Зустріч із представниками мережі донорських центрів Biopharma Plasma Тернопіль
На кафедрі фізичної реабілітації і спорту соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася зустріч студентів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» з представниками мережі донорських центрів Biopharma Plasma Тернопіль.
З кожним роком все більше людей у світі долучаються до благородної справи й записуються в медичні заклади, щоб здати плазму крові. І хоч донація компенсується коштами, вони не здатні бути справжнім еквівалентом того, скільки вартує врятоване життя. Адже за гроші можна придбати будь-яку матеріальну річ, та ніколи не купити віру в майбутнє повноцінне життя, які можуть відчути хворі люди, приймаючи ліки, вироблені з плазми.
Biopharma Plasma - це мережа донорських центрів плазми крові в Україні. Наразі діє 12 плазмоцентрів, де щодня близько 1500 осіб діляться частинкою своєї крові задля інших. Із донорської плазми виготовляються життєво необхідні ліки, які допомагають врятувати військових із тяжкими пораненнями, онкохворих, пацієнтів у тяжких станах та із рідкісними імунними захворюваннями.
При зустрічі зі студентами представники розповіли детально про роботу Плазмоцентру в м. Тернополі, проінформували, як стати донором, які діють бонуси та акції для донорів, а також де можна здати плазму.
Однак, крім грошової компенсації та душевної рівноваги від зробленої доброї справи, донори отримують користь і для власного тіла. Адже плазмаферез позитивно впливає на функціонування організму: є профілактикою інсульту, інфаркту та серцевих захворювань, очищує кров від токсинів, холестерину, знижує ризик тромбоутворення, нормалізує тиск та є профілактикою сезонних алергій. Також процедура часто застосовується в медицині як допоміжний та навіть основний метод в лікуванні деяких захворювань (порушення згортання крові, закорковування дрібних судин, псоріаз, гострий панкреатит).
Плазма вкрай необхідна для виготовлення життєво необхідних препаратів - альбуміну та імуноглобуліну, які рятують пацієнтів у важких станах.
Представники Плазмоцентру розповіли, як підготуватись до донації, чим здача плазми відрізняється від здачі крові, чи безпечно бути донором плазми, хто може бути донором, в якому випадку можуть не допустити до донації і взагалі про користь для здоров’я.
Формат зустрічі відбувся в комфортній атмосфері з цікавими запитаннями від студентів.
Важливість донорської плазми важко переоцінити, адже більшість препаратів виготовлених з неї, не мають штучних аналогів. А потреба в ліках з року в рік зростає. Тому лікарі в усьому світі на питання, навіщо здавати плазму крові, в один голос відповідають: «Щоб врятувати найцінніше — людське життя».