«Постаті, які творять історію класичного університету Тернополя». Олександр Тимчук.

 Історія Західноукраїнського національного університету тісно переплетена з життєвими дорогами особистостей – науковців, працівників, студентів, випускників, які формували його поступ, працювали над становленням і позитивним іміджем. Ці люди вписані у літопис закладу вищої освіти, адже і самі є його частинкою.«Постаті, які творять історію класичного університету Тернополя». Іменна стипендія Галини Петрушевської.

 Одним із показників успішності закладу вищої освіти є здобутки його випускників. Західноукраїнський національний університет за більш ніж півстолітню історію виховав майже 220 тисяч професіоналів різноманітних спеціальностей.Сергію Іллічу Юрію сьогодні виповнилося б 70 років…

 Вже понад півстоліття нараховує літопис Тернопільського національного економічного університету. Усі ці роки історію нашого закладу вищої освіти творять перш за все люди: його працівники, викладачі, студенти, випускники. Провідне місце у плеяді непересічних особистостей займає Сергій Ілліч Юрій...30 березня 2005 року ми стали Університетом

 30 березня 2005 р. Кабінет Міністрів України задовольнив клопотання вченої ради нашого навчального закладу, облдержадміністрації та Міністерства освіти і науки України, створивши на базі Тернопільської академії народного господарства Тернопільський державний економічний університет.Володимиру Вихрущу сьогодні виповнилося б 85…

 Сьогодні виповнилося б 85 років доктору економічних наук, професору, одному з перших деканів нашого закладу вищої освіти Володимиру Павловичу Вихрущу. Університетська родина ТНЕУ з вдячністю і шаною згадує цю непересічну особистість, яка прожила цікаве, багатогранне життя на благо людей та рідного краю.Україна відзначає 101 річницю бою під Крутами

Боротьба українського народу за власну незалежність у 1917-1921 років увібрала в себе велику кількість героїчних і водночас трагічних сторінок. Особливо часто акцентують увагу на крутянських подіях.Пам'яті Володимира Вихруща

23 червня 1999 року відійшов у вічність Володимир Павлович Вихрущ, знакова постать не лише для Тернопільського національного економічного університету, а й нашого краю. Людина, яка прожила цікаве, багатогранне життя.


День Героїв України

День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.


Міжнародний день музеїв

Щорічно, 18 травня, світова культурна громадськість відзначає Міжнародний день музеїв. Це професійне свято хранителів загальнолюдської культури й національних цінностей був затверджений в 1977 році за рішенням ХІ Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв. Тоді ж запропонували й девіз свята: «Музеї - важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами».Сьогодні Сергію Іллічу Юрію виповнилося б 68…

 Сьогодні Тернопільський національний економічний університет згадує професора Сергія Ілліча Юрія – свого четвертого ректора, якому б виповнилося 68 років.


Юридичний факультет: сторінки історії

Юридичний факультет Тернопільського національного економічного університету, упродовж 20 років тримаючи руку на пульсі кращих вітчизняних і світових досвідів, став освітнім і науковим проектом, що об’єднав однодумців, які продукують інноваційні наукові ідеї та якісні освітні програми, розробляють стратегії для їх розвитку. Професорсько-викладацький колектив факультету сприяє самовираженню і самореалізації студентської молоді та всебічній підготовці студентів до їх майбутньої професійної кар’єри, до активного громадянства…


ТНЕУ: на початку славного шляху

 30 червня 1966 року видано наказ Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР про відкриття у Тернополі відділення фінансово-економічного факультету Київського інституту народного господарства імені Д.С. Коротченка (ТВ ФЕФ КІНГ). Відділення стало першим навчальним закладом Західної України, який готував висококваліфікованих спеціалістів економічного профілю. Його першочерговим завданням була підготовка кадрів для колгоспів, радгоспів, об’єднань «Сільгосптехніки», а також промисловості, фінустанов та банків регіону. План першого прийому становив 75 студентів за двома спеціальностями: «Фінанси і кредит» та «Бухгалтерський облік».


Тернопільський національний економічний університет – професіоналізм, престиж, поступ

 Тернопільський національний економічний університет — сьогодні відомий в українському та світовому освітньому середовищі навчальний заклад, який має високопрофесійний професорсько-викладацький колектив, сучасну матеріально-технічну базу, усталені традиції та формує престиж регіону.


Тернопільський державний економічний університет (2005-2006)

 30 березня 2005 р. Кабінет Міністрів України задовольнив клопотання вченої ради нашого навчальногозакладу, облдержадміністрації та Міністерства освіти і науки України, створивши на базі Тернопільської академії народного господарства Тернопільський державний економічний університет.


Академія у вирі Помаранчевої революції

 Значним потрясінням для колективу академії, як і для всього українського народу стала президентська кампанія 2004 р., яка встановила абсолютний рекорд тривалості – з 3 липня 2004 р. до 20 січня 2005 р., тобто 201 день. Найбільші надії українське суспільство, пов’язувало з Віктором Ющенком.


Реалізація наукового потенціалу ТАНГ (1994-2005 рр.)

Спираючись на потужний кадровий ресурс Тернопільська академія народного господарства розгорнула активну наукову роботу.


Пошук нових шляхів

Співпрацюючи з європейськими університетами, керівництво Тернопільської академії народного господарства водночас переймало в них передовий досвід організації навчального процесу, всіляко намагалося узгоджувати наші навчальні плани з вимогами до навчання у провідних закладах Європи.


Тернопільська академія народного господарства: символ нової доби

Новий етап розвитку нашого навчального закладу було започатковано в 1994 році, коли за результатами акредитації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 592 «Про вдосконалення вищих навчальних закладів» від 29 серпня 1994 р. на базі ТІНГ було створено Тернопільську академію народного господарства (ТАНГ) — вищий навчальний заклад університетського типу. Його презентація відбулася 28 жовтня, тому цей день, за рішенням вченої ради, став Днем академії — святом усіх її студентів, викладачів і співробітників.


Міжнародна діяльність Тернопільського інституту народного господарства: крок за «залізну завісу»

Тернопільський інститут народного господарства підтримував зв’язки зі спорідненими внз і академіями наук України і СРСР, а з часом масштаби його наукової діяльності почали виходити на міжнародний рівень. Зовнішні зв’язки здійснювалися на основі міждержавних і прямих угод, а також на основі особистих контактів викладачів і студентів. 


Тернопільський інститут народного господарства: на межі епох

До кінця 1980-х рр. Тернопільський фінансово-економічний інститут досягнув вагомих успіхів, посідаючи за результатами роботи перші місця серед економічних вищих навчальних закладів України, за що неодноразово, зокрема у 1976, 1981, 1982 рр., нагороджувався грамотами Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти. 


Не навчанням єдиним: культурно-масова і спортивна робота у ТФЕІ

Значна увага в ТФЕІ приділялася культурно-масовій роботі. Її найпоширенішою формою були політбесіди, які проводилися в дусі так званого «комуністичного виховання» щосереди. Крім цього, невід’ємною складовою студентського життя були лекції з різних питань розвитку науки, культури і мистецтва, екскурсії, культпоходи в кіно, театри, випуск стінгазет, заняття в гуртках художньої самодіяльності, літературні диспути та зустрічі з письменниками й артистами. Все це сприяло підвищенню рівня естетичного виховання студентської молоді.


Наукова та науково-дослідна робота в ТФЕІ

Зі створенням Тернопільського фінансово-економічного інституту в нашому закладі активізувалася наукова діяльність. Першим, хто згідно з посадовими обов’язками почав опікуватися цією ділянкою роботи, був проректор з наукової роботи, канд. екон. наук, доц. Михайло Степанович Григорович (15 січня 1971 р. — 25 листопада 1976 р.).


Міжнародна діяльність: перші кроки

Перші міжнародні контакти ТФЕІ розпочалися у 1970-ті рр. і були епізодичними, переважно у формі направлення викладачів на роботу до т. зв. «країн, що розвиваються» і країн «соціалістичного табору». Зокрема, упродовж 1977–1979 рр. канд. екон. наук, доц., завідувач кафедри політекономії М. І. Сарай перебував у відрядженні в Університеті Орієнте міста Сантьяго-де-Куба (Куба), де викладав політичну економію та інші економічні дисципліни. Тоді ж на Кубі працював канд. філос. наук, доц., завідувач кафедри філософії і наукового комунізму В. М. Піча. 


Навчально-методична робота ТФЕІ: новаторські підходи

 Центром методичної роботи у ТФЕІ була методична комісія інституту, створена у вересні 1974 р. Початково у її складі були 27 членів на чолі з проректором з навчальної роботи, доцентом А. В. Григоруком, об’єднаних у 8 секцій: методики викладання, організації навчального процесу, контролю навчально-методичної роботи, технічних методів навчання, програмованих методів контролю, наукової організації праці, організації науково-дослідницької роботи студентів, аналізу якості підготовки спеціалістів.


Час змін (1975-1989 рр.)

Своєрідним переломним етапом в історії ТФЕІ став 1975 р. Тоді майже на 90% змінився його керівний склад. Л. Каніщенка перевели на роботу до Києва в Міністерство вищої і середньої спеціальної освіти, де він пропрацював понад 17 років першим заступником міністра та упродовж певного періоду — виконувачем обов’язків міністра.


Назустріч новим викликам

Знаковим для нашого закладу став початок 70-х років, коли міністр вищої і середньої спеціальної освіти УРСР на виконання Постанови Ради Міністрів СРСР № 580 «Про організацію Тернопільського фінансово-економічного інституту» від 22 липня 1970 р., відповідної Постанови Ради Міністрів УРСР № 435 від 24 серпня 1970 р. та наказу Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР № 542 від 7 серпня 1970 р. видав наказ № 848 від 11 грудня 1970 р. про організацію з 1 січня 1971 р. на базі факультету Київського інституту народного господарства ім. Д. С. Коротченка Тернопільського фінансово-економічного інституту (ТФЕІ). Виконувачем обов’язків ректора, а згодом ректором ТФЕІ було призначено Леоніда Каніщенка. 


Від відділення до університету: на правильному шляху

Сучасникам, які бачать Тернопільський національний економічний університет таким, яким він є зараз: потужним внз європейського зразка, важко уявити, що це все розпочиналося з невеликого приміщення та маленького колективу викладачів і студентів. Тому ще більшу повагу і захоплення викликає праця, яку вклали його творці на зорі становлення університету.


Від відділення до університету: перший крок

Про роль особистості в історії сказано і написано дуже багато. Проте зустріч з новим яскравим епізодом дозволяє повертатися до цієї теми знову і знову. Саме таким епізодом можна вважати діяльність, без перебільшення, творця, а згодом і першого ректора Тернопільського національного економічного університету кандидата економічних наук, професора Леоніда Олексійовича Каніщенка.