На факультеті комп'ютерних інформаційних технологій відбулася зустріч з ІТ-компаніями та презентація проєктів робіт учасників ІТ-шкіл факультету
Четвертого липня 2025 року на базі навчального корпусу факультету комп’ютерних інформаційних технологій (ФКІТ) відбулася цікава подія – презентація робіт учасників ІТ-шкіл факультету, що супроводжувалася зустріччю з представниками провідних ІТ-фірм Тернополя.
Зі вступним словом перед учасниками та запрошеними гостями виступив декан ФКІТ Ігор Якименко: «Сьогодні ІТ-сфера є дуже важливою для поступу країни й Перемоги над ворогом. Відрадно, що сучасна молодь є креативною та цілеспрямованою. Проєкти, які сьогодні були презентовані, свідчать про високий рівень підготовки юнаків та дівчат».
Взяли участь в оцінці та обговоренні досягнень учасників представники ІТ-компаній, зокрема керівник ГО «Тернопільський ІТ Кластер» Катерина Михайліді; менеджер з маркетингу фірми Future Processing Руслана Дзюду, HR компанії «SaasJet» Людмила Дрозд, HR компанії «t-Spark» Діана Климарчук та розробника вбудованих систем компанії «t-Spark» Володимир Нечепорюк.
Цей захід став чудовою нагодою для випускників навчальних закладів, щоб продемонструвати свої знання та навички, здобуті під час навчання в ІТ-школах ФКІТ. Учасники представили розроблені ними проєкти, які охоплювали різноманітні сфери інформаційних технологій, демонструючи при цьому високий рівень підготовки та креативний підхід.
Всі присутні мали змогу оцінити потенціал майбутніх фахівців, поспілкуватися з учасниками та обговорити можливості подальшої співпраці. Такі зустрічі є надзвичайно важливими для налагодження зв'язків між освітніми закладами та бізнесом, а також для працевлаштування талановитої молоді.
Після ретельного прослуховування доповідей та ознайомлення з проєктами представники ІТ-компаній визначили учасників, які зайняли призові місця:
І місце – Марчук Соломія, за наукову роботу «Розробка системи аналізу технік і тактик кібератак» (науковий керівник – д.т.н., професор Михайло Касянчук);
ІІ місце – Осолінський Володимир, за наукову роботу «IoT cистема виявлення та моніторингу розриву підземного кабелю» (науковий керівник – к.т.н., доцент Ігор Майків);
ІІ місце – Чичота Яна, за наукову роботу «Розумна рукавичка для людей із вадами зору» (науковий керівник – к.т.н., доцент Олег Заставний);
ІІІ місце – Біловол Петро та Левунь Тарас, за наукову роботу «Вебсервіс для автоматизації організації подій дозвілля працівників ІТ-компанії» (науковий керівник – д.т.н., професор Андрій Мельник);
ІІІ місце – Романів Владислав та Щербань Святослав, за наукову роботу «Веб-орієнтований застосунок «Квадрат Ейзенхауера»» (науковий керівник – Андрій Юшко).
Учасники були нагороджені цінними призами від ІТ-компаній, запрошені на навчання на спеціальності ФКІТ згідно обраних тем досліджень та отримали можливість представити результати своїх досліджень на міжнародній науково-практичній конференції ACIT 2025.
Захід пройшов в атмосфері активного обміну ідеями та досвідом. Наприкінці зустрічі представники ІТ-компаній виступили із заключними словами, підкресливши високий рівень підготовки учасників та їхню готовність до викликів сучасного ІТ-ринку.
Дякуємо учасникам та їх науковим керівникам за цікаві та актуальні дослідження, а представникам ІТ-компаній – за цінні подарунки та рекомендації.