Cаванець Людмила Михайлівна

Посада: керівник Школи польського та європейського права, доцент кафедри міжнародного права та європейської інтеграції ЗУНУ, заступник голови Координаційної ради молодих юристів Тернопільської області при Головному управлінні юстиції у Тернопільській області
Науковий ступінь: кандидат юридичних наук 
Вчене звання: доцент

Контакти:
Адреса:  ЮФ ЗУНУ, вул.Микулинецька 46а
Кабінет: 320
Телефон: (0352) 25-16-33, внутрішній: 15-2-08
E-mail:

Подковенко Тетяна Олександрівна

Посада: координатор Школи польського та європейського права, доцент кафедри теорії та історії держави і права ЗУНУ
Науковий ступінь: кандидат юридичних наук 
Вчене звання: доцент

Контакти:
Адреса:  ЮФ ЗУНУ, вул.Микулинецька 46а
Кабінет: 320
Телефон: (0352) 25-16-33, внутрішній: 15-2-08
E-mail:

Школа польського та європейського права

 

Школа польського та європейського права – це спільний польсько-український проект, основою діяльності якого є Договір про співробітництво між Західноукраїнським національним університетом та Ягеллонським університетом (м. Краків, Республіка Польща). Даною угодою передбачено функціонування Школи, а також співучасть Університетів в організації спільних наукових конференцій та семінарів за участю викладачів та студентів обох навчальних закладів; підготовку спільних наукових публікацій; обмін викладачами, аспірантами та студентами обох вузів; реалізацію спільних дослідницьких проектів за участю викладачів, наукових співробітників і студентів обох навчальних закладів.

Початком історії виникнення Школи польського і європейського права була міжнародна студентська конференція “Інтернет і право” у 2000 році, яку організували спільно студенти та викладачі нашого університету та факультету права та адміністрації Ягеллонського університету з Кракова. Конференція “Інтернет і право” проходила у два етапи перший – у Кракові, другий – у Тернополі. Робочою мовою даного заходу була англійська. Участь в конференції взяли не тільки польські та українські студенти, а ще науковці із Угорщини (Печський університет), Німеччини (Університет Франкфурта-на-Одері) та США (Католицького університету, Вашингтон). Важко переоцінити важливість та своєчасність проведення даної ініціативи. Власне організація і проведення цієї міжнародної конференції була стартом для такого довгострокового проекту як Школа польського та європейського права.

 Школа польського та європейського права – це річна програма. Навчальний рік у Школі розпочинається як правило у жовтні, впродовж вересня триває набір слухачів. Студентам, які бажають взяти участь у даній програмі пропонується заповнити спеціальну анкету. За допомогою анкетних даних визначається вільний час, під час якого студенти зможуть відвідувати заняття, передбачені програмою Школи польського та європейського права. Відповідно до обробленої анкетної інформації, формуються групи студентів та розклад занять. Слухачі Школи починають вивчати польську юридичну мову (термінологію). Заняття відбуваються у вільний від основного розкладу по університету час. Слід зазначити, що Школа польського та європейського права користується великою популярністю серед студентів. Кожного року заявки на участь в ній подає близько 150 осіб. Після закінчення мовного курсу, студенти-слухачі складають іспит, за результатами якого допускаються до наступного етапу – правничо-економічного, який триває з лютого по травень щороку. По завершенню кожного лекційного курсу студенти проходять тестування. Як правило таких курсів є 8-10 за один навчальний рік. Щорічно програма Школи доповнюється новими актуальними предметами. Серед тематичних курсів варто виділити наступні: публічне європейське право, господарське європейське право, право конкуренції Європейського Союзу, конституційне право, цивільне право (право зобов’язань, речове право, деліктне право, право юридичних забезпечень, споживче право), цивільний процес, публічне та приватне господарське право (право господарських товариств), право інтелектуальної власності, банківське право, економічний аналіз права.

Заняття проводять викладачі факультету права і адміністрації Ягеллонського університету, практикуючі нотаріуси та адвокати, юристи Національного депозитарію цінних паперів та Фондової біржі, правозахисники Хельсинської фундації з прав людини(Варшава), а також спеціально запрошені викладачі та практики з Німеччини, Люксембургу, США.

Після закінчення тематичних лекційних курсів та проведення загального усного іспиту з усіх курсів, формується рейтинг успішності студентів – слухачів Школи польського та європейського права, в якому враховується результат за мовний залік, загальний бал, отриманий за результатами тестів та оцінка за іспит. На підставі визначеного індивідуального рейтингу кожного студента-слухача Школи, складається загальний рейтинг. Щорічно польською стороною виділяються стипендії, як правило це від 6 до 15 місячних стипендій, а також можливі річні стипендії. Студенти, які мають найвищий рейтинговий бал, отримують стипендію на річне навчання у Ягеллонського університеті або проходження місячного стажування у фірмах та організаціях Польщі: нотаріальних та адвокатських конторах, правозахисних організаціях, банках, страхових компаніях, комерційних фірмах, державних установах. Студентам надається право вибору місця проходження стажування. З метою максимізації користі від проходження стажування кожному з практикантів призначається керівник. Індивідуальні програми проходження практик розробляються Координаційним Осередком Шкіл Іноземних Прав за участю практикантів та їх керівників. Місячне стажування надає студентам можливість зміцнити свої теоретичні знання, розвинути практичні навички і отримати цінній досвід щоденної роботи за обраним фахом. За час функціонування Школи, учасниками стажувань були понад 200 студентів. Стажування проводилися в таких знаних установах, як : Volkswagen Bank Polska, Comarch, Bank Śląski; юридичних фірмах: Кубас, Кос і партнери, Трапл, Конарскі, Подрецкі, SPCG, Кучек i Марута; Національний депозитарій цінних паперів, Варшавська фондова біржа, Хельсинська фундація прав людини, Міська рада міста Кракова.

Кульмінацією Школи Польського та Європейського Права є проведення щорічної науково-практичної міжнародної конференції (семінару). Дана ініціатива створює базу, як для обміну науковим та професійним досвідом, так і для налагодження нових контактів, пізнання культурних цінностей наших сусідів. Тематика конференції визначається польською і українською сторонами щороку. Теми конференцій та семінарів, які вже відбулися: “Захист прав споживачів” (Ягеллонський університет, м.Краків, 23-26 травня 2002); “Кредитне забезпечення” (Ягеллонський університет, м.Краків, 26-29 червня 2003 року); “Україна між Європейським союзом і Єдиним економічним простором: порівняльний аналіз інтеграційних процесів” (Ягеллонський університет, м.Краків, 7-9 вересня 2004 року), “Економічний аналіз права випадків (деліктів)” (Ягеллонський університет, м.Краків, 11-15 липня 2006 року), “Центрально та східноєвропейські фондові ринки” (Варшавська Фондова Біржа, 8-11 червня 2007 року), “Економічні та правові аспекти центрально та східноєвропейських ринків капіталів” (Краків, Неполоміце, 9-13 червня 2008 року), “Економічні та правові аспекти діяльності товариств новітніх технологій (ІТ товариств) в Польщі та Україні” (Ягеллонський університет, м. Краків, 26-28 травня 2009 рік), “Злиття і поглинання компаній у Східній Європі”, (м.Краків, 21-24 квітня 2010 року), “Альтернативні методи розв’язання спорів” (м.Краків, 6-8 жовтня 2012 року), “Конституція Республіки Польща та Конституція України – модельні вирішення чи необхідність змін?” (Ягеллонський університет, м.Краків, Конституційний суд Республіки Польща, м.Варшава, 22-25 березня 2013 року).

Участь у Школі польського та європейського права надає можливість випускникам Західноукраїнського національного університету працевлаштуватися у філіях та представництвах польських юридичних осіб в Україні, налагодити тісні наукові контакти молодим вченим нашого університету, здійснювати наукові дослідження за темою дисертацій у бібліотеках Ягеллонського університету (м. Краків, Республіка Польща) за стипендіальними програмами Королеви Ядвіги, Лейна Кіркланда.

Школа польського та європейського права – це маленький, але практичний крок на шляху інтеграції України до Європейського Союзу. Адже Польща вже стала членом Європейського Союзу, і ми можемо скористатися її неоціненним досвідом. Останнім часом говорити про європейську інтеграцію стало модно, але робити реальні кроки значно важче. Діяльність Школи польського та європейського права – це наш реальний крок на шляху до Європейського Союзу.

Спонсори стипендіальних програм для випускників Школи польського та європейського права

       

Бібліотека

 Книги, подаровані факультетом права та адміністрації Ягеллонського університету, доступні слухачам Школи польського та європейського права в бібліотеці іноземної літератури, 3 корпус ЗУНУ.

 

ПЕРЕГЛЯНУТИ