» » До ТНЕУ завітав Петро Андрійович Ющенко

До ТНЕУ завітав Петро Андрійович Ющенко

Дата: 4-06-2015, 20:02 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Професорсько-викладацький колектив Тернопільського національного економічного університету дбає не тільки про підготовку висококваліфікованих спеціалістів, надання їм якісних знань та вмінь, а й про духовне збагачення й культурне зростання молоді вищого навчального закладу. Тому вже традицією стали зустрічі з цікавими людьми, непересічними особистостями, які готові ділитися своїми міркуваннями, досягненнями, досвідом.

 

Не стала винятком і зустріч з головою ВО «За помісну Україну», автором проекту «Українці в світі» Петром Андрійовичем Ющенком, який 4 червня 2015 року завітав до ТНЕУ.

 

«Українці в світі» – це проект, який представляє видатних українців, що здійснили помітний внесок у розвиток світової цивілізації, чиї здобутки у сфері церковної історії, державотворення, науки і культури виходять за межі суто національного. Це – діячі, які стали відомими на весь світ, живучи в Україні; емігранти з України, що здобули визнання в чужих державах; особистості, які не акцентуючи на своєму походженні, все ж залишалися генетично спорідненими з Україною. Його автор поставив за завдання  зібрати і зберегти цінні постаті нашої національної історії на тлі світової цивілізації, ознайомити зі здобутками наших співвітчизників, аби зробити їх усвідомленим і шанованим надбанням української нації.

 

З метою реалізації авторського проекту Петро Андрійович зустрівся з студентами, викладачами й працівниками університету, щоб прочитати лекцію «Хрещення та поширення християнства на українських землях від апостола Андрія Первозванного».

 

Привітав і представив гостя ректор ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий: «Мені дуже приємно, що сьогодні ми маємо чудову нагоду поспілкуватися з великим українцем, істинним сином своєї землі та її патріотом. Духовність є великим скарбом, подарованим людині. Поринаючи у потік щоденних обов’язків та турбот, ми часто забуваємо з нього користати. Однак саме ця цінність і дарує нам натхнення у кожному дні. Історія духовності українського народу є невід'ємною частиною національної пам'яті. Впевнений, що сьогодні ми маємо можливість пригадати її для себе».

 

Петро Андрійович висловив вдячність за теплий прийом і дружню атмосферу. Розпочинаючи свою розповідь гість зазначив: «За біблійним оповіданням, апостол Андрій був першим, хто відгукнувся на поклик Христа й став Його учнем, тому й названий Первозванним. Став він першим християнином і для нас, першим проповідником, що ступив на наші землі, першим хрестителем Скіфії-України… За літописними свідченнями, після зішестя Святого Духа апостоли кинули жереб, кому в яку країну йти для проповіді Євангелія. Святому Андрію дісталися країни вздовж узбережжя Чорного моря, північна частина Балканського півострова і Скіфія. Згідно з руським літописом «Повість минулих літ», апостол Андрій близько 57 років проповідував на Таврійському півострові, потім по Дніпру піднявся на північ і дійшов до місця, де стоїть тепер  Київ».

 

Також П.А. Ющенко розповів про Папу Римського Климента І і перші єпархії на теренах України, місійну діяльність готського єпископа Вульфіли, Оскольдове хрещення, хрещення княгині Ольги й князя Володимира Великого й подальше поширення християнства на українських землях.

 

Розповідь була дуже цікавою та змістовною. Кожен мав можливість задуматися над, справді, одними з найважливіших питань – питаннями духовності. Адже саме Віра живить наше життя, наповнює його змістом, надаючи сил до нових звершень і відкриттів.

 

Андрій Ігорович Крисоватий разом із гостем побували у капличці на території ТНЕУ, оглянули виставку "Волонтерський рух у ТНЕУ". Також ректор розповів про досягнення професорсько-викладацького колективу вищого навчального закладу й успіхи студентів. Петро Андрійович зауважив, що університет став справді європейським й дуже змінився за останні 40 років. П.А. Ющенко згадав, як він приїжджав до свого брата - Віктора Андрійовича - коли той навчався у ТФІ. "Змінилося місто, змінився університет, але незмінним залишився український дух, українська гідність!", - наголосив Петро Андрійович.