» » Символізм Господнього Вознесіння та піднесення наукового духу в урочистому святкуванні наукової школи

Дата: 11-06-2021, 16:07 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

У стінах соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася непересічна подія – 15  авторська наукова школа професора Анатолія Фурмана «Психологія як наука і як сфера миследіяльності: сучасні тенденції розвитку».

У цьому дійстві взяли участь професори та аспіранти не лише тернопільських університетів, а й науковці і практики Києва, Запоріжжя, Одеси, Івано-Франківська та Львова.

Із вітальними словами до присутніх звернулися: проректор з наукової роботи ЗУНУ, д.е.н., професор Зеновій Задорожний; декан соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ, д.істор.н., професор Оксана Гомотюк; керівник реабілітаційних програм клініки активної терапії особливих станів, голова Українського товариства гіпнозу, д. психол.н., професор Сергій Болтівець; провідний науковий співробітник інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, заслужений працівник науки України, відмінник освіти, д.філол.н., професор, академік Національної академії педагогічних наук України Юрій Кузнєцов.

Анатолій Фурман є відомим українським психологом, педагогом, соціологом, журналістом і поетом, а також доктором психологічних наук, професором, академіком АН ВШУ, візитним професором Саскачеванського університету (Канада), членом Національної спілки журналістів України, головним редактором фахового журналу «Психологія і суспільство», професором кафедри психології та соціальної роботи Західноукраїнського національного університету, головою Тернопільського обласного осередку Соціологічної асоціації України, головою ГО «Інтелектуальний штаб громадянського суспільства», Головним отаманом Управління психології МГО «Об'єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва», генерал-полковником українського та зарубіжного козацтва.

Із доповіддю «Сучасні тенденції розвитку сфери психології в оптиці вітакультурної методології» виступив  фундатор наукової школи, який детально зосередився на сфері психології і професійному методологуванні.

Цікавими та пізнавальними були промови запрошених представників з інших регіонів. Сподіваємося, що  студенти кафедри психології та соціальної роботи Західноукраїнського національного університету стануть майбутніми сподвижниками і продовжувачами славетних традицій наукової школи професора Анатолія Васильовича. У цьому контексті особливо символічним видається дата проведення заходу, адже згідно з Євангелієм, Христос після свого воскресіння більше місяця перебував на землі серед своїх учнів і пастви, а після закінчення цього часу Спаситель зібрав апостолів у передмісті Єрусалима Віфанії на горі Елеон.  Кульмінаційним акордом прозвучав новостворений авторський вірш Анатолія Фурмана.

Твори ж, Психеє, власну сферу –

Вселенську, вільну, на добро,

Відкрий у мисленні манеру,

В діяльності – своє ядро.

Де вчинок-подвиг владарює,

Життя і мудрість у ладу,

І кожен з правдою крокує

Та сенсом сповнює ходу.

Де скрізь кипить свята робота

Й взаємне щире прийняття,

Там вищий ценз має турбота

Про цілі й цінності життя.

Де світу бачення гуманне,

Надвартість мудрості і справ,

Завзяття Духу бездоганне,

Душі і мрій – святих оправ.

Психеє, вічна Ти в Любові,

Коли із Логосом союз,

Софійність в кожнім Твоїм слові

Летить у простір без обуз.

(Фрагмент вірша «Психея», автор А.В. Фурман, 1-2 червня 2021 р.)