» » Творчий звіт мистецьких колективів та окремих виконавців ТНЕУ

Творчий звіт мистецьких колективів та окремих виконавців ТНЕУ

Дата: 6-05-2014, 11:19 | Автор: Відділ гуманітарної освіти та виховання

Творчий звіт мистецьких колективів та окремих виконавців Тернопільського національного економічного університету, присвячений 200-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «Уклін тобі, Тарасе, у віках!», з успіхом відбувся 29 квітня в актовій залі ТНЕУ.

Розмаїттям виробів декоративно-ужиткового мистецтва вразила представлена експозиція творчих робіт студентів «Світе тихий, краю милий, моя Україно!». Cеред робіт були представлені: вишиті рушники, картини, ікони, писанки, вироби із бісеру тощо.  Не залишили байдужими творчі роботи здобувача кафедри міжнародної економіки Максима Живка. Саме з огляду виставки розпочало свою роботу журі, до якого увійшли: Михайло Крищук (голова журі, член Національної спілки краєзнавців України, Національної спілки журналістів України, письменник, композитор, відмінник освіти України), Ігор Козловський (художній керівник народного ансамблю танцю «Червона калина» ПК «Березіль» ім. Леся Курбаса, відмінник освіти України) та Христина Довгалюк (головний спеціаліст департаменту культури, релігій і національностей Тернопільської обласної державної адміністрації).

Дійство розпочалося із прологу «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине», учасниками якого були читці Іванна Герман, Оксана Кічак, Павло Тютюнник, Юрій Дзюла, ансамбль бандуристів «Калинове намисто» та народний аматорський вокальний ансамбль «Галичанка» (художні керівники -  Ореста Михайлівна Мочула та Мирослава Василівна Бурик).

У першій частині «Борітеся – поборете…» увагу глядачів захопили емоційні танцювальні,  літературні та пісенні композиції у виконанні театру танцю «Птаха щастя», народної студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о» (художній керівник Любов Йосипівна Борисяк), читців Павла Тютюнника, Ірини Новомлинської, Оксани Нижник, Юрія Дзюли, гурту «Струни серця», солістки народного художнього театру пісні «Для тебе» Наталії Цар. Особливо зворушливо прозвучав реквієм сьогодення, лемківська народна пісня «Пливе кача» у виконанні народного художнього театру пісні «Для тебе» (художній керівник Алла Іванівна Бінцаровська).

Другу частину творчого звіту «В своїй хаті своя правда і сила, і воля…» розпочав Юрій Дзюла майстерним читанням уривку із поеми Т.Г. Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим…». А далі у творчий віночок впліталися мистецькі  дарунки від гурту «Елегія», ансамблю «Флеш», гурту «Називний відмінок», зразкового художнього ансамблю танцю «Рожева пантера», солістів народного художнього театру пісні «Для тебе» Роксолани Залізняк, Владислава Васильківа, Ірини Кушнір, народного аматорського ансамблю танцю «Пролісок» (художній керівник Василь Михайлович Луців).

Своєю виконавською майстерністю у третій частині «Нема на світі України, немає другого Дніпра…» дивували солісти народного художнього театру пісні «Для тебе» Ірина Новомлинська, Владислав Васильків, Тетяна Шарган та гурт «Кралечки». А танцювальні композиції у виконанні зразкового художнього ансамблю танцю «Рожева пантера» та студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о» довели, що танець - це життя.

«В сім’ї вольній, новій», заключній частині творчого звіту, насолоджуватись поетичним генієм Кобзаря і все більше наповнюватись любов’ю до рідної України закликали присутніх ведучі дійства Оксана Кічак та Юрій Дзюла.

А пісня «Ім’я Тараса» на слова Алли Бінцаровської та музику Сергія Родька у виконанні соліста художнього театру пісні «Для тебе» Павла Тютюнника стала заключним акордом незабутнього свята мистецтва.

Приємно відзначити, що голова журі Михайло Крищук оцінив високий професіоналізм та відмінну підготовку творчих колективів ТНЕУ.