Міжнародні школи 2020

Перша Міжнародна школа світових освітніх практик «NEW WAY»

  

Міжнародні школи 2019

Міжнародна літня школа

Зимова школа

 

 


Школа польського та європейського права

Школа польського та європейського права - це спільний польсько-український проект, основою діяльності якого є Договір про співробітництво між Тернопільським національним економічним університетом та Ягеллонським університетом (Краків, Польща). Даною угодою передбачено функціонування Школи, а також співучасть Університетів в організації спільних наукових конференцій та семінарів за участю викладачів та студентів обох навчальних закладів; підготовку спільних наукових публікацій; обмін викладачами, аспірантами та студентами обох вузів; реалізацію спільних дослідницьких проектів за участю викладачів, наукових співробітників і студентів обох навчальних закладів.

 Школа польського та європейського права – це річна програма. Навчальний рік у Школі розпочинається як правило у жовтні, впродовж вересня триває набір слухачів. Студентам, які бажають взяти участь у даній програмі пропонується заповнити спеціальну анкету. За допомогою анкетних даних визначається вільний час, під час якого студенти зможуть відвідувати заняття, передбачені програмою Школи польського та європейського права. Відповідно до обробленої анкетної інформації, формуються групи студентів та розклад занять. Слухачі Школи починають вивчати польську юридичну мову (термінологію). Заняття відбуваються у вільний від основного розкладу по університету час. Слід зазначити, що Школа польського та європейського права користується великою популярністю серед студентів. Кожного року заявки на участь в ній подає близько 150 осіб. Після закінчення мовного курсу, студенти-слухачі складають іспит, за результатами якого допускаються до наступного етапу – правничо-економічного, який триває з лютого по травень щороку. Після кожного лекційного курсу студенти проходять тестування. Як правило таких курсів є 8-10 за один навчальний рік. Щорічно програма Школи доповнюється новими актуальними предметами. Серед тематичних курсів варто виділити наступні: публічне європейське право, господарське європейське право, право конкуренції Європейського Союзу, конституційне право, цивільне право (право зобов’язань, речове право, деліктне право, право юридичних забезпечень, право споживачів), цивільний процес, публічне та приватне господарське право (право господарських товариств), право інтелектуальної власності, банківське право, економічний аналіз права. 
Заняття проводять викладачі факультету права і адміністрації Ягеллонського університету, практикуючі нотаріуси та адвокати, юристи Національного депозитарію цінних паперів та Фондової біржі, Комісії з інтеграції Польщі до Євросоюзу, правозахисники Хельсинської фундації (Варшава), а також спеціально запрошені викладачі та практики з Німеччини, Люксембургу, США.

 Після закінчення тематичних лекційних курсів та проведення загального усного іспиту з усіх курсів, формується рейтинг успішності студентів – слухачів Школи польського та європейського права, в якому враховується результат за мовний залік, загальний бал, отриманий за результатами тестів та оцінка за іспит. На підставі визначеного індивідуального рейтингу кожного студента-слухача Школи, складається загальний рейтинг. Щорічно польською стороною виділяються стипендії, як правило це від 6 до 15 місячних стипендій, а також можливі річні стипендії. Студенти, які мають найвищий рейтинговий бал, отримують стипендію на річне навчання у Ягеллонського університеті або проходження місячного стажування у фірмах та організаціях Польщі: нотаріальних та адвокатських конторах, правозахисних організаціях, банках, страхових компаніях, комерційних фірмах, державних установах. Студентам надається право вибору місця проходження стажування. З метою максимізації користі від проходження стажування кожному з практикантів призначається керівник. Індивідуальні програми проходження практик розробляються Координаційним Осередком Шкіл Іноземних Прав за участю практикантів та їх керівників. Місячне стажування надає студентам можливість зміцнити свої теоретичні знання, розвинути практичні навички і отримати цінній досвід щоденної роботи за обраним фахом. За час функціонування Школи, учасниками стажувань були понад 200 студентів. Стажування проводилися в таких знаних установах, як : Volkswagen Bank Polska, Comarch, Bank ?l?ski; юридичних фірмах: Кубас і партнери, Трапл, Конарскі, Подрецкі, SPCG, Кучек i Марута; Національний депозитарій цінних паперів, Варшавська фондова біржа, Хельсинська фундація прав людини, Міська рада міста Кракова.

  Школа польського та європейського права - це маленький, але практичний крок на шляху інтеграції України до Європейського Союзу. Адже Польща вже стала членом Європейського співтовариства, і ми можемо скористатися її неоціненним досвідом. Останнім часом говорити про європейську інтеграцію стало модно, але робити реальні кроки значно важче. Діяльність Школи польського та європейського права – це наш реальний крок на шляху до Європейського Союзу.

 

 

Cаванець Людмила Михайлівна - керівник Школи польського та європейського права, доцент кафедри міжнародного права та європейської інтеграції ЗУНУ


Контакти:

Адреса: ЮФ ЗУНУ, вул. Микулинецька 46а, кабінет: 320
Телефон: (0352) 25-16-33, внутрішній: 15-2-08