» » «Фіскальна політика України в умовах євроінтеграційних процесів»

«Фіскальна політика України в умовах євроінтеграційних процесів»

Дата: 25-04-2016, 15:57 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

22 квітня відбулася VІІІ Всеукраїнська науково-практична студентська конференція «Фіскальна політика України в умовах євроінтеграційних процесів».

З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Задорожний Зеновій-Михайло Васильович, який наголосив на важливості проведення таких науково-практичних заходів як для студентів нашого університету, так і тих, хто тільки планує стати студентом ТНЕУ.

Заступник начальника ГУ ДФС у Тернопільській області Господарик Сергій Степанович ознайомив присутніх із новітніми тенденціями, що мають місце у фіскальній політиці України, особливостями практичної роботи фіскальної служби в Тернопільській області.

Заступник міського голови Тернополя Бицюра Леонід Олексійович наголосив на особливому позиціюванні Тернопільського національного економічного університету у вихованні справжніх патріотів та фахівців, адже випускниками рідного університету є багато керівників як міста, так і області.

Декан факультету фінансів, к.е.н., доцент Кізима Андрій Ярославович привітав учасників конференції, наголосивши на тому, що фінанси сьогодні пронизують усі сфери життя. Факультет активно пропагує фінансову грамотність мешканців Тернопілля, що підтверджує і «Фінансово-грамотний маршрут тролейбусу», що курсує вулицями міста.

В.о. завідувача кафедри податків та фіскальної  політики ТНЕУ, к.е.н., доцент Луцик Анатолій Ігорович ознайомив присутніх з низкою заходів, що передбачені програмою конференції та принагідно запросив гостей з Могилів-Подільського, Коломиї, Хмельницького навчатися у стінах ТНЕУ.

Робота конференції продовжилася у рамках таких тематичних напрямків:
– формування фіскального простору України;
– роль фіскальної політики України в євроінтеграційних процесах;
– фіскальне адміністрування в умовах сучасних законодавчих новацій;
– податкова система України в умовах економічної децентралізації;
– фінансово-бюджетна система та стратегія її трансформації;
– митні аспекти зближення України та Європейського Союзу;
– соціально-економічні ефекти податкових новацій – 2016;
– фіскальні механізми подолання наслідків світової фінансової кризи;
– ризиковість митного простору та розбудова митного аудиту в Україні;
– митна політика держави в умовах нових економічних реалій;
– податки очима учнів.

Експертна група (журі – Кізима Андрій Ярославович, канд. екон. наук, доцент, декан факультету фінансів ТНЕУ; Луцик Анатолій Ігорович, канд. екон. наук, доцент, в.о. завідувача кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ; Валігура Володимир Андрійович, канд. екон. наук, доцент, заступник завідувача кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ; Поглод Христина Ігорівна, студентка групи ФМО – 31 факультету фінансів ТНЕУ; Хрущ Діана Сергіївна, студентка групи ФМО – 41 факультету фінансів ТНЕУ) відзначили найкращі доповіді, що були обговоренні на конференції. В семи номінаціях відзначені доповіді, авторами яких є:

1) Євген Шаповалов, м. Тернопіль «Foreign and domestic experience of environmental taxation»
2) Ірина Хавтур, м. Тернопіль «Сучасні реалії податкового навантаження в Україні та шляхи його оптимізації»
3) Лілія Русинка, Юлія Піпко, м. Тернопіль «The social aspects of taxes»
4) Антон Платовський, м. Могилів-Подільський «Свідомість платників податків»
5) Максим Забродін, Світлана Добрянська, м. Хмельницький «Податкові органи в Україні і Європі»
6) Тетяна Бордун, м. Коломия «Місцеві податки та збори як джерело доходів місцевих бюджетів (на прикладі м. Коломиї)»
7) Роксолана Лапка, м. Тернопіль «Зарубіжний досвід оподаткування нерухомості: практика Польщі».

У рамках конференції були організовані пізнавальні екскурсії по Тернопільському економічному університеті та місті Тернополі.