Реакція університетів на великі перешкоди: Розбудова стійких систем вищої освіти для управління суспільними кризами та відповіді на них/TURBO.

Проект 101129315-TURBO-Erasmus-EDU-2023-CBHE

Пріоритети: Модернізація навчальних програм шляхом розробки нових та інноваційних курсів і методологій. Соціальна інклюзія.

Координатор: Університет Норд, Норвегія.

Партнери:

• Академія Леона Козмінського, Польща;

• Міжнародний благодійний фонд соціальної адаптації (IFSA), Україна;

• Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Україна;

• Національний університет "Львівська політехніка", Україна;

• Західноукраїнський національний університет, Україна;

• Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна;

• Національний університет "Чернігівська політехніка", Україна;

• Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, Україна;

• Вінницький національний технічний університет, Україна.

Мета проєкту - підвищити стійкість українських ЗВО, здатність реагувати на виклики сьогодення, шляхом розбудови їхньої спроможності, вдосконалення компетенцій та обміну досвідом.

Цілі проєкту:

1. Покращити здатність українських ЗВО надавати гнучкіші освітні пропозиції, що відповідають ринку праці й орієнтовані на практику у сфері бізнесу й управління, для швидшої інтеграції в освітній простір Європейського Союзу.

2. Сприяти поверненню внутрішньо переміщених осіб до нових місцевих громад через перепідготовку та соціальну адаптацію.

3. Обмін досвідом з міжнародними партнерами щодо перекваліфікації та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб в Україні та на міжнародному рівні.

4. Удосконалити нормативно-правову базу української системи вищої освіти через визнання в університетах мікрокредитів як частини практики навчання впродовж життя.

5. Сприяти співпраці між різними суб’єктами для забезпечення соціальної інклюзивності, підвищення рівня працевлаштування студентів та покращення якості вищої освіти під час соціальної кризи.

Очікувані результати:

• Щонайменше 56 представників українських закладів вищої освіти пройдуть навчання із питань створення, впровадження та оцінювання освітніх програм;

• На основі підходу мікрокредитів буде розроблено та апробовано сім освітніх програм з бізнесу та менеджменту в семи регіонах України, шляхом професійної підготовки та соціальної інтеграції щонайменше 350 внутрішньо переміщених осіб.

Проєкт фінансується Програмою Європейського Союзу Еразмус+. (ERASMUS-EDU-2023-CBHE) Грантова угода No 101129315.