Європейсько-американська програма з комп’ютерних наук та управління проектами

Джордж Марковський

Посада: куратор Європейсько-американської програми з комп’ютерних наук та управління проектами, професор кафедри комп’ютерних наук, Міссурійський університет науки і технологій, США
Наукова ступінь: доктор технічних наук
Вчене звання: професор

Контакти: 
Адреса:  323 Computer Science Building, Missouri S&T, USA
Телефон: +1-573-341-6138
E-mail: markowsky@gmail.com

Саченко Анатолій Олексійович

Посада: куратор Європейсько-американської програми з комп’ютерних наук та управління проектами, завідувач кафедри інформаційно-обчислювальних систем і управління
Наукова ступінь: доктор технічних наук
Вчене звання: професор

Контакти: 
Адреса: пл. Перемоги 3, корпус № 2, м. Тернопіль, Україна, 46020
Кабінет: 2301
Телефон: +38 097-431-34-25
E-mail: as@wunu.edu.ua

Турченко Ірина Василівна

Посада: координатор Європейсько-американської програми з комп’ютерних наук та управління проектами
Наукова ступінь: кандидат технічних наук
Вчене звання: доцент

Контакти: 
Адреса: пл. Перемоги 3, корпус № 2, м. Тернопіль, Україна, 46020
Кабінет: 2301
Телефон:  вн.15-220
E-mail: itu@wunu.edu.ua

 

Українсько-американська програма з комп’ютерних наук

 Історія. Американсько-Український факультет комп’ютерних наук та технологій (з 2013 р. – Українсько-американська програма з комп’ютерних наук (УАП), з 2020 р. – Європейсько-американська програма з комп’ютерних наук та управління проектами (ЄАП)) створений у 2004 р. на основі угоди про співпрацю між Тернопільською академією народного господарства, нині Західноукраїнський національний університет (ЗУНУ), та американським Університетом штату Мейн (UMaine) за ініціативи професора Анатолiя Саченка і професора Джорджа Марковського. Останній був першим деканом протягом 2004/05 н. р. У різні роки програму очолювали професор Анатолій Саченко, доцент Ігор Палій, доцент Павло Биковий, з 2017 р. – доцент Ірина Турченко.

Особливості. У рамках програми здійснюється підготовка бакалаврів за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки», магістрів за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки», освітні програми «Комп’ютерні науки» та «Управління проектами», а також докторів філософії.

Навчання проводиться англійською мовою згідно навчальних планів, які інтегровані з планами провідних американських та європейських університетів.

Це дає можливість випускникам, що отримали диплом бакалавра, продовжити навчання не лише в ЗУНУ, але у будь-якому американському або європейському університетах та здобути ступінь магістра, в подальшому – доктора філософії.

Ряд колишніх студентів програми отримали диплом магістра, а деякі з них – і доктора філософії в університетах США, Австралії, Канади, Австрії, Німеччини та Польщі: Кот Андрій, Федоров Андрій, Віцентій Віталій, Огбечіе Антоні, Малікі Меріам, Ковальчук Максим, інші.

До викладання на програмі залучаються професори американських та європейських університетів, стипендіати програми ім. Фулбрайта в Україні, учасники спільних науково-дослідних та освітніх проектів.

 

Можливості та перспективи. З метою забезпечення високого професійного рівня підготовки фахівців та ефективної організації навчального і науково-дослідного процесів програма орієнтується на потреби провідних світових та вітчизняних ІТ-компаній.

На програмі активно пропагуються і підтримуються академічна мобільність студентів і викладачів, виконання випускних робіт під спільним керівництвом науковців ЗУНУ та європейських або американських університетів.

Студенти ЄАП мають можливість вступити у студентську філію ІЕЕЕ в ЗУНУ, взяти участь у виконанні міжнародних проектів Науково-дослідного інституту інтелектуальних комп’ютерних систем, www.ics.wunu.edu.ua, відвідувати міжнародні наукові конференції, www.idaacs.net.

У рамках активної співпраці з німецькими університетами, зокрема Берлінським (HTW Berlin ) та Дортмундським (University of Applied Sciences and Arts), у сферах комп’ютерних наук та управління проектами кращі студенти мають можливість взяти участь у спеціалізованих літніх та зимових школах, навчатися протягом семестру в одному із згадуваних університетів або ж отримати подвійний диплом у Дортмундському університеті прикладних наук та мистецтв.

 

Наші контакти:

Адреса: каб. 2305б, корпус № 2, пл. Перемоги 3, м. Тернопіль

Телефон: +38 0352-475050*12321

E-mail: itu@wunu.edu.ua