» » Відбувся круглий стіл «Реалізації положень уніфікованої методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок»

Дата: 2-12-2021, 15:30 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

1 грудня 2021 року у Західноукраїнському національному університеті відбувся круглий стіл «Реалізація положень уніфікованої методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», організований кафедрою земельними ресурсами та кадастру Державного біотехнологічного університету разом із  класичним університетом Тернополя, Національним університетом біоресурсів та природокористування, Львівським національним аграрним університетом, Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова, Українською міжбанківською валютною біржею, ГО «Асоціації фахівців землеустрою України», ВГО «Спілки землевпорядників України», ВГО «Спілка оцінювачів землі».

Мета - обговорення питань щодо реалізації положень оновленої уніфікованої методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Із вітальним словом до учасників засідання звернулися декан факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування, д.е.н., професор Тарас Євсюков. Він наголосив на необхідності проведення таких  заходів і важливості популяризації спеціальності «Геодезія та землеустрій». До  розмови долучився завідувач кафедри економічної експертизи та землевпорядкування Західноукраїнського національного університету, д.е.н., професор Борис Язлюк, який побажав усім плідної роботи і жвавої дискусії.

Із  доповіддю виступила к.е.н., доцент кафедри управління земельними ресурсами та кадастру Державного біотехнологічного університету Тетяна Анопрієнко, яка окреслила основні положення нової нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Завідувач кафедри землевпорядного проєктування Національного університету біоресурсів і природокористування, член-кореспондент НААН України, д.е.н., професор Андрій Мартин відповів на запитання щодо оновлення методики та обґрунтував основні її принципи.

Голова Всеукраїнської ГО «Спілка землевпорядників України», член-кореспондент НААН України, д.е.н., професор Антон Третяк зосередив увагу на перевагах і недоліках нової методики.

Заступник директора з наукової роботи, начальник центру геоінформаційних систем ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя», д.г.н., професор Юрій Палеха ознайомив учасників засідання із платформою GeoPortalUa – геоінформаційним ресурсом, який об’єднує профільні геопортали і є джерелом геоданих на території України.

Керівник Київського обласного осередку ГО «Асоціація фахівців землеустрою України», заступник генерального директора ТОВ «Лідер Плюс»Ірина Полтавець, у своїй роботі «Практичні аспекти складання технічної документації нормативної грошової оцінки земель за новою методикою» дослідила питання взаємодії виконавців робіт із замовниками та особливості закупівлі послуг із нормативної грошової оцінки земель громадами.

В обговоренні взяли участь д.е.н., професор кафедри земельного кадастру Львівського національного аграрного університету Олександра Ковалишин та д.т.н., професор кафедри економічної експертизи та землевпорядкування Західноукраїнського національного університету Ігор Перович.

У ході роботи учасники зрозуміли, що для отримання об’єктивної вартості земель у межах територіальної громади необхідно проводити оцінку одночасно всієї її території, не зважаючи на те, що методика дозволяє проводити оцінку окремих частин та ділянок.