» » Проведення Обласної олімпіади знавців української мови

Проведення Обласної олімпіади знавців української мови

Дата: 22-11-2024, 16:22 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 На соціально-гуманітарному факультеті класичного університету Тернополя за сприяння Департаменту освіти і науки Тернопільською ОВА відбулася Обласна олімпіада знавців української мови серед учнів 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів та студентів 1-2-х курсів коледжів.
Захід зібрав понад 70 талановитих школярів, студентів та їхніх наставників з Тернопільської області, з метою сприяння поглибленню знань і зацікавленості їх у вивченні української мови; виявлення і підтримки обдарованої молоді; підвищення рівня мовної культури учасників, а також для зміцнення зв’язків між освітніми установами різних рівнів; створення платформи для обміну педагогічним досвідом та залучення молоді до наукових і освітніх ініціатив.
Вітаючи присутніх, ректор ЗУНУ Оксана Десятнюк сказала: «Українська мова – це не лише інструмент спілкування, а й ключ до нашої культурної ідентичності. Дуже приємно бачити як молодь із запалом і любов’ю демонструє свої знання. ЗУНУ завжди підтримуватиме ініціативи, що сприяють розвитку і популяризації рідного слова», – зазначила ректор ЗУНУ Оксана Десятнюк.
«Обласна олімпіада з української мови є важливою платформою для розвитку молодих талантів, які є гордістю нашого регіону. Завдяки таким заходам ми не лише підтримуємо освітній потенціал учнівської молоді, а й зміцнюємо наше національне коріння», – підкреслила головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти та цифрової трансформації управління загальної середньої, дошкільної, позашкільної, спеціальної освіти та цифрової трансформації департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації – Галина Василенко.
До учасників звернулася декан соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ Оксана Гомотюк, яка зазначила: «Соціально-гуманітарний факультет пишається тим, що має честь організовувати подію, яка формує любов до українського слова серед молодого покоління. Це допомагає розвивати мовні навички, патріотизм та національну свідомість».
В олімпіаді взяли участь юнаки та дівчата таких закладів освіти: Тернопільський академічний ліцей «Українська гімназія» імені Івана Франка, Скориківський ліцей Скориківської сільської ради Тернопільської області, Відокремлений структурний підрозділ «Бережанський фаховий коледж НУБіП України», Тернопільський обласний ліцей «Знамення», Теребовлянський академічний ліцей імені Ярослави Стецько, Борщівський агротехнічний фаховий коледж, Фаховий коледж економіки, права та інформаційних технологій Західноукраїнського національного університету, Теребовлянський фаховий коледж культури і мистецтв, Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16 імені Володимира Левицького, Тернопільський кооперативний фаховий коледж, Галицький фаховий коледж імені В’ячеслава Чорновола, КЗ «Великобірківський ліцей імені Степана Балея», Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11, Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов, Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17 імені Володимира Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов, Відокремлений структурний підрозділ «Бережанський фаховий коледж НУБіП України», Тернопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9» імені Іванни Блажкевич, Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №24, Тернопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – медичний ліцей №15 імені Лесі Українки», Тернопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-правовий ліцей №2», Приватний фаховий навчальний заклад «Медичний коледж», Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4, Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28 та Тернопільський класичний ліцей.
Олімпіадні змагання включали різноманітні завдання: тестові та практичні.

Для викладачів було організовано інноваційну педагогічну майстерню. У рамках якої відбулися цікаві та практичні заходи: тренінг «Досконала презентація педагога», який провів викладач кафедри освітології та педагогіки соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ Ростислав Руденський; майстер-клас «Зупинитися не можна – рухатися назустріч інноваційному» від кандидата філологічних наук, доцента кафедри змісту і методик навчальних предметів Тернопільського ОКІППО Галини Корицької; лекція «Професійне вигорання та комунікація у стресових ситуаціях», яку провела кандидат філологічних наук, доцент кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ Ольга Блашків; тренінг «Психологічна ресурсність особистості в сучасних умовах життя» від кандидата педагогічних наук, доцента кафедри психології та соціальної роботи соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ Зоряни Крупник; арттерапія для педагогів, організована доктором архітектури, в.о. завідувача кафедри архітектури та дизайну соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ Оксаною Дячок.

Музичний супровід заходу забезпечили учасники творчих колективів відділу творчої самореалізації та виховання.
Також учні, студенти та вчителі мали змогу поспілкуватися під час каво-перерви й налагодити комунікації.
Окрім змагань, для учасників організували цікаві заходи. Вони взяли участь у філологічній майстерні, де поглиблювали свої знання з мови, а також в інтелектуально-розважальних іграх, що додали події інтерактивності та гарного настрою.
Фінальною і найочікуванішою частиною олімпіади стало урочисте підбивання підсумків та нагородження переможців. У святковій атмосфері було оголошено імена тих, хто продемонстрував найвищий рівень знань, творчого підходу та вміння працювати з мовними завданнями.
1 місце – Басок Анастасія, учениця Тернопільського академічного ліцею «Українська гімназія» імені Івана Франка;
2 місце – Безкоровайний Михайло - Скориківський ліцей Скориківської сільської ради Тернопільської області; Глинка Марія - Тернопільський обласний ліцей «Знамення».
3 місце – Главацька Діана - Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16 імені Володимира Левицького; Завальнюк Валерія - Тернопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей № 9 імені Іванни Блажкевич; Ігнатченко Марія - Тернопільський академічний ліцей українська ім. Івана Франка; Іванюк Ілона - Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16 імені Володимира Левицького.
Переможці отримали грошові винагороди від організаторів, а також призи від директора бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ Казимира Возьного, й надійних партнерів ЗУНУ, стейкхолдерів – банку «Львів», а учасники – брендову продукцію соціально-гуманітарного факультету.
Також кожен отримав сертифікат, що підтверджує його участь у події та є свідченням прагнення до саморозвитку. Такі відзнаки стали важливим нагадуванням про те, що кожен внесок у вивчення рідної мови має велике значення.
Церемонія нагородження супроводжувалася теплими словами подяки від декана Оксани Гомотюк, яка відзначила старанність та ентузіазм усіх, хто брав участь. Атмосфера заходу наповнила всіх присутніх натхненням, адже кожен мав змогу відчути свою причетність до справи збереження й популяризації культурної спадщини.
Варто пам’ятати, що українська мова – це мова свободи і волі, це могутня зброя українського народу в боротьбі за незалежність і перемогу!


Більше фото доступно за посиланням упродовж 7 днів: https://fex.net/uk/s/b9kfzor