Пам’яті Володимира Вихруща

Дата: 23-06-2021, 16:57 | Автор: Директор музею ЗУНУ

«Невблаганна смерть забрала з життя нашого колегу, доброго порадника, мудрого наставника, доктора економічних наук, професора, найпершого декана вузу, завідувача кафедри економіки підприємств і корпорацій, члена спілки Письменників України з 1975 р., великого патріота Володимира Павловича Вихруща. Пішов із життя невгамовний трудівник, громадянська позиція якого, мужність, висока соціальна активність, принциповість і відповідальність перед народом служили добрим прикладом для всіх, хто його знав, кого він вчив, з ким жив і працював на теренах рідного краю»(«Академія» №№19-21, 1.09.1999).

Скупі рядки не можуть передати глибокого жалю і скорботи за особистістю, яка прожила цікаве, багатогранне життя на благо людей та рідного краю. Проте, ми знову повертаємося до світлої пам’яті Володимира Павловича Вихруща, який відійшов у вічність 23  червня 1999 року.

Народився Володимир Вихрущ у селі Августівка Козівського району Тернопільської області. У 1952 році закінчив Львівський фінансово-кредитний технікум, відтак працював старшим інспектором Лановецького райфінвідділу Тернопільської області. Після служби в армії навчався в Одеському кредитно-економічному інституті (1956-1959). Пізніше працював завідувачем відділу у районній газеті, головою колгоспу, завідувачем Заліщицького райфінвідділу.

Завершивши навчання в аспірантурі, у 1969 році захистив кандидатську дисертацію. Того ж року доля привела Володимира Павловича на Тернопільський фінансовий факультет Київського інституту народного господарства, де він працював на посаді старшого викладача кафедри фінансів. У 1971 році, коли  на базі факультету сформовано Тернопільський фінансово-економічний інститут, В.П. Вихрущ очолює один з його новостворених факультетів – фінансово-економічний (зараз факультет фінансів та обліку).

У 1991 році захистив докторську дисертацію «Проблеми соціально-економічного розвитку в перехідний період до ринку». З 1992 по 1999 роки очолював кафедру економіки підприємств і корпорацій ТІНГ-ТАНГ.

Володимир Вихрущ - автор більше 100 наукових праць, багатьох монографій, навчальних посібників, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, член-кореспондент Академії підприємництва та менеджменту України, академік Академії економічних наук України. Підготував 4 докторів та понад 20 кандидатів економічних наук.

Це лише одна сторона його особистості, адже широкому загалу він відомий як поет, автор понад 20 поетичних збірок та 5 збірок пісень. Член Спілки письменників України (з 1976 року), лаурет літературних премій ім. братів Лепких та ім. Іванни Блажкевич. Перша книга його поезій «Барви сонця» видана у 1972 році. Згодом вийшли збірки «Утверджую день» (1975), «Чербець» (1977), «Веління серця» (1979), «Подих весни» (1980), «Поезії» (1982), «На крилах любові» (1984), «Вірші та поеми» (1986), «Полум’я калини» (1988), «Серпень душі моєї» (1990), «Мамина світлиця» (1991), «Світло душі» (1991), «Квіти надії» (1992), «Шлях до волі» (1992), «Світ починається з любові» (1995), «Троянди на мечах» (1998). Ряд творів перекладено російською і болгарською мовами.

23 червня 1999 року Володимира Павловича Вихруща не стало, але він продовжує жити у спогадах вдячних учнів, друзів та колег.

Вдячні земляки не забувають про Володимира Павловича.

Для обдарованих студентів Західноукраїнського національного університету встановлено стипендію імені доктора економічних наук професора В. П. Вихруща, а для майстрів слова створено іменну літературну премію.

З нагоди 80-річчя від дня народження поета, економіста та громадського діяча в центральній частині Тернополя на фасаді одного з будинків 4 березня 2014 року встановлено меморіальну таблицю. Ім'ям Володимира Вихруща названа Тернопільська спеціалізована школа № 17.