» » І Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток іншомовної компетентності: методичні, психологічні, лінгвістичні аспекти»

Дата: 3-06-2015, 15:00 | Автор: Кафедра німецької мови

21-22 травня 2015 року у Тернопільському національному економічному університеті відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток іншомовної компетентності: методичні, психологічні, лінгвістичні аспекти», організована колективом кафедри німецької мови. Учасниками конференції стали представники 7-ми країн, а також 18-ти вищих навчальних закладів із 10-ти міст України. До участі у науковому заході долучилися Німецька та Австрійська служби академічних обмінів.

У рамках конференції учасники працювали у форматі пленарного й секційних засідань, майстерень, а також побачили презентацію Австрійської служби академічного обміну. Присутніх привітали проректор з наукової роботи ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Задорожний З.-М. В. та заступник директора ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина, доцент Рожко А.О. Пленарне засідання розпочалося, за принципом від загального до конкретного, фундаментальними доповідями професора Вихруща А.В. «Психолого-педагогічні основи компетентності» та професора Фурмана А.В. «Компетентність як продукт рефлексивної миследіяльності», а завершилося конкретизаціями у  виконанні доцента Удовиченко Н.К. (Ніжинський  державний університет ім. М. Гоголя) «Übertragung  und  Interpretation  der  Information  in  der  interkulturellen Kommunikation» та доцента Бека М. (Німецька служба академічного обміну) «Bildungsstandort Deutschland und Deutschunterricht in der Ukraine im Kontext deutsch-ukrainischer Beziehungen».

За тематичними напрямами (шістьома робочими мовами) працювали шість секцій:

1.  Педагогічні, філософські, соціокультурні та психолінгвістичні проблеми  змісту  й  організації  навчального  процесу  в  умовах  інтеграції вищої освіти України в європейський освітній простір;

2.  Вивчення  зарубіжного  досвіду  в  умовах  компетентнісно-зорієнтованої фахової підготовки;

3.  Дидактичні  засади  формування  іншомовної  комунікативної компетентності. Викладання іноземних мов за професійним спрямуванням;

4.  Проблеми  літературознавства,  міжкультурної  комунікації, культурної та мовної варіативності в сучасному світі;

5. Актуальні проблеми перекладознавства;

6. Проблеми мовознавства та історії мови.

За результатами роботи учасників конференції буде видано збірник тез доповідей.