Лицарі свободи

Дата: 20-02-2016, 09:00 | Автор: Відділ гуманітарної освіти та виховання

А сотню вже зустріли небеса..

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров?ю перемішана сльоза….

А батько сина ще не відпускав..

Й заплакав Бог, побачивши загін:

Спереду – сотник, молодий, вродливий

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній-сивий-сивий..

І рани їхні вже не їм болять..

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…




 

Людмила Максимлюк (21.02 2014


ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ… Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого "справедивість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.


Історія України мала багато трагічних періодів. Коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.


Так було і за княжої доби. Так було і за часів Козаччини. І за часів боротьби за незалежність 1917-1921 років. І під час Другої світової. І на початку 1990-х.


Нині знову прийшов цей час - час вибору між свободою та рабством, світлим майбутнім та темним минулим, справедливістю та тиранією.

На Майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси.

Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.


Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати права жити. І хоч кулі снайперів - це вагомий аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавались...


Так на Майдані з'явилась ще одна сотня - Небесна. Для України це найголовніша, найвпливовіша сотня. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життям. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам'ятали - хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили.

Темні часи пройдуть. Буде колоситись хліб. Будуть сміятись діти. Буде жити Україна.

І ми зобов’язані пам’ятати наших героїв.

 


Небесна сотня!

Цей список загиблих складений на основі даних, зібраних самоорганізованою групою правозахисників, громадських активістів, адвокатів, журналістів та інших небайдужих людей різних професій «Євромайдан SOS», яка була створена у відповідь на незаконні дії влади щодо розгону мирної акції у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності, МОЗ, МВС, медиками Майдану, журналістами Радіо Свобода та інших ЗМІ.


Список загиблих внаслідок подій на Грушевського

Бадера Олександр, 66 років, з Києва. Активний учасник Євромайдану. Помер від побиття, отриманого 22 січня 2014 року на Грушевського. З Майдану додому привезли в тяжкому стані. До лікарні не звернувся через небезпеку затримання. 28 січня помер.

Вербицький Юрій, 50 років, активіст Євромайдану зі Львова. Його викрали 21 січня разом з активістом Ігорем Луценком з Олександрівської лікарні в Києві. Наступного дня в лісі біля Києва було виявлено тіло Юрія Вербицького, який помер від катувань на сильному морозі, його руки були зв’язані скотчем.

Горошишин Максим, 25 років, з села Грушківка Кам’янського району Черкаської області. Максим отримав сильне отруєння газами на Грушевського, внаслідок чого почалася пневмонія. До лікарні ще потрапив у свідомості. Місяць боровся за життя, лежав у 17 лікарні Києва. Помер у ніч на 20 лютого.

Жизневський Михайло, 25 років, громадянин Білорусі, входив до самооборони Майдану. Загинув 22 січня під час подій на Грушевського від наскрізного вогнепального поранення в серце.

Калиняк Богдан, 52 роки, родом з Коломиї, Івано-Франківської області. Допомагав Євромайдану грошима та товаром. Після того, як на Грушевського чоловіка полили крижаною водою з водомета, він захворів, запустив хворобу. 28 січня 2014 помер у шпиталі в Івано-Франківську.

Нігоян Сергій, один з охоронців Майдану, 20 років, родом з Дніпропетровської області. Його родина переїхала до України, рятуючись від війни в Нагорному Карабаху. Загинув 22 січня 2014 року від поранення, спричиненого свинцевою картеччю під час подій на Грушевського.

Сеник Роман, 45 років, родом з Яворівщини Львівської області, помер у київській лікарні. У нього було важке поранення в легені, переніс кілька операцій, довелося ампутувати руку, кілька діб лікарі боролися за життя Романа.



Загиблі внаслідок бійні та відстрілу снайперами, влаштованих силовиками 18-20 лютого

Невідомий загиблий, Святослав. Загинув під час пожежі в Будинку профспілок. Хлопцю було від 25 до 30 років. Зареєструвався під ім'ям Боєць.

Аксенін Василь, 1962 р. н., з Чернівців. Отримав два важкі поранення 20 лютого від пострілів на Інститутській. Помер 11 березня в лікарні в Польщі.

Арутюнян Георгій, 53 роки, з Рівного, вірменин, громадянин Грузії. 20лютого був убитий пострілом біля Монумента Незалежності у Києві.

Байдовський Сергій, 23 роки, з Волині. Загинув від вогнепального поранення на Майдані у Києві 20 лютого.

Балюк Олександр, 1974 р. н. Проживав в селі Пилиповичi, Житомирської області. Помер 20 лютого вiд вогнепального поранення.

Бачинський Ігор, 30 років, з Боярки Київської області. Круглий сирота. Отримав важкі травми на Майдані, лікувався, але 25 лютого помер.

Бльок Іван, 40 років. Жив у місті Городок Львівської області. 20 лютого вранці на Інститутській він загинув від кулі снайпера.

Бойків Володимир, 1955 р. н., родом зі Львова. Отримав кульові поранення на Майдані. Помер 24 лютого в лікарні.

Бондарєв Сергій, 32 роки, з Краматорська Донецької області. Загинув від чотирьох кульових поранень біля Будинку профспілок 18 лютого.

Бондарчук Сергій, 52 роки, зі Старокостянтинова Хмельницької області. Загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській.

Братушко Олексій, 38 років, з Сум. Загинув на Інститутській від кулі снайпера, що прострелила щит та бронежилет.

Брезденюк Валерій, 50 років, м. Жмеринка Вінницької області. Вбитий пострілом у спину в ніч проти 19 лютого 2014 року на Майдані.

Бура Ольга, 28 років, з села Ріпнів Буського району Львівської області. Померла 10 березня в Києві від травм, отриманих під час подій на Майдані.

Вайда Богдан, 48 років, з села Летня Дрогобицького району, Львівська область. Загинув від кулі снайпера.

Войтович Назар, 17 років, з села Травневе Збаразького району, Тернопільська область. Загинув 20 лютого 2014 року на майдані.

Ворона В’ячеслав, 32 роки, з Києва. Помер унаслідок травм, отриманих 18 лютого 2014 під час боїв з криміналітетом у Маріїнському парку Києва.

Гаджа Петро, 48 років, з Києва. Народився у Рахові Закарпатської області. 18 лютого, під час подій під Верховною Радою, отруївся газом.

Голоднюк Устим, 19 років, зі Збаража, Тернопільської області. 20 лютого 2014 року внаслідок вогнепального поранення в голову загинув.

Городнюк Іван, 29 років, з Березного, Рівненської області. 19 лютого під час штурму «беркутівцями» його облили водою з водометів і побили. Звернувся до лікарів, почав лікуватися. Але вночі серце не витримало і зупинилося.

Грабовський Ярослав, 34 роки, з села Печеніжин, Коломийський район Івано-Франківської області. Загинув на Майдані.

Гриневич Едуард, 28 років, родом з села Деревки Любешівського району, Волинська область. 20 лютого куля снайпера обірвала його життя.

Варениця Роман, 35 років, з Яворівського району Львівської області. Застрелений на вулиці Великій Житомирській, імовірно, «тітушками».

Васильцов Віталій, 1977 р. н. Уродженець с. Гаврілівці, Хмельницької області. Був застрелений на вулиці Великій Житомирській 18 лютого.

Веремій В’ячеслав, не дожив три дні до свого 34-річчя. Озброєні люди напали на автомобіль, почали його трощити, витягнули водія та пасажирів, сильно побили, після чого вистрелили в груди та залишили стікати кров'ю.

Гурик Роман, 19 років, з Івано-Франківська. Загинув у Києві 20 лютого від кулі снайпера.

Дворянець Антоніна, 62 роки. Загинула від забиття кийками спецпризначенцями міліції.

Дзявульський Микола, 56 років, з Шепетівки. Застрелений на Інститутській 20 лютого снайпером.

Дідич Сергій, 44 роки. 18 лютого 2014 граната розірвала йому сонну артерію на шиї.

Дигдалович Андрій, 40 років, з села Сокільники Пустомитівського району, Львівська область. Вбитий 20 лютого від пострілу снайпера.

Дмитрів Ігор, 30 років, з села Копанки Калуського району, Івано-Франківська область. Загинув 20 лютого від пострілу снайпера в легені.

Жаловага Анатолій, 1980 р. н., з села Дубляни Жовківського району Львівської області. Загинув 20 лютого.

Жеребний Володимир, 28 років, з Рудок Самбірського району Львівської області. Загинув від куль снайпера на вулиці Інститутській 20 лютого.

Зайко Яків, 73 роки, з Житомира. 18 лютого 2014 року помер від інфаркту, втікаючи від «Беркуту» на вул. Інститутській.

Захаров Володимир, 57 років. Загинув під час пожежі в офісі Партії регіонів на Липській.

Зубенко Владислав, 22 роки, з Харкова. 20 лютого його смертельно поранили на Майдані.

Ільків Богдан, 51 рік, смт. Щирець Пустомитівського району, Львівська область. Отримав кульове поранення.Помер 22 лютого в 17 лікарні Києва.

Капінос Олександр, 29 років, фермер з Кременця. Під час сутичок на Грушевського був сильно поранений пострілом з рушниці.

Кемський Сергій, 33 роки, з Керчі. Загинув 20 лютого.

Кіпіані Давід, 33 роки, громадянин Грузії. Його тіло знайшли поряд з барикадою з двома кульовими пораненнями. Помер у «швидкій».

Кіщук Володимир, 1956 р.н., із села Димар Вишгородського району, Київська область. Загинув 18 лютого у Києві під час сутичок між мітингувальниками та «беркутівцями».

Корнеєв Анатолій, голова Рудської сільської ради в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області. 20 лютого вбив снайпер на Майдані.

Корчак Андрій, 49 років. Загинув 18 лютого під час сутичок на вул. Інститутській. «Беркутівці» йому проламали голову.

Костенко Ігор, 22 роки. Був убитий в районі Жовтневого палацу вистрілами в голову та груди.

Костишин Михайло,1971 р. н., з села Нижній Струтин Рожнятівського району Івано-Франківської області. Його також жорстоко побили, із 27 січня перебував у лікарні. Помер 26 лютого.

Котляр Євген, 33 роки, з Харкова. Був вбитий 20 лютого, потрапив під кулі біля метро Хрещатик.

Коцюба Віталій, 31 рік, зі Львова. Загинув 20 лютого 2014 року від вогнепального поранення.

Креман Іван, з Кременчука. Загинув 20 лютого на Інститутській.

Кульчицький Володимир, 64 роки, з Києва. Загинув 18 лютого.

Курач Анатолій, 32 роки, з Рівного. Був побитий на Майдані, до рівненської обласної лікарні з Києва його привезли з проламаним черепом.

Мазур Артем, 26 років, з Хмельницького. Його смертельно поранили гранатою 18 лютого під час сутичок у Маріїнському парку.

Максимов Дмитро, 19 років. Від вибуху гранати йому відірвало руку. Хлопця хтось відвів у Будинок профспілок, де він помер від втрати крові.

Мельничук Володимир, 39 років. Помер у лікарні від вогнепальних поранень у шию 20 лютого.

Мовчан Андрій, 34 роки, Київ. Загинув від вогнепального поранення в голову 20 лютого 2014 року.

Мойсей Василь, 21 рік. Загинув 20 лютого від поранення в грудну клітку..

Наконечний Іван, 83 роки, з Києва. Отримав важку травми під час зачистки «Беркутом» вулиці Інститутської 18 лютого. Після цього Іван Наконечний півмісяця перебував у комі, 7 березня помер.

Наумов Володимир, 43 роки. Народився в с. Шевченки Добропільського району. Його знайшли загиблим на Трухановому острові вранці 18 лютого.

Опанасюк Валерій, 42 роки, з Рівного. Загинув 20 лютого від снайперської кулі.

Павлюк Володимир, з Коломиї, вік біля 40 років. Загинув 20 лютого. Отримав чотири поранення: три у ногу, одне у ліве око.

Пагор Дмитро, 21 рік. Загинув увечері в Хмельницькому біля будівлі СБУ, звідки була відкрита стрілянина. Був поранений у голову, невдовзі помер.

Пантєлєєв Іван, 32 роки, з Краматорська Донецької області.

Паньків Микола-Олег, 39 років, з села Лапаївка Пустомитівського району Львівської області. Помер від кулі снайпера в груди, 20 лютого.

Паращук Юрій, 48 років, мешкав Харкові. Загинув 20 лютого 2014 року на Майдані від снайперської кулі.

Пасхалін Юрій, 30 років, з села Носачів Черкаської області. Після підпалу Будинку профспілок його евакуювали до лікарні, проте врятувати не вдалося.

Пехенько Ігор, 43 роки, мешкав у Вишгороді Київської області. 18 лютого отримав три кульових поранення.

Плеханов Олександр, 22 роки. Загинув 18 лютого.

Полянський Леонід, 38 років, з Києва, родом з Вінниччини.

Прохорський Василій, 33 роки. Тіло упізнали 22 лютого 2014 року. Був дуже сильно скалічений, зуби вибиті.

Прохорчук Віктор, 38 років, з Володарська-Волинського Житомирської області. Тіло загиблого виявили у дворах Хрещатика зі слідами насильницької смерті та з перерізаним горлом.

Саєнко Андрій, 1962 р.н., з Фастова Київської області. Належав до Самооборони Майдану. Загинув 20 лютого.

Семисюк Микола, 1986 р. н., з Хмельницького. Загинув 20 лютого від кульового поранення в голову.

Сердюк Ігор, 40 або 44 роки, з Кременчуга. Помер від вистрілу з обрізу в обличчя.

Сміленко Віктор, 1961 р.н., з села Борисівка Бобринецького району, Кіровоградська область. Загинув 20 лютого.

Смолинський Віталій, село Фурманівка Уманського району. Загинув 20 лютого.

Сольчаник Богдан, 28 років. Убитий на Інститутській 20 лютого.

Тарасюк Іван, 21 рік, з села Олика Ківерцівського району, Волинська область. 20 лютого загинув на Майдані від вогнепального поранення, стріляв у хлопця снайпер.

Ткачук Ігор, 1975 р. н. Мешканець Великої Кам'янки Коломийського району Івано-Франківської області. Загинув від пострілу снайпера 20 лютого.

Топій Володимир, 58 років, з села Вишня Городоцького району, що примикає до Рудок Самбірського району. Згорів у Будинку профспілок.

Точин Роман, 44 роки, з міста Ходорів Львівської області. Загинув на Майдані 20 лютого 2014 року від вогнепального поранення в голову.

Ушневич Олег, 1982 р.н., родом з Дрогобича, мешкав у місті Сколе, де й похований. Застрелений спайпером на Інститутській біля Жовтневого палацу.

Храпаченко Олександр, 26 років, театральний режисер, з Рівного. Загинув 20 лютого від снайперського пострілу.

Хунтсаар Артур, 29 років, з Івано-Франківська. Загинув 18 лютого від кульового поранення. За словами очевидців, це трапилося в Маріїнському парку, де тітушки та беркутів ці влаштували справжню бійню.

Цепун Андрій, 35 років. Андрій загинув у ніч на 21 лютого. Його знайшли вбитим на вулиці Верболозній з ознаками побиття й смертельної черепно-мозгової травми.

Царьок Олександр, з с. Калінін Васильківського району, Київська область. Загинув біля Жовтневого палацу.

Хурція Зураб, 54 роки, з Грузії, проживав у Кіровограді. Помер від серцевого нападу.

Чаплінський Володимир, з Обухова Київської області.

Черненко Андрій, 35 років, з села Слободо-Петрівка Гребінківського району, Полтавська область. Загинув 18 лютого від кулі снайпера.

Чернець Віктор, 37 років, з села Подібна Черкаської області. На трасі Одеса-Київ жителі Маньківки та Умані біля села Подібна встановили блок-пост на дорозі, аби тітушки та спецпризначенці не дісталися до столиці. Водій невстановленого джипа, який пробивав дорогу внутрішнім військам, на шаленій швидкості 19 лютого збив на смерть Віктора Чернця.

Чернявський Дмитро, 22 роки, з Донецька. Загинув увечері 13 березня в центрі Донецька під час нападу на учасників мітингу за єдність України проросійських радикалів.

Чміленко Віктор, 53 роки, з села Борисівка Бобринецького району, Кіровоградська область. 20 лютого на Майдані застрелив снайпер.

Шаповал Сергій, 1969 р. н. з Києва, активіст Самооборони. Знайшли померлим в Будинку офіцерів 18 лютого.

Швець Віктор, 56 років, з села Гатне Києво-Святошинського району Київської області. 19 лютого отримав три вогнепальні поранення в черевну порожнину на Майдані. Швидка забрала до лікарні, але він помер по дорозі.

Шеремет Людмила, 75 років. Поранена в голову в Хмельницькому біля будівлі СБУ під час акції протесту. Померла в лікарні.

Шеремет Василь, 1950 р. н. (за іншою інформацією - 1949 р. н.), з села Ланчин Надвірнянського району, Івано-Франківська область.

Шилінг Йосип, 61 рік, з Дрогобича Львівської області. Загинув 20 лютого від пострілу в голову біля Жовтневого палацу.

Шимко Максим, 33 роки, з Вінниці. Загинув 20 лютого 2014.

Щербанюк Олександр, 46 років, з Чернівців. Загинув 20 лютого на Інститутській.