» » Угода про співпрацю університетів Норвегії та України

Угода про співпрацю університетів Норвегії та України

Дата: 9-12-2014, 15:50 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

У період з 7 по 12 грудня 2014 делегація Тернопільського національного економічного університету  перебуватиме у м. Боде (Королівство Норвегія) для участі у конференції «Норвезько-українська співпраця у галузі освіти та бізнесу: ключові моменти і майбутні перспективи». Делегацію очолив ректор ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий. Також у заході взяли участь директор Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій, доктор економічних наук, професор Оксана Миронівна Десятнюк, завідувач кафедри обліку в державному секторі економіки та сфері послуг, доктор економічних наук, професор Михайло Романович Лучко, заступник директора Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій, кандидат філологічних наук, доцент Андрій Васильович Грицьків та директор Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу, кандидат економічних наук, доцент Віталій Володимирович Буратинський.

Андрій Ігорович презентував наш вищий навчальний заклад, представивши присутнім інфраструктуру університету, галузі знань, інноваційні освітні метоти, досвід у міжнародній співпраці тощо.

Також упродовж візиту було підписано Меморандум про наміри із Університетом Нурланда (Королівство Норвегія). Згідно договору про співпрацю університетів «Перекваліфікація кадрових військовослужбовців ЗСУ та інших силових структур, членів їхніх сімей та сприяння їхньому  працевлаштуванню» протягом осіннього семестру 2014 року та визначаючи важливість взаємного довгострокового співробітництва партнери досягли таких домовленостей:

– Сприяння і розширення взаємовигідної співпраці між партнерами щодо розвитку нових компетенцій, необхідних для подальшого українсько-норвезького співробітництва;

– Партнери співпрацюватимуть шляхом стимулювання наукових досліджень та освітньої діяльності у сфері взаємовигідних інтересів;

– Партнери співпрацюватимуть щодо акумулювання коштів для фінансування проекту Horizon 2020 чи інших програм Європейського Союзу;

– Партнери сприятимуть українсько-норвезькій  університетській співпраці шляхом проведення науково-практичних конференцій, семінарів та інших подібних заходів;

– Для кожного проекту підписуватиметься окрема угода з описом зобов’язань і прав партнерів;

– Партнери дають згоду на те, що українсько-норвезька угода про співпрацю університетів може бути продовжена в будь-який час шляхом долучення до співпраці українських та норвезьких університетів.

ТНЕУ співпрацюватиме із Університетом Нурланда спільно із іншими вищими навчальними закладами України, серед яких Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,  Міжнародний класичний університет «Україна-Південь», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Кіровоградська льотна академія національного авіаційного університету, Університет економіки та права «КРОК», Національний університет «Львівська Політехніка», Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Чорноморський державний університет імені Петра Могили, Південно-український національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, Вінницький національний технічний університет.

Сподіваємося, що співпраця між партнерами буде ефективною й принесе очікувані результати.