» » Міжвідомчий науково-практичний семінар

Міжвідомчий науково-практичний семінар

Дата: 19-05-2025, 11:00 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Нещодавно у приміщенні Головного управління Національної поліції в Тернопільській області відбувся міжвідомчий науково-практичний семінар, присвячений механізмам виявлення необґрунтованих активів та особливостям застосування інституту цивільної конфіскації. Захід згуртував представників правоохоронних органів, антикорупційних інституцій, наукової спільноти та профільних експертів задля обговорення сучасних підходів до запобігання незаконному збагаченню.

Основною метою заходу стало підвищення рівня професійної підготовки фахівців, залучених до виявлення активів сумнівного походження, а також опрацювання правових і практичних аспектів збирання доказів для ініціювання процесу визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.

У вступному зверненні заступник начальника – начальник слідчого управління ГУНП в Тернопільській області Андрій Ткачик наголосив, що цивільна конфіскація є дієвим інструментом очищення влади від корупційно вразливих осіб. Вона дає змогу оперативно конфісковувати активи та ініціювати звільнення посадовців, не очікуючи завершення тривалого кримінального провадження. Застосування цієї процедури відбувається відповідно до статті 290 ЦПК України.

У ході обговорення учасники семінару розглянули практику нормативного регулювання збору доказів, правових підстав для визнання активів необґрунтованими, а також механізми їх стягнення у дохід держави. Зокрема, до обговорення долучилися: В’ячеслав Бондаренко – заступник керівника управління НАЗК, Ніна Миронюк – директор Департаменту АРМА, Олег Лозовий – начальник антикорупційного підрозділу Нацполіції, Тетяна Дедюх – начальник відділу Тернопільської обласної прокуратури, тимчасово виконуюча обов’язки декана юридичного факультету Західноукраїнського національного університету, доктор юридичних наук, професор Валентина Слома, заступник декана юридичного факультету Західноукраїнського національного університету, доктор юридичних наук, професор кафедри безпеки та правоохоронної діяльності Надія Москалюк, доцент кафедри безпеки та правоохоронної діяльності Західноукраїнського національного університету, кандидат економічних наук . доцент Ольга Карапетян, провідний фахівець з питань запобігання та виявлення корупції Західноукраїнського національного університету Ірина Снігурська.

Як зауважив начальник сектору запобігання корупції ГУНП в Тернопільській області Володимир Синеруб, даний захід був проведений з метою підвищення професійної кваліфікації слідчих, прокурорів і спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, а також забезпечення практичного наближення українського антикорупційного законодавства до стандартів Європейського Союзу.

Символічно, що захід відбувся саме в День вишиванки – свята національної ідентичності та єдності, що підкреслює важливість поєднання традиційних цінностей і сучасних інструментів правової держави у боротьбі з корупційними проявами.