» » «Фінансове забезпечення реформи адміністративно-територіального устрою України»

«Фінансове забезпечення реформи адміністративно-територіального устрою України»

Дата: 23-11-2015, 16:44 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

18 листопада 2015 року відбувся круглий стіл на тему: «Фінансове забезпечення реформи адміністративно-територіального устрою  України», організований студентським науковим гуртком кафедри фінансів «Фінансовий простір».

У роботі круглого столу взяли участь: студенти 1-5 курсів факультету фінансів, завідувач кафедри фінансів  ім. С.І.  Юрія д.е.н., професор Кириленко О.П., декан факультету фінансів ТНЕУ  Кізима А.Я., заступник директора департаменту фінансів Тернопільської обласної державної адміністрації,   начальник бюджетного управління Чирка Д.М., головний економіст відділу аналізу і контролю виконання місцевих бюджетів департаменту фінансів Тернопільської обласної державної адміністрації,  аспірант кафедри  фінансів ім. С.І.  Юрія Марчук А.П.,  координатор студентського наукового гуртка к.е.н., доцент Гупаловська М.Б., к.е.н, доцент Мокрицька А.Б. та к.е.н. викл.  Козак  Г.І.

Відкриваючи захід Ольга Павлівна Кириленко,  наголосила, що  мета круглого столу полягає у теоретичному і практичному дослідженні проблем реформи адміністративно-територіального устрою  України та її фінансових  аспектів, а також  окресленні  шляхів їх вирішення у науково-практичній площині.

Дмитро Михайлович Чирка ознайомив студентів з ходом проведення адміністративно-територіальної реформи у Тернопільській області, з особливостями формування і  виконання місцевих бюджетів у 2015 році в умовах бюджетної децентралізації, акцентував увагу на перевагах проведення адміністративно-територіальної реформи та охарактеризував можливості об’єднаних територіальних громад щодо підвищення їх фінансового забезпечення.

З доповідями виступили студенти 4 курсу факультету фінансів:
– Іванів Анна (науковий керівник – Козак  Г.І.)  доповіла про роль адміністративно-територіальної реформи як основи децентралізації.
– Марія Федінчук (науковий керівник – Мокрицька А.Б.) охарактеризувала  особливості проведення  бюджетної реформи та її вплив на формування доходів місцевих бюджетів у  2015 році.
– Анна Білобран (науковий керівник – Козак  Г.І. )  акцентувала увагу присутніх  на проблемах та перспективах реформи міжбюджетних трансфертів.
– Тетяна Яцейко (науковий керівник – Козак  Г.І. ) ознайомила з зарубіжним досвідом асиметричної децентралізації та окреслила можливості його використання для України.

Підсумувала роботу учасників круглого столу, Мирослава Богданівна Гупаловська, яка відмітила високий рівень підготовки студентів, а також наголосила на необхідності подальшого дослідження  розглянутих питань заходу з огляду на актуальність таких питань як адміністративно-територіальна реформа України та  бюджетна децентралізація.