Французов Володимир Сергійович

Посада: директор видавничо-поліграфічного центру «Економічна думка»

Контакти:
Телефон: (0352) 47-58-72
Факс: (0352) 43 24 40
Кабінет:
E-mail: frans@wunu.edu.ua


Видавничо-поліграфічний центр «Економічна думка»

 "Економічна думка"  — видавничо-поліграфічний центр Західноукраїнського національного  університету.
Завдання — забезпечення студентів методичною літературою, підручниками і посібниками, випуск монографій, опублікування статей та інших наукових праць для прискорення розвитку економічної науки на етапі її становлення в умовах ринкової економіки.

Директор видавництва – Французов Володимир Сергійович.

Видавництво «Економічна думка» як структурний підрозділ створено 6 лютого 1997 р. згідно з наказом № 37.

На той час це було перше видавництво серед економічних вищих навчальних закладів України. У його складі функціонувало два відділи: редакційно-видавничий (керівник Б. С. Легкий) і газета «Академія».

Реформування та розширення функцій структурних підрозділів, створення інститутів, філіалів, центрів ТАНГ потребувало збільшення обсягу редакційно-видавничої роботи. Тому поступово колектив видавництва поповнився новими працівниками, оснастився новою технікою і, відповідно, зріс обсяг роботи. Керівником видавництва з лютого 1997 р. став Валерій Пилипович Кобернюк. У штаті підрозділу працювали заступник директора Л. П. Друшляківська, інженер-програміст І. Є. Романець, літературний редактор С. В. Стецюк, які підготували до друку і видали перші книги «Економічної думки». У цьому ж році була запроваджена посада головного редактора, ним став тернопільський письменник, член Національної спілки письменників України Б. І. Мельничук, який обіймав цю посаду упродовж 1998–2003 рр.

З 2004 р. до 2007 р. директором видавництва був заслужений журналіст України І. П. Мороз, головним редактором – канд. пед. наук Т. В. Присяжний.

З 2008 р. керівництво видавництвом здійснює В. С. Французов, який навчався на факультеті фінансів Тернопільської академії народного господарства, з 2001 р. розпочав працювати інженером комп’ютерного відділу видавництва «Економічна думка». Бажання стати професіоналом і освоїти всі тонкощі поліграфії зобов’язали його стати студентом Української академії друкарства у Львові. Другий диплом про вищу освіту отримав у 2007 р здобувши кваліфікацію «технолог-видавець».

Під керівництвом В. С. Французова здійснюються заходи щодо вдосконалення видавничої справи, зростає випуск наукових і навчально-методичних видань, розширюється спектр поліграфічних послуг та підвищується якість виготовленої продукції.

Випуск першої книжкової продукції розпочався у 1998 р. «Економічна думка» почала видавати монографії, підручники, посібники та методичні вказівки, рекомендації, а також наукові журнали. Спільно з київським видавничим центром «Академія» було підготовлено до друку унікальне видання: Економічна енциклопедія : у 3 т. / відп. ред. С. В. Мочерний. – К., Тернопіль, 2000–2002.

З 1999 р. налагоджено стосунки з усіма українськими університетами та внз економічного профілю. Продуктивна співпраця об’єднала підрозділ із багатьма видавництвами і книгорозповсюджувачами України.

За майже 20 років діяльності колектив видавництва пройшов через низку часткових реорганізацій і трансформацій. 24 січня 2011 р. підрозділ перейменовано на видавничо-поліграфічний центр «Економічна думка». У центрі функціонуювало три відділи: додрукарської підготовки, видавничо-друкарський та видавничо-маркетинговий. Згодом два останні були об’єднані у відділ друку та післядрукакрської обробки.

Грамотно вичитують і корегують текстовий матеріал майстри слова О. В. Бойчук, І. Є. Буняк, О. В. Катрусяк. Упродовж багатьох років сумлінно працюють над додрукарською підготовкою та верстанням Л. М. Верней, Н. Р. Демчук, О. М. Драбюк, О. О. Слимак. Усю свою душу вкладає в оформлення продукції художник-дизайнер М. М. Одобецька. Вправно керує цим творчим відділенням Ю. Я. Хомацький.

Важливий виробничий і складний процес друку, сортування, складання, склеювання, ламінування тощо готової продукції забезпечує відділ друку та післядрукакрської обробки. Під вмілим керівництвом М. О. Коропецької вправно працюють техніки, технолог та інженери А. І. Голота, М. Б. Дзьоба, Н. М. Найда, Н. М. Шибиста. Облік, складання кошторисів, ціноутворення – під пильним оком економіста-бухгалтера Л. В. Климчик та завідувача складу Г. І. Нестерчука.

На сьогодні «Економічна думка ЗУНУ» забезпечена сучасною поліграфічною та комп’ютерною технікою і готова до значного розширення видавничої діяльності, фактично вийшовши за рамки поліграфічної дільниці.

За час видавничої діяльності світ побачило понад 3000 назв літератури різних жанрів (монографії, підручники, навчальні посібники, методичні рекомендації, періодичні фахові наукові видання та ін.).

З ініціативи керівництва придбано необхідну техніку, і тепер ВПЦ «Економічна думка ЗУНУ» має замкнутий цикл друку. В 2015 р. започатковано виготовлення дипломів (магістрів, спеціалістів, бакалаврів) для випускників нашого університету.

 За понад 20 років плідної діяльності видавничо-поліграфічний центр набув великої популярності серед книговидавців, книгорозповсюджувачів, науковців та працівників вищої школи. Відпрацьована система «Книга поштою» – передплата. Так, через мережу «Укрпошта» можна оформити передплату на наукові журнали: «Вісник ТНЕУ», «Світ фінансів» «Психологія і суспільство», «Комп’ютинг», «Журнал європейської економіки». На сьогодні це отримувачі з усієї України, а саме: Київ, Харків, Донецьк Луганськ, Львів, Одеса, Херсон, Полтава, Черкаси Чернівці, Бердянськ та ін. Налагоджено зв’язки із видавництвами, книготорговельними фірмами та внз України.

З метою популяризації видавничої діяльності ЗУНУ, поширення інформації про наукові досягнення університету, презентації новинок навчальної літератури ВПЦ «Економічна думка ЗУНУ» понад 16 років бере активну участь у всеукраїнських книжкових фестивалях, ярмарках, форумах і виставках. Продукція центру отримала близько 20-ти різних нагород і відзнак, дипломів, грамот у різних номінаціях.

Перед колективом поставлене фундаментальне завдання – стати потужною поліграфічною базою Тернопільського національного економічного університету для якомога повного задоволення видавничих потреб усіх структурних підрозділів, у т. ч. – забезпечити оперативне поліграфічне виготовлення продукції.

Контакти:

Адреса: м. Тернопіль, 46009.

Бережанська, 2. ВПЦ «Економічна думка ЗУНУ».

Телефон: (0352) 47-58-72, факс (0352) 43 24 40.

E-mail: edition@wunu.edu.ua

Сайт: http://vpc.wunu.edu.ua/

Виробничо-друкарський відділ

Коропецька Марія Орестівна

Посада: Начальник відділу друку та післядрукарської обробки

Контакти:
Телефон: внутр. 14-424
Кабінет:
E-mail:
 

Голота Андрій Ігорович

Посада: Головний технолог

Контакти:
Телефон: внутр. 14-424
Кабінет:
E-mail:
 

Нестерчук Григорій Іванович

Посада: Завідувач складу

Контакти:
Телефон: внутр. 14-424
Кабінет:
E-mail:
 

Найда Наталія Михайлівна

Посада: Технік

Контакти:
Телефон: внутр. 14-424
Кабінет:
E-mail:
 

Климчик Любов Василівна

Посада: Економіст-бухгалтер I категорії

Контакти:
Телефон: внутр. 14-424
Кабінет:
E-mail:
 

Шибиста Наталія Михайлівна

Посада: Технік  ІІ категорії

Контакти:
Телефон: внутр. 14-424
Кабінет:
E-mail:
 

Відділ додрукарської підготовки

Хомацький Юрій Ярославович

Посада: Начальник відділу додрукарської підготовки

Контакти:
Телефон: внутр. 14-117
Кабінет: 14-117
E-mail:

Кіянчук Марія Богданівна

Посада: Інженер ІІ категорії

Контакти:
Телефон: внутр. 14-114
Кабінет: 14-114
E-mail:


Бойчук Оксана Володимирівна

Посада: Редактор літературний І категорії

Контакти:
Телефон: внутр. 14-117
Кабінет: 14-117
E-mail:

Буняк Інна Євгенівна

Посада: Редактор літературний І категорії

Контакти:
Телефон: внутр. 14-117
Кабінет: 14-117
E-mail:

Верней Любов Миронівна

Посада: Інженер з верстки

Контакти:
Телефон: внутр. 14-114
Кабінет: 14-114
E-mail:


Демчук Надія Романівна

Посада: Провідний інженер з дизайну та верстки

Контакти:
Телефон: внутр. 14-114
Кабінет: 14-114
E-mail:


Драбюк Ольга Михайлівна

Посада: Інженер ІІ категорії

Контакти:
Телефон: внутр. 14-114
Кабінет: 14-114
E-mail:


Катрусяк Оксана Валеріївна

Посада: т.в.о. редактора літературного І категорії

Контакти:
Телефон: внутр. 14-117
Кабінет: 14-117
E-mail:
 

Юрків Марія Михайлівна

Посада: Художник-дизайнер

Контакти:
Телефон: внутр. 14-114
Кабінет: 14-114
E-mail:
 

Слимак Ольга Омелянівна

Посада: Інженер з верстки

Контакти:
Телефон: внутр. 14-114
Кабінет: 14-114
E-mail: