» » Науково-практична конференція "Стан родючості ґрунтів Тернопільщини»

Науково-практична конференція "Стан родючості ґрунтів Тернопільщини»

Дата: 27-12-2013, 15:05 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Двадцять шостого грудня 2013 року у Тернопільській філії Державної установи «Держґрунтохорона» відбулася науково-практична конференція «Стан родючості ґрунтів Тернопільщини», у рамках якої презентували монографію «Моніторинг, шляхи покращення родючості та екологічної безпеки ґрунтів Тернопільської області».

Конференція розпочалася вітальним словом заступника директора департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації Василя Васильовича Кічака.

Монографію «Моніторинг, шляхи покращення родючості та екологічної безпеки ґрунтів Тернопільської області» представив один із авторів, директор Тернопільської філії Державної установи «Держґрунтохорона», кандидат сільськогосподарських наук, доцент ТНЕУ, член-кореспондент Інженерної академії України Іван Станіславович Брощак.

Доповідь на тему «Використання мікробних препаратів для підвищення родючості ґрунту» презентувала доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри ботаніки та зоології Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка Світлана Василівна Пида.

Роман Богданович Гевко, доктор технічних наук, професор ТНЕУ, декан факультету аграрної економіки та менеджменту, представив нові спеціальності природоохоронного напрямку. «Мені дуже приємно виступати на цій конференції та презентувати нову магістерську програму «Економіка довкілля і природних ресурсів». Два роки йшла підготовка і вісімнадцятого грудня 2013 року ми акредитували цю спеціальність. Радо запрошуємо до нас на навчання», ─ розповів Роман Богданович.

Кандидат сільськогосподарських наук, завідувач лабораторії кормовиробництва і екології Тернопільської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук Іван Іванович Сеник представив патент «Спосіб одержання органічного добрива». Його доповідь супроводжувалася презентацією.

Про способи одержання патенту на вироби та про винаходи, які розробляються студентами факультету аграрної економіки та менеджменту, розповіла старший патентознавець, інженер відділу інтелектуальної власності ТНЕУ Людмила Володимирівна Монєтова.

Свою наукову роботу «Сучасний рівень порушення екологічної рівноваги на Землі» презентувала студентка групи ЕДПР-51 М факультету аграрної економіки і менеджменту Тернопільського національного економічного університету Оксана Максим’юк.

Після завершення конференції для учасників було проведено екскурсію лабораторіями Тернопільської філії Державної установи «Держґрунтохорона».