» » У 1971 році створено перші факультети ЗУНУ

У 1971 році створено перші факультети ЗУНУ

Дата: 5-01-2021, 09:30 | Автор: Директор музею історії ЗУНУ

У січні 1971 року на базі Тернопільського факультету Київського інституту народного господарства ім. Д. С. Коротченка створено самостійний заклад вищої освіти - Тернопільський фінансово-економічного інститут. З огляду на це зазнала змін і структура зво. До більшості підрозділів, які сформувались в цей період, ми зараз можемо додати «перший», «вперше». Насамперед це стосується факультетів.

На момент створення ТФЕІ, згідно з наказом міністра вищої і середньої спеціальної освіти № 5 від 5 січня 1971 р., у складі інституту було сформовано три факультети: фінансово-економічний (з 1992 р. – фінансовий) (декан – доц. В. П. Вихрущ), обліково-економічний (з 1992 до 2019 р. – обліку та аудиту) (декан – доц. С. І. Шкарабан), вечірньої і заочної форм навчання (декан – доц. А. В. Григорук), де здобували знання 1000 студентів. Їхніми наставниками були 104 штатних викладачі, в т. ч. 39 кандидатів наук, та 35 – з погодинною оплатою, об’єднаних у 14 кафедр (на початку 1971 р. було організовано додатково до наявних 11 кафедр ще 3 нових: кафедру бухобліку у промисловості та економічного аналізу розділено на кафедру бухобліку у промисловості й кафедру економічного аналізу; кафедру економіки та технологічних дисциплін – на кафедру економіки, організації і планування промислового виробництва і кафедру економіки, організації і планування сільськогосподарського виробництва; кафедру загальнонаукових дисциплін (марксизму-ленінізму) – на політекономії та історії КПРС, філософії і наукового комунізму (у 1972 р. останню розділено на дві самостійні кафедри: історії КПРС та філософії і наукового комунізму), а кафедру цифрових обчислювальних машин перейменовано у кафедру обчислювальної техніки та механізованої обробки інформації). За стажем вузівської і викладацької роботи професорсько-викладацький колектив інституту розподілявся так: до 5 років – 78 осіб, 5–10 років – 19, понад 10 років – 7.

Далі, згідно вимогам часу, структура інституту постійно вдосконалювалася і ускладнювалася, створювалися нові кафедри і факультети, проте основу цим процесам було закладено саме на початку 1971 року.

Далі, відповідно до вимог часу, структура інституту постійно вдосконалювалася і ускладнювалася, створювалися нові кафедри і факультети, проте основу цим процесам було закладено саме на початку 1971 року.