» » Підписання договору про співпрацю між ЗУНУ та Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства НААН України

Підписання договору про співпрацю між ЗУНУ та Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства НААН України

Дата: Учора, 15:16 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

       Ректор Західноукраїнського національного університету Оксана Десятнюк та директор Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН Раїса Вожегова підписала договір про співробітництво та науково-практичне консультування.
Метою договору є співпраця і консолідація зусиль сторін, спрямованих на активну участь у науковій та освітній діяльності, розвиток інноваційних форм освітнього процесу, організацію спільних наукових і науково-практичних заходів.
      У своєму слові директор ІКОСГ НААН Раїса Вожегова відзначила: «Класичний університет Тернополя – молодий та дуже сучасний. Нашому закладу вищої освіти цьогоріч виповниться 136 років. У 1889 році він був створений як дослідна станція на півдні України з метою надання рекомендацій в галузі сільського господарства: як діяти аграріям та як вирощувати культури в умовах жорстокої посухи. Згодом установа набула більш вузької спеціалізації й стала дослідною станцією з бавовництва, а ще через деякий час – Інститутом бавовництва. Згодом, у 1956 році, з урахуванням кліматичних викликів і ширшої аграрної проблематики, установа набула нового статусу – Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства Національної академії аграрних наук України.
У 2010 році я повернулася до Інституту, щоб відновити його роботу, і ми знову зосередилися на зрошувальному землеробстві. У грудні 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про створення в Україні Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН — на тлі змін клімату, які вже давно спостерігаються в Європі й впливають на всі сфери аграрного виробництва: рослинництво, тваринництво, землеробство.
Офіційно зафіксовано, що зона посухи в Україні змістилася на 100 км на північ. Фактично, зрошення потребує вже вся країна. Завдяки співпраці з навчальними закладами та бізнесом маємо партнерські точки в кожній області. Ми постійно налагоджуємо зв’язки, щоб мати доступ до актуальної інформації.
Наш головний інститут у Херсонській області був потужним науковим центром, але з початком війни будівлю зайняли окупанти і нас евакуювали до Одеси, де зараз працюємо на невеликій станції».
     Сторони домовилися співпрацювати у таких напрямах: розширення та зміцнення двосторонньої співпраці з метою розвитку наукових, освітніх і виробничих зв’язків, практичного впровадження результатів наукової та освітньої діяльності; надання на безоплатній основі науковцям, фахівцям та/або працівникам сторін взаємних дорадчих та консультаційних послуг у формі наукового, науково-практичного консультування, наукових (практичних) висновків тощо з питань наукових та виробничо-господарських інтересів сторін; проведення спільних фундаментальних і науково-прикладних досліджень (робіт), спрямованих на розв’язання найбільш гострих та актуальних проблем у галузях/сферах, що становлять взаємний інтерес сторін; обмін досвідом для розв’язання науково-практичних питань, що виникають у процесі проваджуваних сторонами досліджень, обговорення їх результатів, координація науково-дослідницької роботи; організація та участь науковців, фахівців та працівників сторін у спільних науково-практичних заходах: конференціях, семінарах, круглих столах, науково-дослідницьких проєктах, грантах тощо; сприяння молодим спеціалістам, випускникам університету у працевлаштуванні.
    Спілкуючись із колегами, ректор ЗУНУ Оксана Десятнюк зазначила: «Вже п’ятий рік Західноукраїнський національний університет працює у статусі класичного. Ми готуємо фахівців в усіх галузях, крім медицини.
  Я дуже вдячна нашому навчально-науковому інституту інноватики, природокористування та інфраструктури, зокрема й кафедрі агробіотехнологій, які мають дійсно інноваційні освітні програми, що надзвичайно потрібні для нашої держави. В інституті активно розвиваються екологія, геодезія, оцінка землі, інші сільськогосподарські напрями. Ми покладаємо велику надію на розвиток партнерства з Вашим інститутом й провідними аграрними та екологічними установами».

Підписання договору між ЗУНУ та Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства НААН України відкриває нові можливості для розвитку науково-освітнього співробітництва. Узгоджені напрями взаємодії сприятимуть поглибленню партнерських зв’язків, практичному застосуванню наукових досягнень й інтеграції освіти і науки.