» » Підписання меморандуму про співпрацю з консалтинговою компанією Eduquest

Підписання меморандуму про співпрацю з консалтинговою компанією Eduquest

Дата: 4-07-2025, 14:38 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 У період складних викликів для української освіти особливої ваги набувають почини, спрямовані на консолідацію зусиль задля розвитку міжнародної співпраці, запобігання порушення прав людини та підвищення правової обізнаності в суспільстві. Однією з таких ініціатив стало підписання Меморандуму про співпрацю між ректором Західноукраїнського національного університету та засновником і генеральним директором консалтингової компанії Eduquest, що спрямований на формування нового покоління кваліфікованих працівників, здатних відповідати на виклики сучасності та працювати на благо держави.
Третього липня 2025 року, підписавши цей меморандум, дві сторони виявили бажання співпрацювати у напрямах: спільної розробки та обміну освітніми програмами, професійним досвідом; організації лекцій, семінарів, дискусійних платформ; обміну публікаціями, звітами та іншою навчальною інформацією; спільного партнерства у розробці міжнародних ініціатив; залучення консалтингової компанії Eduquest у якості зовнішнього стейкхолдера.
Одним з пріоритетів діяльності Західноукраїнського національного університету є розвиток міжнародного партнерства, яке реалізується у межах діяльності The Global Resilience Centre (GRC) – міжнародної платформи, що об’єднує фахівців у галузі психології, кризового менеджменту, освіти й травмотерапії.
Метою візиту стало налагодження діалогу щодо впровадження в Україні європейських моделей підтримки ветеранів та силових структур, зокрема працівників Національної поліції, які зазнали бойового стресу. Партнери обговорили перспективи розробки спільних ініціатив у сфері ментального здоров’я, адже Нідерланди мають значний досвід у сфері психосоціальної реабілітації ветеранів на основі мультидисциплінарного підходу, що передбачає співпрацю між медичними, освітніми й силовими структурами, а також активну взаємодію з громадянським суспільством.
Засновник і генеральний директор консалтингової компанії Eduquest Свен Бургерс зазначив:
«Декілька місяців тому були зроблені перші кроки на шляху до нашої співпраці у нідерландському місті Дордрехт. І після цього ми об’єдналися й почали працювати, як одна спільна команда. Зі свого боку можемо запевнити Вас у тому, що наша відданість справі — неймовірна. Наша поїздка і прибуття до Вашого університету мали насправді дві цілі. По-перше, приїхавши особисто, ми намагалися показати щирість наших намірів і те, що ми дійсно готові працювати. І, звісно, Ви знаєте, наскільки важливі ці особисті контакти, коли приїжджаєш і відчуваєш атмосферу, можеш поринути в неї й краще сприйняти усе. Ми познайомилися з багатьма хорошими людьми не тільки у Тернополі, а й у Києві. Нам із командою вдалося побудувати тісні, добрі стосунки з усіма зацікавленими особистостями. Саме ці персональні зв’язки, на мою думку, стануть ключовим фактором успіху наших спільних справ. Ця поїздка для нас є дуже необхідною. Вона ще раз показала нам, наскільки складна ситуація. І, якщо чесно, ще більше змотивувала нас працювати та допомагати Україні. Я можу з впевненістю сказати, що я і моя команда будемо стояти пліч-о-пліч із Вами у всіх наших починаннях. І я впевнений, що моя мета така ж, як і в Оксани Миронівни – зробити цей проєкт справжнім прикладом для всього світу, прикладом того, як потрібно працювати разом на результат».
Варто також зауважити, що Західноукраїнський національний університет активно долучається до формування національної системи ветеранських сервісів: центр комунікацій проводить тренінги для поліції з кризових переговорів і роботи з ПТСР, а центр соціально-психологічної підтримки та резильєнтності допомагає ветеранам і ВПО, застосовуючи сучасні психотерапевтичні методи.

До присутніх звернулася також Оксана Миронівна Десятнюк:
Шановний пане Свене! Надзвичайно приємно вітати у Західноукраїнському національному університеті колектив професіоналів — команду, яка має намір співпрацювати з нашим університетом у надзвичайно важливій сфері. Ми разом робимо дуже спільну справу, адже думаємо про майбутнє у світі. Вірю, що протягом тих кількох днів, які Ви провели у стінах нашого університету, Ви побачили, що крім освітньої й наукової роботи ми також активно працюємо над розвитком ментального здоров’я і стресостійкості — не лише для наших працівників та студентів, а й загалом для Тернопільської громади та українського суспільства. Колектив університету чудово усвідомлює, що заклад вищої освіти, особливо в умовах воєнного стану та усіх тих викликів, має бути мультифункціональною інституцією. Такий заклад повинен згуртовувати фахівців для підготовки молоді, розбудови держави, формування стресостійкості кожного громадянина. Важливо те, що ми робимо сьогодні, адже від цього залежить наша готовність до завтрашніх викликів. Саме це дасть нам змогу впевнено працювати в майбутньому. Фактично, за понад три страшні роки повномасштабної війни в Україні, центри, які очолюють Оксана Коваль та Оксана Шандрук, показали свою ефективність і, що найголовніше, корисність для українського суспільства. Репутація, яку ми здобули у процесі реалізації проєктів цих центрів, підтверджується тим, що до нас звертаються державні структури й інституції для втілення спільних ініціатив щодо ветеранів, членів родин військових, внутрішньо переміщених осіб. Ми бачимо, що наша діяльність затребувана, і маємо амбітні плани розвиватися в цьому напрямі надалі. Університет, у якому навчається понад 14 000 студентів і працює майже 2 000 осіб, сам по собі є великою інституцією, яка потребує відповідних спільних проєктів у згаданих сферах. Таким чином, ми стаємо осередком у Тернополі, який реалізує напрями суспільного благополуччя та стійкості не лише на регіональному, а й на загальноукраїнському рівні. Очевидно, що жоден проєкт ми б не змогли якісно й ефективно реалізувати без партнерів. Тому ми щиро вдячні Вашій організації і дуже раді, що вже спільно долучаємося до реалізації важливих завдань».
У церемонії підписання Меморандуму брали участь: Оксана Десятнюк – ректор ЗУНУ; Віктор Островерхов – проректор з науково-педагогічної діяльності; Уляна Коруц – проректор з науково-педагогічної діяльності; Оксана Коваль – директор навчально-наукового центру комунікацій; Оксана Шандрук – директор навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки та резильєнтності; Вікторія Коробій – перекладач І категорії відділу міжнародних зв’язків, а від консалтингової компанії Eduquest (The Global Resilience Centre): Свен Бургерс – директор компанії Eduquest, голова GRC (Глобального центру стійкості), член правління фону Time-Out Centre, військовий клінічний психолог, ветеран; Себастіан Шрейнер – медичний консультант з питань ПТСР, клінічний психолог, партнер у Global Resilience Centre; Хендрікус Спек – прикладний психолог, коуч, тренер, партнер у GRC.
Класичний університет Тернополя своєю співпрацею з міжнародними партнерами здійснює вагомі кроки у формуванні системної підтримки ветеранів, зміцненні психосоціальної стійкості суспільства та введенні сучасних підходів у розвиток сфер безпеки, освіти та реабілітації. Дякуємо нашим зарубіжним колегам за довіру та сподіваємось на плідну співпрацю.