» » Ток-шоу на ЮФ «Виграє чи втратить Україна від зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення»

Дата: 6-12-2018, 12:57 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

П’ятого грудня в актовій залі юридичного факультету ТНЕУ за сприяння декана Сергія Володимировича Банаха відбулося ток-шоу «Виграє чи втратить Україна від зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення». Метою даного заходу було підвищити обізнаність студентів щодо земельних питань у формі дискусії за участі експертів-практиків:

Мартинюка Віктора Анатолійовича, заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області;

Гагуа  Віталія   Володимировича, начальника відділу ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області;

Цвігун Ірини Мирославівни, адвоката;

Шевчика Андрія Романовича, начальника земельного відділу компанії «Агропродсервіс»

Дуфанця Євгена Мирославовича, адвоката, члена Ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України, керівника селянського /фермерського/ господарства «ЕДЕЛЬВЕЙС».

Для акцентування уваги на актуальності теми було заплановано роботу тематичних платформ:

1. Скасування мораторію: бажання українського народу чи бажання влади догодити Європі.

2. Чорний ринок землі як один із можливих наслідків скасування мораторію

3. Продаж паїв: ризики здоланні чи неминучі

4. Механізм формування цін на землю у разі зняття мораторію

Обов’язковими елементи сценарного плану було:

– для кожної тематичної платформи слугували чітко визначені питання для дискусії;
– учасники представляли різні точки зору на питання дискусії, тобто дебатували секції «за» і «проти»;

– арбітрами здійснювалося голосування після дебатів студентів та позиції експертів;

– учасниками ток-шоу були студенти, викладачі, експерти та представники зацікавленої громадськості;

– у рамках програми демонструвалися сюжети про досвід земельної реформи в Україні;

– підведенням підсумків слугувала виведена діаграми по тематичних платформах.

Підсумовуючи результати заходу, організатор, кандидат економічних наук, доцент кафедри цивільного права і процесу Ольга Володимирівна Зигрій,  наголосила, що проведення подібних зустрічей дозволяє студентам отримати нові практичні знання.

Сподіваємося на подальші зустрічі, виявляємо нашу відкритість до налагодження подальших практичних зв’язків, зміцнення дружніх взаємин.