» » ЗУНУ посів 12 місце у рейтингу зво за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування»

ЗУНУ посів 12 місце у рейтингу зво за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування»

Дата: 1-09-2023, 09:05 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Успіх реформ та відновлення країни залежить від того чи володіють публічні службовці відповідними компетентностями для ефективного виконання своїх обов’язків. Це означає, що вони повинні мати якісну освіту й професійну підготовку, а також постійно підтримувати свої знання та навички на відповідному рівні.

Тому сьогодні вкрай важливо розуміти, хто і як навчає фахівців за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» на бакалаврському, магістерському, освітньо-науковому (аспірантура) та науковому (докторантура) рівнях, і які тенденції відбуваються у їх підготовці.

У 2022/23 навчальному році конкурсні пропозиції за першим (бакалаврським) рівнем підготовки за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування»  мали 95 закладів вищої освіти. У денному відділенні за цією спеціальністю навчалося 3 288 осіб (у середньому 34 особи в одному закладі на 1-4 курсах), а на заочному  - 1 264 здобувачів (у середньому 13 здобувачів у зво).

За другим (магістерським) рівнем підготовки у 2022/2023 н.р.  конкурсні пропозиції пропонували 119 зво. У цих вишах за денною формою навчалися 1 452 здобувачів (у середньому 16 осіб в одному закладі). Найбільші денні відділення були сформовані у Національному університеті «Львівська політехніка» — 161 особа, Київському національному університеті імені Тараса Шевченка — 104, Західноукраїнському національному університеті — 90. У заочному відділенні  у 2022/23 н.р. навчалися 2 874 здобувача за магістерським рівнем  (у середньому 30 осіб в одному закладі).

За третім (освітньо-науковим) рівнем підготовки. конкурсні пропозиції пропонували у 2022/23 н.р. лише 5 закладів вищої освіти. Так, в аспірантурі за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» у цей період навчалися 672 особи (у середньому 30 осіб на заклад).

Одним із універсальних інструментів визначення ефективності вишу у сфері підготовки фахівців з публічного управління та адміністрування  є рейтингування, яке базується на методі зважених балів, на основі даних ЄДЕБО і визначається за 18 параметрами. Тут оцінюється акредитація ОПП, наявність конкурсної пропозиції та її реалізованість, якість матеріальної бази, викладацького колективу, рівень проходження ЄВІ випускниками, кількість захистів дисертацій, загальнонаціональний рейтинг зво країни «Топ-200» та інші важливі параметри.

У такому рейтингу, де оцінюванню підлягали 134 університетів, Західноукраїнський національний університет посів гідне 12 місце, що свідчить про ефективність та якість освітнього процесу у  закладі освіти, а отже належний рівень підготовки ним фахівців з публічного управління та адміністрування.

Забезпечує підготовку фахівців на бакалаврському, магістерському та освітньо-науковому рівнях вищої освіти за освітньою програмою «Публічне управління та адміністрування» у Західноукраїнському національному університеті кафедра менеджменту, публічного управління та персоналу. Маючи потужний кадровий, науково-освітній, комунікаційний потенціал, кафедра є однією з провідних в Україні у сфері освітнього, наукового, методологічного та організаційного забезпечення реалізації ефективного управління розвитком держави, регіонів, громад, підприємств, установ та організацій різних форм власності.