Газета "Університетська думка"

Баліцька Марія Йосипівна

Посада: головний редактор газети "Університетська думка",
Заслужений журналіст України,  член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки письменників України, дипломант Всеукраїнського конкурсу журналістів «Українська Мадонна»,  Лауреат премії ім. Петра Гнатенка у конкурсі Національної спілки журналістів України, Лауреат – Міжнародного конкурсу «Коронація слова», Всеукраїнської літературної премії для дітей і юнацтва ім. Іванни Блажкевич, літературної премії ім. Володимира Вихруща; художниця, народна майстриня, поетка, романістка, громадська діячка, авторка Гімну ЗУНУ.

Контакти:
Адреса: 46009 м. Тернопіль, вул. Львівська, 11
Телефон: +38-067-26-76-493Газета "Університетська думка"

 

Часописи як дерева – їх створюють-висаджують, наповнюють-плекають і радіють, споглядаючи на результати своєї цілодобової праці.

Дерево росте удень і вночі – чим більше зміцнює коріння, тим краще розкидає понад собою крону,  щороку даруючи людям все більше соковитих плодів…

Часописи ж – з номера у номер – дарують читачам свої плоди –  нову інформацію.

Інформація, перед виходом у світ, цілодобово «перемелюється-аналізується» у голові редактора газети, відкидаючи-відсіюючи усе негативне-непотрібне, задля того, щоби на шпальтах часопису подавати читачам позитивні вісті, які вселяють у їхні душі оптимізм, бажання жити-працювати-творити і своєю щоденною працею робити кращим і себе, і світ.

Якщо часопис чи газета подають негативну інформацію, – то Вищі Сили скеровують так, що той часопис/газету, з часом, як безплідне дерево у Біблійній Притчі про смоківницю, знищують-закривають.

У XXI столітті, наповненому ІТ-технологіями, з допомогою яких інформацію, написану у Тернополі, уже через пару секунд читає увесь світ, на часописи/газети покладається ще більша відповідальність – роз’яснювати  читачам потоки інформації задля зберігання спокою душі і впевненості у своїй потрібності людству та віри у завтрашній день, адже світ врятує добро.

Отже, газети-часописи повинні приносити із собою в оселі читачів добро, радість і світло надії...

Як упродовж ось уже майже 28 років приносить світло любові і добро своїм читачам в усіх із 513 своїх випусків газета Західноукраїнського національного університету «Університетська думка».

Трішки історії: разом із присвоєнням вищому навчальному  закладу  статусу академії, з ініціативи тодішнього ректора О.А.Устенка, було створено газету «АКАДЕМІЯ», перший номер якої побачив світ 28 жовтня 1994 року. Газету випускали журналісти Марат Федик і Марія Баліцька.

У 2006 році, рішенням Вченої ради університету – під керівництвом тодішнього ректора С.І.Юрія, у зв’язку зі зміною статусу вищого навчального закладу, газету «Академія»  перейменовано на «Університетська думка».

Протягом першого десятиріччя випуску до газети подавав офіційні і художні фотографії  завідувач фотолабораторії ТНЕУ Михайло Бенч. На шпальтах газети представляв деякі свої роботи художник Юрій Федоров.

Упродовж  останніх 18 років офіційні фотографії до газети подають відділ інформації та зв’язків з громадськістю ЗУНУ, фотографії з цікавих подій - викладачі та студенти університету; друк газети забезпечує видавничо-поліграфічний центр «Університетська думка».

У різні роки в редакції газети працювали – дуже нетривалий час – різні люди…

Якщо коротко, то скажу так: працювати у великій газеті набагато легше, адже там макет продумує відповідальний секретар, а кожну, написану авторами, інформацію опрацьовують літературний редактор, коректор, редактор видання.

Натомість у багатотиражній газеті відповідальність повністю лягає на плечі редактора. І така відповідальність мало кому під силу, бо тут завжди потрібно пам’ятати, що надруковане у часописі уже не зміниш і не вирубаєш навіть сокирою… Через те вважаю, що з оприлюдненням інформації взагалі, а з тривожною особливо не варто поспішати, щоби не завдати морально-психологічної шкоди тим, про кого йдеться у статті, адже час розставляє усе на свої місця, і може виявитися, що та особа, яку знеславили, зовсім не причетна до поганих справ, тим часом розголос уже пішов, а на спростування, на жаль, майже ніхто не звертає уваги…

Саме тому «Університетська думка», з року в рік, на шпальтах газети друкує лише позитивну інформацію, розповідає про цікавих людей  класичного університету Тернополя з числа науковців, працівників та студентів університету, знайомить своїх читачів з їхніми науковими інтересами та життєвими вподобаннями, професійними здобутками та науковими визнаннями, досягненнями у навчанні та у спорті, допомагає побачити не лише вершини їхнього статусу та соціальної ролі, а й просто людської природи, уподобань, як, наприклад, віршування, спів, музику, кулінарія, квітникарство, садівництво, бджільництво, вишивання, малювання картин та інші захоплення, які, неначе відкривають творчу людину зсередини і показують її великий гармонійний барвистий внутрішній світ...

Думаю, що «Університетська думка» є особливою газетою для багатьох сучасників, адже численні публікації сьогодні уже знаних в Україні і у світі науковців вперше побачили світ саме на шпальтах нашого університетського часопису, коли першими читачами та поціновувачами їхніх праць були викладачі та студенти рідного закладу вищої освіти.

«Університетська думка» дбає про адаптацію першокурсників,  друкуючи на своїх сторінках інформацію про студентське містечко, підтримує успішну самореалізацію студентської молоді упродовж навчання в університеті, акцентує на феномені відповідальності  кожного за свої вчинки, скеровує до розуміння любові і пошанівку звичаїв і традицій Українського народу, запрошуючи до висвітлення важливих тем авторів з числа науковців, юристів, психологів, культурологів, чим вносить великий вклад у надважливу місію – формування особистості майбутнього фахівця Західноукраїнського національного університету!

Від серпня 2003 року керівництво газетою здійснює Заслужений журналіст України,  член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки письменників України, дипломант Всеукраїнського конкурсу журналістів «Українська Мадонна»,  Лауреат премії ім. Петра Гнатенка у конкурсі Національної спілки журналістів України, Лауреат – Міжнародного конкурсу «Коронація слова», Всеукраїнської літературної премії для дітей і юнацтва ім. Іванни Блажкевич, літературної премії ім. Володимира Вихруща; художниця, народна майстриня, поетка, романістка, громадська діячка, авторка Гімну ЗУНУ Марія Баліцька.

Станом на 13  червня 2022 року випущено у світ 513 номерів газети!

З виходом у світ кожного свіжого номера «Університетської думки» щоразу у студмістечку ЗУНУ, як і в ті часи, коли газета мала назву «Академія»,  панувала святкова атмосфера,  відчувалася емоційна піднесеність читачів…

Але від 24 лютого 2022 року наше радісне світосприйняття викрадає російсько-Українська війна… Про жахіття війни, про відданість захисників України, серед яких – студенти і працівники ЗУНУ, про добровольців і волонтерів можна прочитати на шпальтах газети – у 3, 4, 5, 6, 7 і 8 номерах «Університетської думки».

Наклад нашого часопису невеликий, але при сприянні мережі інтернет, «Університетську думку» ЗУНУ мають можливість читати не лише нинішня студентська молодь та професорсько-викладацький колектив, а й  міжнародні партнери класичного університету Тернополя, випускники численних факультетів, які репрезентують рідну альма-матер у Світі, та усі зацікавлені…

«Університетська думка», як 28-річна інформаційна супутниця вишу, фактично, започаткувала Літопис класичного університету Тернополя.

Часопис виходить у світ при сприянні ректора ЗУНУ А. І. Крисоватого, який відкритий до спілкування з великою дружньою університетською родиною в цілому, та з читачами університетської газети зокрема.

Газета «Університетська думка», яка має міцне коріння минулого і потужну крону досвіду і знань,  упродовж 28 років засвічує на своїх шпальтах Світло Любові, Надії, Віри і Добра; гуртує однодумців, пробуджує національну свідомість, виховує патріотизм, скеровує до духовності тисячі працівників і студентів одного з найпрестижніших вищих навчальних закладів України – класичного університету Тернополя!

Віват, «Університетська думко»!

Віват, Західноукраїнський національний університете!