Представники ЗУНУ взяли участь у Форумі чистих технологій, зеленої енергетики та сталого розвитку: Естонія – Україна 2025.
У межах розвитку відносин України та Естонії в галузі екології, кліматичної політики та сталого розвитку відбувся тематичний форум та експертне обговорення, у якому взяли участь представники Західноукраїнського національного університету.
Захід був реалізований за ініціативи Посольства Республіки Естонія в Україні, Торгово-промислової палати України, Міністерства енергетики та навколишнього середовища Естонії, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Подія об’єднала представників урядів, ділових кіл та експертного середовища обох країн з метою посилення співпраці у сферах зеленої енергетики, екологічних технологій, сталого відновлення та енергетичної безпеки, кліматична стійкість та відновлення інфраструктури.
Основними завданнями форуму стали: налагодження B2B- та B2G-контактів з естонськими компаніями у сферах CleanTech, GreenTech та енергетики, презентації інноваційних рішень українських підприємств міжнародним партнерам, відкриті діалоги з представниками урядів щодо викликів та перспектив енергетичного відновлення України, розширення міжнародної бізнес-мережі та долучення до проєктів міжнародної допомоги і співфінансування.
Основні пропозиції естонських партнерів щодо співпраці в Україні:
Рішення з лісових вуглецевих кредитів для землевласників. Провідний європейський розробник лісових вуглецевих проєктів, зареєстрований у Verra, провідному світовому стандарті вуглецевих кредитів. Пропонує землевласникам можливість отримувати дохід від вуглецевих кредитів без початкових витрат і з повною гнучкістю. Працює в 24 країнах, має понад 220 землевласників.
Рішення з електрифікації та розподілу електроенергії. Проєктування, виробництво та встановлення рішень з електрифікації для комунальних підприємств, промисловості, інфраструктури, громадських та комерційних будівель. Має великий досвід у розробці та управлінні промисловою нерухомістю, пропонуючи комерційні та промислові рішення для енергоефективних будівель. Портфоліо включає рішення для управління середньою напругою (такі як підстанції), системи низьковольтних розподільних пристроїв, контейнерні рішення (E-houses) та повністю індивідуальні системи — від проєктування до виробництва. Може запропонувати готові проєкт та системи з найвищими стандартами якості та стійкості в Європі та за її межами. Працює в Естонії, Фінляндії, Швеції та Литві.
Моніторинг та виявлення пошкоджень критичної інфраструктури. Технологія Hepta виявляє пошкодження критичної інфраструктури, забезпечуючи миттєву та повну видимість для власників активів та міжнародних донорів. Hepta має рішення на основі цифрових двійників, яке дозволяє здійснювати миттєві та прозорі інвестиції в пошкоджену інфраструктуру та об'єкти електропередачі.
Супутникові послуги з спостереження за Землею. Науково-дослідна компанія, що спеціалізується на послугах спостереження за Землею в поєднанні зі штучним інтелектом. Допомагає організаціям використовувати супутникові дані для прийняття обґрунтованих рішень у сільському господарстві, обороні, лісовому господарстві та моніторингу навколишнього середовища. Супутникові дані на основі штучного інтелекту допомагають урядам і підприємствам приймати обґрунтовані рішення та економити час на аналізі величезних обсягів даних по всьому світу. Наразі пропонує урядам Естонії та Данії систему контролю сільськогосподарських субсидій, що охоплює 100% сільськогосподарських угідь країни. Клієнти в країнах Балтії та Північної Європи, Німеччині, Польщі та Великій Британії. Активно бере участь у проєктах, що фінансуються Європейським космічним агентством (ЄКА).
Високопотужні рішення для швидкої зарядки акумуляторів, суперконденсатори та SuperBatteries. Технологія базується на суперконденсаторах та запатентованому матеріалі «Curved Graphene», що забезпечує продуктам Skeleton найвищу щільність потужності на ринку. Єдиний гравець у галузі суперконденсаторів, що має вертикальну інтеграцію: від сировини до елементів, модулів, силової електроніки, систем та програмного забезпечення. Повністю європейський ланцюжок створення вартості та відсутність стратегічної залежності від компонентів, технологій або критично важливої сировини з-поза меж Європи. Асортимент продукції охоплює застосування в стабілізації енергомереж, центрах обробки даних штучного інтелекту, транспорті та обороні. Серед партнерів та клієнтів — Siemens, Hitachi Energy, GE Vernova, Ørsted, Honda, Thales. Понад 300 співробітників, штаб-квартира в Естонії, виробничі, інженерні та науково-дослідні підрозділи в Німеччині, Фінляндії та Франції.
Виробництво та вдосконалення дронів подвійного призначення на водневому паливі та відповідна інфраструктура. Компанія розробляє та виробляє дрони на водневому паливі та відповідну інфраструктуру для різних випадків використання з тривалим часом автономної роботи, включаючи, але не обмежуючись, першу допомогу, спостереження, інспекції та реагування на надзвичайні ситуації. Основний продукт: водневий дрон Gen2.
Відновлювальна енергетика (сонячна, вітрова та зберігання енергії). Розробляє та реалізує проєкти у сфері відновлюваної енергетики в країнах Балтії та Польщі, зосереджуючись на сонячній, вітровій енергії та зберіганні енергії, а також на рішеннях для електрифікації роздрібної торгівлі. Гібридні енергетичні парки як основна стратегія розвитку з інтегрованими сонячною, вітровою та накопичувальною енергією. Потужності. Сонячна енергія: 332 МВт в експлуатації, 839 МВт у стадії будівництва. Вітрова енергія: 0,7 ГВт у найближчій перспективі у стадії будівництва, 3,2 ГВт у стадії розробки. Накопичення: Energiasalv/ Zero Terrain: 500 МВт гідроакумулюючого накопичення, 5 ГВт трубопровід по всьому регіону. Роздрібна торгівля та інновації: гнучкі рішення з чистої енергії для підприємств та приватних клієнтів.
Гідроакумулюючі електростанції (PHS). Будує, володіє та експлуатує гідроакумулюючі електростанції (PHS), які можна побудувати в будь-якому місці, і які клієнти можуть взяти в лізинг або оренду, не несучи жодних технологічних ризиків. PHS — це технологія довготривалого зберігання енергії (LDES), яка забезпечує чисту, безпечну та доступну енергію, яка також не залежить від критично важливих мінералів або неєвропейських технологій. Zero Terrain PHS має модульну конструкцію, мінімальне використання землі та низький вплив на навколишнє середовище. Легко отримати ліцензію. Заводи PHS можуть бути побудовані поблизу районів виробництва або споживання, що усуває необхідність у довгих лініях електропередачі та підвищує прибутковість вітрових і сонячних енергогенераторів та операторів систем підтримки.
Щодо додаткової інформації просимо звертатися до фахівців кафедри екології та охорони здоров՚я ЗУНУ: kaf_aea@wunu.edu.ua