Михайло Бутусов, Head of Marketing, TechMagic

Навчання в Тернопільському Національному Економічному університеті може бути доволі різне для студентів. Університет дає безліч цікавих можливостей для навчання, саморозвитку, подорожей, міжнародного досвіду, проте головним драйвером завжди є бажання і цілі студентів. Протягом мого навчання на бакаларвській та магістерській програмах ТНЕУ, у мене було чимало цікавих курсів з професійними викладачами і професорами, а також достатньо багато позаурочних активностей. До прикладу, це були стажування в університеті в Нідерландах, семестрове навчання в Австрії, участь в одному з найвідоміших світових конкурсів з корпоративних фінансів CFA, молодіжі програми фонду Богдана Гаврилишна, конкурси фонду Віктора Пінчука, а також різного роду олімпіади національного масштабу. 

Університет дає студентам найголовніше - вміння вчитись. Безумовно, на будь-якій роботі після навчання потрібно освоїти ще дуже багато інформації, і цей процес ніколи не зупиняється, але університетська освіта дає можливість аналізувати і критично оцінювати цю інформацію в рази ефективніше. Також, разом із фаховими знаннями, ТНЕУ дозволяє покращити знання іноземних мов. 

Хочу побажати університету лише процвітання і більш тісної співпраці з його іноземними партнерами. Можливостей є дуже багато, головне бажання. Мандзій Анна, випускниця 2018 р., бухгалтер ДВТНЗ «Тернопільське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі»

Протягом навчання в Тернопільському національному університеті (ТНЕУ) за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» набуто низку компетентностей різного характеру, які застосовуються мною в професійній діяльності, зокрема

-загальні компетентності, а саме здатність до усної та письмової загальної комунікації державною та іноземними мовами, використання сучасних інформаційних та комунікаційних технологій, програмних пакетів загального і спеціального призначення; здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу, пошуку, оброблення та оцінювання інформації, процесів та явищ з різних джерел з метою виявлення проблем, формулювання висновків (рекомендацій), вироблення рішень на основі логічних аргументів, забезпечення якості виконуваних робіт;

- мотиваційні компетентності пов’язані з внутрішньою мотивацією, інтересами та індивідуальним вибором; здатність реалізовувати і виконувати поставлені завдання для оптимального удосконалення професійної діяльності на основі вироблення навиків застосування економічних, адміністративних та правових методів регулювання відповідних сфер діяльності, в тому числі і зовнішньоекономічої;

- функціональні компетентності пов’язані з умінням оперувати науковими знаннями і фактичним матеріалом стосовно професійної сфери діяльності, здатність використовувати джерела інформації для власного розвитку;

- фазові (професійні) компетентності пов’язані з умінням користуватись оперативною інформацією, яка допомагає формуванню розуміння актуальних проблем регулювання зовнішньоекономічної діяльності, уміння приймати професійні рішення, що відповідають державній економічній політиці,  здатність підтримувати належний рівень економічних знань та постійно підвищувати свій професійний рівень тощо.Ладзь Юлія Андріївна, випускниця 2019 р., групи МУН–41

Свою омріяну освіту я отримала у Тернопільському національному економічному університеті, чим дуже пишаюсь, адже вважаю його одним із найкращих вузів України.

Моя  спеціальність – міжнародний маркетинг, дуже актуальна та затребувана професія на ринку праці, тому мені було важливо отримати якісну освіту, яка допоможе реалізуватись у житті. Мої очікування виправдались, адже  усі викладачі є не лише хорошими доброзичливими людьми, але й висококваліфікованими спеціалістами, які слідкують за усіма змінами та тенденціями у сфері своїх наукових інтересів. Необхідні знання, комфортні умови навчання та дружня атмосфера залишили мені позитивні спогади про навчання та впевненість в успішній кар'єрі.Мазур Наталія Степанівна, випускниця 2016 року

Друга вища освіта – беззаперечна запорука успіху в сучасному бізнес-середовищі. В процесі набуття мною майбутньої професії головним є кваліфікація викладачів та практична підготовка. Саме це вдало поєднується в Тернопільському національному економічному університеті.

 Крім теоретичного навчання, є можливість практично стажуватись як в Україні, так і за її межами. По закінченню стажування є можливість отримати рекомендації роботодавців. Це вагома перевага при працевлаштуванні.

Я вдячна кафедрі міжнародних економічних відносин за можливість удосконалювати свої вміння та навички, за новий досвід як теоретичний, так і практичний, за той поштовх, який я отримала до нових звершень.Парацій Тетяна, випускниця 2018 р., менеджер з маркетингу в ІТ-компанії Leobit (Львів)

Знання і компетентності, які я отримала під час навчання на кафедрі міжнародних економічних відносин (ТНЕУ) дозволили мені обійняти посаду менеджера з маркетингу в ІТ компанії Leobit (Львів). Вдячна кафедрі за ґрунтовні фахові маркетингові компетенції, знання з англійської мови і навички ділової комунікації.Масна Ольга, випускниця 2019 р. групи МЕВ-41

Закінчивши бакалаврат за спеціальністю Міжнародні економічні відносини, я із впевненістю можу сказати що це були найкращі 4 роки навчання. За цей період я отримала не тільки високий рівень знань а й навичок та неймовірно цінний для мене досвід. Кожна пара проходила цікаво та неординарно, а викладачі справжні професіонали своєї справи! На сьогоднішній день, я це все вдало використовую на роботі за спеціальністю, що показує мене досвідченою у галузі МЕВ. Мені дуже пощастило з викладачами та кафедрою. Вони є мені другим домом, де завжди готові прийти на допомогу, підтримати, показати як краще і завжди з посмішкою на обличчі зустрічають тебе знову і знову в стінах рідної Євростудії. Я щаслива, що навчалася саме на факультеті Міжнародних економічних відносин ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина. Це місце, що змінить тебе!Блавіцька Вікторія Михайлівна, випускниця бакалаврату 2019 р.

У 2019 р. закінчила Тернопільський національний економічний університет за ОКР «Бакалавр», спеціальність «Міжнародний маркетинг».

          За період навчання на основі отриманих теоретичних знань можу з впевненістю вирішувати практичні проблеми, пов’язані із маркетинговою діяльністю. Вільно почуваю себе у міжкультурному середовищі, оскільки навчання в університеті дало змогу підвищити рівень володіння англійською мовою та оволодіти інформацією щодо культурних особливостей представників різних країн.

          З впевненістю можу сказати, що готова працювати над створенням власних проектів, оскільки отримала величезний багаж знань із спеціальності: знаю та вмію проводити маркетингові дослідження, набула навички аналітичного мислення, оволоділа основами тайм-менеджменту,легко та швидко адаптуюсь до нових ситуацій.

          На даний момент продовжую навчання у ТНЕУ за ОКР «Магістр» з метою закріплення та удосконалення отриманих знань, а також здобуття нових професійних навичок.Вікторія Коробій, випускниця ННІМЕВ

Коли я вперше прийшла в стіни Тернопільського національного економічного університету я навіть уявити не могла наскільки він мене змінить. Тут я зустріла багато нових друзів, мудрих наставників, а найголовніше – здобула усе необхідне для майбутнього успішного життя.

ТНЕУ вражає уже з першого погляду: великі сходи, що виблискують на сонці та прапори різних держав, що майорять на вітрі. Але справжні скарби університету в людях – кваліфікованих та невтомних викладачах та енергійних і допитливих студентах. Це поєднання робить довгі години проведені на лекціях та семінарах не лише корисними, а й приємними. На кафедрі міжнародної економіки мене навчили не тільки вузьких спеціалізованих прийомів, а й вмінь та навичок, які можуть пригодитися в будь-якій професії.

За п’ять з половиною років навчання я мала можливість спілкуватися та співпрацювати з багатьма професіоналами та спеціалістами в своїй сфері. Крім потужного викладацького колективу ТНЕУ це також включає фахівців з Польщі та Болгарії, де я отримала можливість навчатися протягом одного семестру (на 3 та 4 курсі відповідно), завдяки програмам обміну та співпраці, які наш університет підписав з десятками іноземних вишів.

Мабуть, кожен першокурсник відчуває захоплення та натхнення, але на жаль, не для всіх вони залишаються на протязі всієї університетської кар’єри. Ще в школі я захоплювалася іноземними мовами, а навчання в ТНЕУ допомогло поєднати старий інтерес із новою пристрастю. Зараз я працюю у своїй альма матер у відділі міжнародного співробітництва. Під час виконання своїх обов’язків мені часто доводиться використовувати як мовні навички, так і знання економіки та принципів ведення перегорів з іноземними партнерами.

Хоча я зовсім недавно отримала диплом, я впевнена, що незалежно від того, які виклики мене чекають у майбутньому я буду до них готова завдяки ґрунтовній та різнобічній підготовці, яку мені дало ТНЕУ.Возьна Тетяна Казимирівна. випускниця 2018 р.

З вересня 2012 по червень 2016 року я навчалася на бакалавраті Тернопільського національного економічного університету за спеціальністю «Міжнародна економіка». В рамках програми співпраці мого факультету та німецького вузу, я мала можливість провести один семестр за кордоном у Дрезденському технічному університеті. Пізніше, без жодної нотки сумління я вирішила продовжити навчання на магістратурі у ТНЕУ за тією ж спеціальністю. Під час магістратури я отримала можливість пройти практику у мерії Ерланген, а саме у департаменті соціальних питань, інтеграції та демографічних змін у місті Ерланген, що у Німеччині. Пізніше рідний університет забезпечив мені ще одну грандіозну можливість – провести семестр навчаючись у бізнес-школі університету Норд, що знаходиться у північному місті Норвегії - Бодо. Після успішного навчання в університеті, проходження практики та двох семестрів за кордоном, у лютому 2018 року, я отримала диплом магістра ТНЕУ з відзнакою. Маючи ґрунтовну фахову підготовку, досвід навчання за кордоном та віру у себе я спробувала свої сили у відборі на отримання стипендії DAAD-ERP для економістів задля навчання в магістратурі у Німеччині. Сьогодні, уже як другий рік, я є стипендіатом DAAD та навчаюся у Франкфуртському університеті імені Йоганна Вольфганга Гете за спеціальністю «Міжнародна економіка та економічна політика». Можу з впевненістю заявити, що саме професійна підготовка викладачів, їх відповідальне та креативне ставлення до своєї роботи сприяли моєму професійному росту та формуванню моїх кар’єрних та подальших наукових амбіцій, за що я завжди буду безмежно вдячна назавжди рідному Тернопільського університету та з радістю згадуватиму час проведений там.Мандзій Анна, бухгалтер в ДВТНЗ «Тернопільське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі»

Протягом навчання в Тернопільському національному університеті (ТНЕУ) за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» набуто низку компетентностей різного характеру, які застосовуються мною в професійній діяльності, зокрема

-загальні компетентності, а саме здатність до усної та письмової загальної комунікації державною та іноземними мовами, використання сучасних інформаційних та комунікаційних технологій, програмних пакетів загального і спеціального призначення; здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу, пошуку, оброблення та оцінювання інформації, процесів та явищ з різних джерел з метою виявлення проблем, формулювання висновків (рекомендацій), вироблення рішень на основі логічних аргументів, забезпечення якості виконуваних робіт;

- мотиваційні компетентності пов’язані з внутрішньою мотивацією, інтересами та індивідуальним вибором; здатність реалізовувати і виконувати поставлені завдання для оптимального удосконалення професійної діяльності на основі вироблення навиків застосування економічних, адміністративних та правових методів регулювання відповідних сфер діяльності, в тому числі і зовнішньоекономічої;

- функціональні компетентності пов’язані з умінням оперувати науковими знаннями і фактичним матеріалом стосовно професійної сфери діяльності, здатність використовувати джерела інформації для власного розвитку;

- фазові (професійні) компетентності пов’язані з умінням користуватись оперативною інформацією, яка допомагає формуванню розуміння актуальних проблем регулювання зовнішньоекономічної діяльності, уміння приймати професійні рішення, що відповідають державній економічній політиці,  здатність підтримувати належний рівень економічних знань та постійно підвищувати свій професійний рівень тощо.Собань Олеся, випускниця кафедри міжнародної економіки, в рамках україно-німецької програми

         Навчаючись в ТНЕУ на кафедрі міжнародної економіки, в рамках україно-німецької програми, я стала однією з тих, хто не лише здобував нові знання та враження в стінах рідного університету, але й  поїхав за новим досвідом закордон. Упродовж літнього семестру 2017/2018 один  із найкращих університетів Німеччини – Технічний університет Дрездену  (Technische Universität Dresden) охоче прийняв нас на семестрове навчання та дозволив відчути усі переваги та особливості німецької освіти. Нас вразив університет, сумлінні німецькі та іноземні студенти,  величезне студентське містечко, висококваліфіковані викладачі, мультимедійне оснащення кожної з аудиторій, а також розкішна бібліотека, де кожен має змогу якісно підготуватися до лекцій чи іспитів.

         Ми провели півроку в прекрасному місті на сході Німеччини. Дивовижний Дрезден назавжди запам’ятається своїми архітектурними пам’ятками «Старого Міста» і вічно повним життя та емоцій «Новим». Це місто, в якому кожен знаходить щось для себе. 

         Ми мали нагоду покращили свій рівень володіння німецькою мовою, адже в мовному середовищі процес вивчення проходить набагато краще та ефективніше. Цьому також сприяв мовний курс, який ми відвідували упродовж усього нашого перебування та особливо інтенсивно у перший місяць в Дрездені. В ТНЕУ також постійно перебувають викладачі із Дрездена, які подомагають студентам нашої кафедри покращити знання німецької мови.

         Навчання в TU Dresden – це шанс зрозуміти, що інші мова та культура взагалі не є перешкодами для спілкування, навчання та пізнання чогось нового. А ще – це друзі з усіх куточків земної кулі!

         Підсумовуючи, варто сказати, що навчання в Дрездені та в Тернополі за спеціальністю міжнародна економіка– це неоцінений досвід та знання, а також нові можливості, які відкриваються перед нами! Та море незабутніх вражень і емоцій!Белюх Тетяна

         Креативність, інформативність, саморозвиток... Існує безліч інших слів, але навіть всі вони не опишуть ті емоції і почуття, які я відчуваю до своєї кафедри. За ці чотири роки я відчула сповна, що таке щасливе студенство -  цікаві конференції, круглі столи, незабутні подорожі і неймовірно інформативні пари.

         Викладачі моєї рідної кафедри - кафедри міжнародної економіки, завжди допомагають і підтримують студентів не тільки корисними порадами, але і хорошими словами, а вони, повірте, надзвичайно сильно мотивують нас - студентів. Взаєморозуміння, взаємоповага і взаємодопомога - це те, як я можу описати ідеальну модель відносин 'студент-викладач', яка ефективно працює на моїй кафедрі. 

         Я щаслива, що обрала навчання на кафедрі міжнародної економіки Навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин ім. Б.Д.Гаврилишина, оскільки я обрала роки щасливого студентства, пізнавальних лекцій та цікавих практичних, веселих подорожей та нових вражень. Найбільше я вдячна своїй кафедрі за людей, з якими познайомилас в процесі свого навчання, за викладачів, одногрупників та друзів, які залишаться в моєму серці назавжди.Михайло Стахів, випускник магістерської програми 2018 р.

Навчання на освітньо-професійній програмі «Міжнародна економіка»  у Тернопільському національному економічному університеті було дуже корисним і продуктивним для мене.

Предмети, які я вивчав, містили як теоретичний матеріал, так і конкретні практичні аспекти. Це дозволило мені, наприклад, ще в університеті навчитися працювати з документами для експортно-імпортних операцій, правильно прописувати торгові контракти. 

Всіх викладачів можу охарактеризувати як професіоналів та хороших фахівців.

Загалом, я задоволений тим, що обрав навчання у ТНЕУ на освітньо-професійній програмі «Міжнародна економіка».Виконавчий директор магазину «Sparkle»

Завдяки знанням, отриманим в Тернопільському національному економічному університеті, я змогла вибудувати досконалий внутрішній менеджмент і налагодити продуктивні відносини з усіма клієнтами.

На позиції виконавчого директора магазину «Sparkle» мені знадобилися знання не лише фінансів, але й організаційної побудови, розуміння роботи кадрів, організації масштабних проектів, маркетингу та ііноваційні стратегії. .

Лише за час навчання на програмі «Управління туристичним бізнесом» і в моїй роботі відбулося три великих проекти. Тому знання, отримані під час проходження тренінгів “Управління проектами”, “Організаційна поведінка”, “Переговори” і “Лідерство” були для мене особливо актуальними. Саме завдяки цим знанням я змогла вибудувати досконалий внутрішній бізнес з продажу квітів та відкрити міні кав’ярню в центрі міста.Гординська Галина, випускниця бакалаврату 2019 р.

Я, Гординська Галина студентка 5 курсу Тернопільського національного економічного університету. В 2019 році закінчила бакалавра за спеціальністю «Туризм, управління туристичним бізнесом». Началася на кафедрі міжнародного туризму та готельного бізнесу.

Хочу відзначити що навчання за спеціальністю «Туризм» виявилося досить цікавим та захоплюючим. Великим плюсом у навчанні на кафедрі міжнародного туризму та готельного бізнесу є широкий спектр знань, креативний та інноваційний підхід викладачів до навчання студентів.

З вдячністю хочу відзначити викладачів кафедри Гугул Оксану Ярославівну, Охоту Віталія Івановича, Нагару Марину Борисівну, Продан Ірину Олегівну, Камінського Богдана Адамовича, Оливко Оксану Андріївну за знання які нам давали,за відкриті нові можливості які ми зараз використовуємо для здобуття успішної кар’єри зі своєї професії.Випускниця 2018 року кафедри міжнародного туризму і готельного бізнесу ТНЕУ, Каханевич Ю.В

Я закінчила Тернопільський національний економіцчний університет у 2018 року за спеціальністю 242 «Туризм». Основне, що запам’яталося – це простота у відносинах з викладачами та керівництвом кафедри. Відкрите та щире ставлення викладачів до нас, студентів, сприяло формуванню дружньої атмосфери у колективі, спрощувало проблемні ситуації та заохочувало до здобуття знань.

Значним плюсом у навчанні на кафедрі міжнародного туризму і готельного бізнесу є широкий спектр знань, які студенти отримують у ході навчання. Він дозволяє в подальшому, при виборі професії, працювати як за основною спеціальністю, так і за багатьма суміжними, пов’язаними з туризмом.Януш Л. В., менеджер, спеціаліст з обслуговування клієнтів АТ КБ «ПриватБанк», випускниця 2019 року кафедри міжнародного туризму і готельного бізнесу ТНЕУ

Вибрати майбутню професію - вибір відповідальний і нелегкий. Але мені пощастило обрати бажану спеціальність і навчатись в одному з кращих університетів країни. Якщо проаналізувати мої роки, проведені тут, то я можу стверджувати, що пишаюсь своїм вибором. Університет давно став для мене рідним! Викладачі - приємні, позитивні, освічені, завжди йдуть назустріч студентам, а сама атмосфера університету дозволяє зануритись в далеке минуле і вивчати науку наших попередників. Я буду горда того, щоб мої діти навчались саме тут.Шумейко Олексій, випускник кафедри міжнародного туризму і готельного бізнесу ТНЕУ, 2018 р.

Усі великі досягнення починаються з маленького кроку, який людина робить назустріч мрії. З дитинства я мріяв опанувати професію, яка дарує неймовірні враження та емоції – туризм. А Тернопільський національний економічний університет став для мене стартом для формування висококваліфікованого фахівця з туризму.

Навчання на кафедрі міжнародного туризму і готельного бізнесу ТНЕУ дало змогу отримати грунтовні знання з туристичної діяльності, ведення туристичного бізнесу, регуляторних особливостей функціонування туристичної галузі, управління туристичним підприємством в умовах конкуренції, зокрема міжнародної. Незабутні високопрофесійні лекції професора В. Я Брича, професора Ю. П. Гуменюка, професора І. О. Іващук дали можливість переконатись, що туристичний бізнес перебуває у постійному розвитку та удосконаленні.

Захоплюючі практичні заняття доцента М. Б. Нагари, доцента О. Я. Гугул, доцента А. М. Тибіня сприяли формуванню креативного мислення, необхідних комунікаційних навичок. Також в ТНЕУ надають великого значення вивченню іноземних мов та використанню сучасних інформаційних технологій в процесі навчання.

Отримані знання та дилом бакалавра з туризму дав змогу мені зайняти посаду головного адміністратора компанії МакДональдз у місті Тернополі. Це доводить, що висока кваліфікація викладачів ТНЕУ, які мають цінний практичний досвід, виводить кожного випускника на значний професійний рівень, забезпечує його конкурентоспроможність й впевненість у завтрашньому дні.

Я надзвичайно вдячний керівництву Тернопільського національного економічного університету, професорсько-викладацькому колективу за можливість удосконалювати свої вміння та навички, за новий досвід як теоретичний, так і практичний, за поштовх, який я отримав для нових звершень.Тарадай Ольга, студентка магістратури

Перед кожним із нас, рано чи пізно постає якийсь важливий вибір, вибір, що з часом може змінити хід всього життя.

І от на мене 17-річну теж чекав такий вибір – вибір майбутньої професії. Про те, що я точно буду навчатися в Тернопільському національному економічному університеті, на спеціальності – «Міжнародний туризм», я зрозуміла відразу після того, як вперше переступила поріг університету, а коли отримала дзвінок з приймальної комісії, впевнилася, що мрії таки збуваються. І ось, провчившись вже 5 років в Тернопільському національному економічному університеті, я без сумніву можу сказати, що – це один із найкращих університетів в нашій країні, а кафедра міжнародного туризму і готельного бізнесу, напевно найкраща в світі, адже саме викладачі з цієї кафедри дали не лише мені, але й усім студентам групи, можливість реалізувати себе, свої амбіції та плани. З усмішкою згадую ті заняття, які проводилися викладачами з кафедри, адже щоразу вони ділилися з нами новими ідеями та знаннями, нерідко на наших заняттях гостями були відомі підприємці, ресторатори, що з радістю розповідали про всі тонкощі вибраної нами професії та навіть запрошували до себе на роботу. Неодноразово і ми самі, з ініціативи викладачів кафедри відвідували підприємства готельного та ресторанного бізнесу, брали участь у міжнародних конференціях та туристичних виставках, не лише в Тернополі, але й в Києві, Львові та Одесі. Багато студентів за сприяння кафедри та університету мали можливість спробувати себе і за кордоном, проходячи студентську практику в готелях та ресторанах Болгарії, Німеччини, Хорватії та Угорщини. І я навіть і не знаю як би наважилася на такий крок, як отримання міжнародного досвіду по своїй спеціальності, якби не підтримка збоку викладачів кафедри.

Я вважаю, що досвід який я отримала навчаючись в Тернопільському національному економічному університеті, на кафедрі міжнародного туризму та готельного бізнесу, є безцінним, адже перед кожним студентом в подальшому відкриваються все нові і нові можливості та перспективи, а цих 5 років в ролі студента точно були прожиті недарма і запам’ятаються мені на все життя!Сагайдак Юрій, випускник бакалаврату 2018 р.

Хочу висловити подяку усім викладачам кафедри міжнародного туризму та готельного бізнесу за насичені роки навчання. В нашій скарбниці – знання з цікавих лекцій, навички з практичних занять, а також багато приємних історій з наших студентських буднів. Ці роки були направду кращими!

Окремо хочу подякувати моєму куратору,  яка допомагала мені в ідеях та втіленні їх в реальність. Я радий, що вибрав саме цю кафедру серед інших, адже зараз працюю по спеціальності в туристичному агентстві і ця робота мені підходить. Вона дає мені можливість зустрічати цікавих людей та подорожувати. Завдяки цій роботі, я стажувався за кордоном 6 разів! Це були як довгострокові, так і короткострокові проекти, які дали велику кількість навиків як для туризму, так і у вивченні іноземних мов.

Викладачі кафедри та загалом все керівництво нашого університету заохочували нас не лише до роботи в аудиторії, а й до участі у позакласних ініціативах. Не залишила байдужими нікого з моїх одногрупників підготовка та виступ у Студентській Лірі, організація Дня факультету та інших чудових свят.Онукевич Мар’ян, випускник магістратури 2017 р.

Мої студентські роки пройшли незабутньо. Головним чином тому, що обрана мною спеціальність «туризм» виявилась чудовим та затребуваним видом діяльності. Сьогодні я обіймаю посаду маркетинг-менеджера відділу корпоративних замовлень в одній з найбільш успішних туристичних компаній Coral Travel.

Пригадую, як часто у мене виникало питання, чому ми вивчаємо так багато різноманітних предметів, що на перший погляд не мають нічого спільного з туризмом (економічна теорія, культурологія, математика, економетрика, статистика, теорія ймовірностей, політологія, соціологія та інші). Мимоволі складалося враження, що з нас готують універсальних фахівців з можливістю працювати в абсолютно різних сферах. Проте з позиції отриманого досвіду можу сказати, що усі ці дисципліни в комплексі дали повноцінну фахову підготовку, допомогли пристосуватись на тих посадах, які довелось обіймати, пройшовши шлях від асистента відділу напрямків до маркетинг-менеджера відділу корпоративних замовлень. Можу з впевненістю сказати, що робота кафедри багато в чому допомогла моєму становленню, і я буду з вдячністю згадувати всіх викладачів, які давали і теоретичні, і практичні знання для формування професійних навичок.  Міськів Наталія, випускниця магістратури 2018 р.

         Один з найбільших національних університетів країни, що отримав президентський рівень акредитації. Університет пропонує навчання на різноманітні напрями та спеціальності. Розташування: ТНЕУ складається з 11 корпусів у Тернополі. 1,2,3 та 11 корпуси знаходяться по вулиці Львівська, недалеко біля Макдональдсу.

Інфраструктура: Біля навчальних корпусів знаходяться парковки для автомобілів, доріжки та пандуси для інвалідних візків. На територіях є охоронці та вахтери, які слідкують за порядком. Біля першого корпусу є капличка та невеличкий продуктовий магазин. Студентам з інших міст чи з району надається житло у гуртожитку. Гуртожитків від економічного університету вистачає на усіх\
      У ТНЕУ не тільки навчаються. Тут можна проявити свій талант. Постійно проводяться конкурси талантів для студентів, однією із таких є Ліра, де студенти готують крутезні постановки, використовуючи нові технології та засоби. Частенько можна потрапити на благодійні ярмарки, спостерігати за створенням святкових фотозон.

Висловлюю щиру подяку викладачам рідної кафедри міжнародного туризму і готельного бізнесу, а саме завідувачу кафедри Гуменюку Юрію Петровичу, д-ру економ.наук науковому керівнику магістерської роботи Бричу Василю Ярославовичу,  доценту кафедри Гугул Оксані Ярославівні, Ткач Уляні Володимирівні та Оливко Оксані Андріївні за їхню працю та розуміння нас як молодого покоління і ще дещо критичного та без досвіду.

Я,  мала чудову можливість почепнути найкращі знання по своїй спеціальності «Міжнародний туризм».Лушней Іван, випускник магістратури 2017 р.

У 2017 році я закінчив Тернопільський національний економічний університет та здобув диплом магістра за спеціальністю «Туризм». За роки навчання на кафедрі міжнародного туризму і готельного бізнесу ТНЕУ я зрозумів, що туристична галузь України набуває дедалі більшого значення для розвитку економіки та соціальної сфери держави, стрімко інтегрується у світову туристичну індустрію.

Кафедра міжнародного туризму і готельного бізнесу ТНЕУ – це висококваліфікований професорсько-викладацький колектив, який працює відповідно до інноваційних освітніх програм,  співпрацює з провідними університетами Польщі, Угорщини, Білорусі; використовує сучасні освітні технології, чим забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців, затребуваних на ринку праці України і Європи.

Моя теперішня посада - менеджер туристичної компанії «Poland Travel», м. Краків, Польща. Специфіка роботи вимагає знання широкого кола питань з різних сфер туризму та економіки, які я ретельно вивчав, навчаючись в ТНЕУ. Це і кон’юнктура туристичного ринку, ціноутворення в туризмі, маркетинг туризму, готельно-ресторанна справа, організація анімаційних послуг, особливості рекреаційної дільності, спортивний та івент туризм тощо. Крім того, успіх у сучасному туристичному бізнесі неможливий без знання іноземних мов. За роки навчання в ТНЕУ я досконало вивчив 2 іноземні мови: англійську й польську та отримав відповідні сертифікати з рівнем знань В2.

Тернопільський національний економічний університет, кафедра міжнародного туризму і готельного бізнесу дали змогу сформуватись мені як професіоналу у туристичному бізнесі.

Я дуже вдячний Тернопільському національному економічному університету, професорсько-викладацькому складу, всім, хто допомагав здобувати нові знання і підкорювати нові вершини. Вважаю, що ця праця була спільна, дуже продуктивна і обов’язково буде продовжена в майбутньому!Лилик Соломія, випускниця бакалаврату

Кафедра міжнародного туризму і готельного бізнесу надає студентам найрізноманітніші можливості для самореалізації. Це насамперед розвиток творчих і організаторських здібностей, можливість участі у  конкурсах, проектах та конференціях  як всеукраїнського, так і міжнародного рівня. Отримані при цьому знання та навички - це саме те, що хоче отримати сучасна молодь і за чим приходить до закладів вищої освіти.

Викладачі кафедри  надзвичайно відповідальні і є професіоналами  своєї справи, що надають студентам необхідні в  майбутній професійній  діяльності знання, навички і досвід.

 Вони постійно шукають індивідуальні підходи до кожного студента і завжди допоможуть у вирішенні проблемних питань. Кафедру разом зі студентами загалом можна назвати однією дружною сім’єю.

Тож рекомендую  вступати до Тернопільського національного економічного університету за напрямом підготовки «Туризм»,  адже це Ваш шанс досягти успіху в житті!Куклінська Тетяна, випускниця бакалаврату 2018 р.

Я випускниця спеціальності 242 "Туризм". В процесі набуття мною майбутньої професії головним є кваліфікація викладачів та практична підготовка. Саме це вдало поєднується в Тернопільському національному економіцчному університеті.

Крім теоретичного навчання, я мала змогу практично стажуватись як в Україні, так і в ряді країн Європи. Програми стажування підбираються особисто під кожного студента. По закінченню стажування є можливість отримати рекомендації роботодавців. Це вагома перевага при працевлаштуванні в провідні заклади туристичного бізнесу.

Також мені дуже подобалося те, що під час навчання є можливість відвідувати різні секції, відповідно до мого вподобання.

Професійні майстер-класи, що проводилися на базі ТНЕУ з туристичного бізнесу розвивали мене як спеціаліста.

Я ще раз переконалася, що вибір університету я зробила вірний!Кравець Юлія, випускниця бакалаврату

 Я навчалася в Тернопільському національному економічному університеті за спеціальністю «Туризм». Навчальний процес  був надзвичайно цікавим та насиченим, окрім традиційних пар, з нами проводили різноманітні тренінги, ділові ігри, розв’язували практичні кейси, відвідували туристичні агенції та виставки. Особисто для мене цікавим було відвідати 20 Міжнародний туристичний салон «Україна’2017» / UITM - Ukraine International Travel Market. Під час якого ми ознайомилися з широким асортиментом пропозицій, представлених на туристичному ринку.

На кафедрі міжнародного туризму та готельного бізнесу сучасні аудиторії та чудові викладачі, завжди допоможуть, підкажуть. Також, в університеті для студентів відбуваються презентації фільмів, вистави, концерти, конкурси, тематичні вечірки, що допомагало краще пізнати усіх студентів.

Я дуже рада, що вибрала для своєї освіти саме цей навчальний заклад та спеціальність 242 «Туризм».Довгань Катерина, випускниця бакалаврату 2018 р.

Найкраще, чого мене в свій час навчили на кафедрі - системно мислити, це той навик, з яким можна стати успішним у будь-якій галузі. І хоч я реалізувала себе як фахівець в туристичному агенстві, тим не менше маю намір в майбутньому відкрити свою туристичну фірму. 

З першого курсу нас навчили бути амбітними і цілеспрямованими. Пари, тренінги, візити на підприємства та тематичні проекти - це все додавало впевненості, що все у наших руках. А викладачі створювали умови, щоб ці знання знайшли розуміння й застосування, виявились актуальними для їх реалізації.

Найголовніше, за що хочеться подякувати університету й кафедрі - це за щоденну рутинну роботу, яка сприяла нашому становленню як фахівців. Натхнення,  яке ми, будучи студентами, черпали від наших викладачів, дозволяло мріяти, ставити цілі та їх досягати. Я переконана, що у мене попереду багато успішних проектів. Гевко Оксана, менеджер по роботі з клієнтами готельно-ресторанного комплексу «Гала-Готель»

Я закінчила Тернопільський національний економічний університет у червні 2018 року за спеціальністю «Туризм» . Основне, що запам’яталося – це простота у відносинах з викладачами та керівництвом кафедри. Відкрите та щире ставлення викладачів до нас, студентів, сприяло формуванню дружньої атмосфери у колективі, спрощувало проблемні ситуації та заохочувало до здобуття знань.

Перевагою у навчанні на кафедрі є різноманітність знань, які студенти отримують у ході навчання. Він дозволяє в подальшому, при виборі професії, працювати як за основною спеціальністю, так і за багатьма суміжними, пов’язаними з сферою гостинності.

Моя чинна посада – менеджер по роботі з клієнтами готельно-ресторанного комплексу «Гала-Готель» (на даний момент перебуваю у декретній відпустці). Специфіка роботи вимагає знання широкого кола питань у сфері гостинності загалом і туристичній сфері зокрема – це і кон’юнктура туристичного ринку, ціноутворення у готельно-ресторанному бізнесі,  оплата праці, міжнародний та внутрішній туризм, екскурсійне обслуговування тощо.  

Здобуттю цих знань я завдячую саме навчанню за обраною спеціальністю.Бойко Сергій, випускник магістратури 2017 р.

«Навчання в університеті, окрім ґрунтовних знань, дає студентській молоді впевненість у собі, що допомагає молодим людям звершувати те, про що раніше тільки мріяли.

Я дуже задоволений, що свого часу обрав навчання саме в ННІМЕВ імені Б.Д.Гаврилишина ТНЕУ. Кожному відомо, що обличчям будь якого закладу вищої освіти є його випускники – молоді люди, які здобуваючи фах, формуються як особистості, розкривають грані власних талантів, вчаться долати перешкоди і досягати успіху.

 Рекомендую випускникам шкіл вступати до Тернопільського національного економічного університету, адже наш університет – один з кращих закладів вищої освіти України. Знання, які тут здобуваються, є достойними європейських університетів.

Я вважаю, що досвід який я отримав навчаючись в Тернопільському національному економічному університеті, на кафедрі міжнародного туризму та готельного бізнесу, є безцінним, адже перед кожним студентом в подальшому відкриваються все нові і нові можливості та перспективи, а цих 5 років в ролі студента точно були прожиті недарма і запам’ятаються мені на все життя!Білик Світлана, випускниця магістратури 2017 р.

Бурхливий розвиток сучасних інформаційних і комунікаційних технологій, зростання кількості інформації все більше визначають сутність нашої епохи, наближаючи її до ери інформаційного суспільства. Новітні інформаційно-комунікаційні технології роблять величезний перетворювальний вплив на всі сфери сучасного суспільства як у межах національних кордонів, так і у світі в цілому.

Для підготовки таких фахівців виступає ТНЕУ, оскільки забезпечений потужною матеріально-технічною базою, високим рівнем кваліфікації науково-педагогічного персоналу та системою підготовки фахівців, яка заснована на практико-орієнтованому підході.

Втілення змісту навчання на кафедрі передбачає врахування вимог роботодавців та всі тенденції сучасного туристичного ринку праці, що підтвержує конкурентноспроможність фахівців рівня магістр зі спеціальності 242 «Міжнародний туризм».

Приємні та освічені викладачі, які ніколи не відвернуться від Вас, якщо потрібна допомога. Всі предмети потрібні для подальшої роботи в сфері туристичного бізнесу.