» » IV Міжнародна науково-практична конференція з обліку, аналізу, контролю і статистики

Дата: 18-05-2016, 11:49 | Автор: Василь Дерій, завідувач кафедри аудиту, ревізії та аналізу ТНЕУ

11 травня 2016 року в м. Тернополі  професорсько-викладацький колектив факультету обліку і аудиту Тернопільського національного  економічного університету за підтримки місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування  організував IV Міжнародну науково-практичну конференцію «Стан і перспективи розвитку обліково-інформаційної системи в Україні».

Співорганізаторами конференції виступили 8 міжнародних партнерів: 1) Редінгський університет (University of Reading), Англія; 2) Університет Монпельє (University of Montpellier), Франція; 3) Яський університет імені А. І. Кузи (Alexandru Ioan Cuza University of Iasi), Румунія; 4) Новий Південно-Східний університет (Nova Southeastern University), США; 5) Repsol Oil & Gas Canada Inc., Канада; 6) Академія фізичного виховання ім. Броніслава Чеха (Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronis?awa Czecha w Krakowie), Польща; 7) Білоруський державний економічний університет, Білорусь; 8) Полоцький державний університет, Білорусь.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися проректор з наукової роботи ТНЕУ, доктор економічних наук, професор                            Зеновій-Михайло Задорожний; заступник міського голови м. Тернополя з питань діяльності виконавчих органів ради Леонід Бицюра; заступник начальника управління освіти і науки  Тернопільської обласної державної адміністрації Ганна Зварич; декан факультету обліку і аудиту ТНЕУ, кандидат економічних наук, доцент Валентина Панасюк.

Зеновій-Михайло Задорожний оголосив  привітання від завідувача кафедри бухгалтерського обліку, аналізу і аудиту в галузях народного господарства Білоруського державного економічного університету, Голови Правління громадського об’єднання сертифікованих бухгалтерів та аудиторів Республіки Білорусь, доктора економічних наук, професора Дмитра Панкова.

Вітання професора Дмитра Панкова
Завантажити Переглянути онлайн

Упродовж конференції з доповідями виступили доктори економічних наук, професори Зеновій-Михайло Задорожний (ТНЕУ),  Василь Бачинський (ЛТЕУ),  Микола Бондар (КНЕУ), Зіновій Гуцайлюк    (ТНЕУ),     Петро Куцик (ЛТЕУ),   Інна Лазаришина (НУВГП),   Ігор Яремко (НУЛП),  Сергій Легенчук (ЖДТУ),  Костянтин Редченко (ЛТЕУ),   Микола Огійчук (ХНАУ); кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, академік Академії економічної кібернетики Василь Гречаник (м. Івано-Франківськ);  кандидат економічних наук, доцент Володимир Швець (ЛНУ ім. І. Франка), кандидат економічних наук, доцент Наталія Єршова (НТУ «ХПІ»), студент 4 курсу Яків Чернишенко (КНЕУ) тощо.

У доповідях вчених з обліку, контролю, аналізу та статистики йшлося зокрема про наступне:
– шляхи вдосконалення вітчизняної облікової системи;
– методичні підходи стандарту вищої освіти до побудови стандарту вищої освіти;
– розвиток форм контролю в кооперативних організаціях і підприємствах України;
– об’єкти стратегічного управлінського обліку і проблеми теорії бухгалтерського обліку;
– регламенти обліку і звітності: сучасні підходи до розробки;
– аналіз основної операційної діяльності автотранспортних підприємств: методичний підхід; облік в системі вартісно-орієнтованого управління;
– перспективні напрямки розвитку обліку і аналізу процесу створення комп’ютерних програм;
– до питання оцінки властивого ризику і ризику внутрішнього контролю в процесі аудиту;
– проблеми та шляхи удосконалення калькуляції продукції основного стада ВРХ;
– роль та вплив головних бухгалтерів підприємств на достовірність показників економічного розвитку України;
– розвиток інформаційно-аналітичного забезпечення управління стійким розвитком підприємств;
– Михайло Грушевський і джерельні основи формування обліково-аналітичних систем суб’єктів господарювання;
– документування облікової інформації про основні засоби: альтернативний підхід та інші.

У дискусіях взяли участь доктори економічних наук, професори Василь Дерій, Ніна Дорош, Григорій Журавель, Ярослав Крупка, Олена Лаговська, Михайло Лучко, Валентина Орлова, Михайло Пушкар, Валерія Сопко, Марина Реслер, Василь Рудницький, Надія Хорунжак, Людмила Чижевська; кандидат економічних наук, доцент Софія Кафка  та інші.

Матеріали конференції згруповані в збірнику у розрізі таких секцій:

Секція 1. Сучасні тенденції розвитку обліку та перспективи впровадження інформаційних технологій в обліково-аналітичну систему суб’єктів підприємництва.

Секція 2. Облік в державному секторі економіки: проблеми методології та організації.

Секція 3. Методологія фінансово-економічного контролю в умовах ринку. Проблеми і перспективи розвитку економічного аналізу та статистики.

На підсумковому засіданні учасники обговорили і затвердили рішення конференції. Висловлено побажання щодо необхідності створення такої громадської організації, яка б послідовно та виважено захищала інтереси науковців та практикуючих бухгалтерів в Україні.

За результатами конференції видано збірник її матеріалів обсягом 432 сторінки, до якого увійшло 205 тез 236 авторів, у тому числі майже 40 докторів економічних наук, професорів.