<<< Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки та резильєнтності

Основні поради для профілактики та запобігання конфліктів через усвідомлення часу

Існує новий напрямок досліджень - хрональна біологія, завдяки якій встановлено, що всі органи людини, її мозок, душа, тіло підпорядковуються від народження до смерті "тритактному циклу". Тричі на день настає приплив і відплив фізичних сил. Тричі настає втома. І зміна настрою підпорядковується рахунку три. Виходячи із цього відкриття науковці працюють над практичними рекомендаціями, пов'язаними із професійним станом діяльності людини, з її побутом, фізіологією, відпочинком. Ці дослідження спрямовані на попередження дискомфорту людини, на вироблення розумного підходу до запобігання конфліктним ситуаціям  різного типу.  Наприклад, водіям не рекомендується сидіти за кермом вночі із 2 до 4 години ранку, навіть якщо вони перед цим готувалися до нічної зміни і відповідно 8 годин спали. Із 2 до 4 години у людини "зупиняється" її годинник. Школярам бажано готувати уроки з 16.30 до 18.00.

Усі найважливіші справи на роботі бажано вирішувати із 10 до 12 години ранку - це час, коли годинник людини найкраще працює і можна найактивніше і найдоцільніше спрямовувати свою енергію на вирішення професійних справ.

Пропонуємо вам кілька порад для досягнення успіху, як вибрати час для розв'язання проблем життєдіяльності. Поважайте себе і прислухайтесь до себе.

Час для праці. Найкраща працездатність за участю пальців рук - між 15-16 годинами.

Нові знайомства. Найприємніший, "найвпливовіший" потиск рук між людьми з 9 до 10 години.

Йдучи на прийом до лікаря врахуйте: шкіра людини найкраще сприймає уколи з 9 години ранку.

Час для спорту. Наші м'язи найбільш працездатні о 13.30.

Обідній час. Найбільше шлункового соку виділяється о 13 годині, навіть якщо людина не їсть.

Легко дихається людині. Найінтенсивніше легені дихають між 16 та 18 годинами після обіду.

Найкраща чутливість. Найповніші смакові відчуття, слухове сприйняття, нюх у людини між 17 та 19 годинами.

Живемо-ростемо. Найінтенсивніше ростуть нігті, волосся, оновлюється шкіра між 16 та 18 годинами.

Найкращий імунітет. Найсильніша стійкість організму до інфекції о 22 годині.

Коли ми не повинні залишатися наодинці. Найгостріше людина відчуває самотність між 20 та 22 годинами.

Жінки, поспішайте до косметолога з 18 до 20 години, бо шкіра в цей час найбільш сприйнятлива для косметичного догляду.

"Сліпі години". Водії найгірше бачать о 2 годині ночі.

Години найбільшої кволості: досить слабкий кров'яний тиск у людини між 4 та 5 годинами ранку.

Таким чином, людина - як годинник, ритм її життя циклічний і залежить від руху Сонця, від фаз Місяця та від багатьох явищ природи.