» » Відкриття виставки ікон Володимира Шерстія «Зворотна перспектива»

Відкриття виставки ікон Володимира Шерстія «Зворотна перспектива»

Дата: 25-05-2023, 15:24 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 У світле свято Вознесіння Господнього у класичному університеті Тернополя відбулася особлива подія - відкриття виставки робіт Володимира Шерстія «Зворотна перспектива», працівника соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ, знаного художника-іконописця, заслуженого майстра народної творчості України, волонтера, добровольця батальйону «Карпатська Січ».

У доробку митця понад 1000 робіт, які прикрашають церкви не лише України, а й Бразилії, Аргентини, Італії, а також приватні колекції у різних куточках світу. Художник високопрофесійно працює над сакральною тематикою, даруючи прекрасні, одухотворені роботи. Вони сприймаються не тільки розумом, а й серцем, тому так трепетно виглядає кожна його ікона.

Народився Володимир Шерстій у с. Гнилички Підволочиського району в сімʼї сільських інтелігентів. Володимира Михайловича ще з дитинства оточували ікони, які малював дідусь Степан Зозуля. Митець по крупинці вишукував інформацію з іконографії і накопичував у своїй душі - такі були його перші кроки до самоосвіти з церковного малярства. 3 Божою поміччю сталося так, що його виставку, яку він презентував у Бразилії, відвідав Блаженніший владика Любомир Гузар і з його благословення почався творчий шлях майстра. Одну із робіт було подаровано Папі Римському Бенедикту.

Звертаючись до присутніх, ректор Андрій Крисоватий сказав: «Коли у Західноукраїнському національному університеті звучить славетна молитва, то кожен із нас багато чого переосмислює. Я горджуся тим, що у є змога доторкнутися до сакрального, адже у цих стінах панує дух величі, і ми разом сповідуємо християнські чесноти. Цінуймо, шануймо, вірмо, будьмо відкритими до Божої істини та ласки!»

Проректорка з науково-педагогічної роботи Оксана Десятнюк зазначила: «Надзвичайно приємно, що сьогодні у класичному університеті Тернополя ми збагачуємося духовно, адже у цих іконах відображена сила Господня, яка оберігає, захищає та спонукає до добрих справ».

Отець Василь Чамарник благословив колектив соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету та побажав духовно зростати та вірити у Божу поміч.

«Зворотна перспектива» - це глибина душі Володимира Михайловича, чистота його помислів, творчість, яка надихає та сповнює серця надією.

Розповідаючи про написання ікон, митець Володимир Шерстій промовив: «Наші пензлі у Божих руках, лише з допомогою Господа ці образи були створені. Вже понад 25 років я займаюся іконописом у візантійському стилі, поєдную минуле та сучасне і вірю у те, що у через творчість ми можемо показати багатство душі та культуру нашого народу».

«Соціально-гуманітарний факультет сповідує духовні чесноти та культурні цінності, адже це наша ідентичність й код нації. Переконана, що сьогоднішня виставка ікон надихне нас, додасть нам віри у майбутнє!» - наголосила деканка СГФ Оксана Гомотюк.

До привітань долучилася директорка департаменту культури та туризму Тернопільської обласної державної адміністрації - Світлана Байталюк, народний  художник України - Богдан Ткачик,  український співак, диригент - Володимир Вермінський.

Викладачі, студенти і гості поринули в атмосферу духовного, вічного та Божественного!

В організації заходу взяли участь працівники відділу творчої самореалізації та виховання ЗУНУ.