Про університет

Західноукраїнський національний університет (ЗУНУ) – це класичний університет міста Тернополя, елітний та сучасний заклад вищої освіти, де панує академічний дух, наука, думка і воля – альфа і омега формування особистості. Університет стрімко розвивається, адже мистецтво жити – це жити з перспективою.

Навчаючись у дусі конкуренції, випускники закладу вищої освіти стають лідерами та фахівцями високого ґатунку.  

Тернопіль –  студентське місто. Воно неодмінно зачарує кожного,  хто ступить на його предковічну  землю, пройде  затишними вуличками й  відчує дух вільнодумства молоді. Західноукраїнський національний університет є одним із лідерів серед закладів вищої освіти України. Тут відбувається таїнство народження інтелектуального продукту – від мовленого слова до прогресивної ідеї втіленої у життя.


 
Історія 

Університет заснований у 1966 році, коли в Тернополі було відкрито відділення фінансово-економічного факультету Київського інституту народного господарства. У 1967 році на базі відділення утворено факультет, у 1971 році – Фінансово-економічний інститут, а згодом Інститут народного господарства (1989 рік) та Академію народного господарства (1994 рік). 30 березня 2005 року навчальний заклад став університетом, якому 29 вересня 2006 року Указом Президента України було присвоєно почесний статус національного. 25 серпня 2020 року відповідно до наказу МОН України Тернопільський національний економічний університет (ТНЕУ) перейменовано на Західноукраїнський національний університет і надано статус класичного закладу вищої освіти.

 Кожне покоління студентів і науковців з гідністю продовжує славні традиції національної освіти, примножуючи здобутки ЗУНУ на міжнародному рівні.

 

Університет у рейтингах

У 2020 році Західноукраїнський національний університет посів 13 місце серед двохсот університетів України у рейтингу закладів вищої освіти "Топ 200 Україна" та 33 місце серед 241 зво у консолідованому рейтингу України.

За результатами оцінки якості наукової діяльності університетів світу,  що формується на основі аналізу цитованості вчених базою Google Scholar, здійсненого Webometrics, ЗУНУ у п’ятірці лідерів серед українських закладів вищої освіти.  У вебометричному рейтингу університетів світу Webometrics Ranking Web of Universities (Edition 2020.2.0) університет посідає 6-те місце серед 317 українських закладів вищої освіти, у міжнародному рейтингу uniRank - 7 місце. Також ЗУНУ – сьомий в Україні за кількістю дослідників, що мають профілі у Web of Science.

 

Освітній процес

Освітні, освітньо-професійні, освітньо-наукові та наукові програми підготовки факультетів та інститутів університету спрямовані на здобуття особами, що навчаються, ступеня вищої освіти "Фаховий молодший бакалавр" (11 спеціальностей), "Молодший бакалавр" (2 спеціальності), "Бакалавр" (36 спеціальностей), "Магістр" (29 спеціальностей), доктор філософії (20 спеціальностей).

 

Професіоналізм

Західноукраїнський національний університет – це добре згуртована команда, яка поєднує досвід і мудрість науковців, стрімкість і запал юнаків та дівчат. Це велика довіра і ще більша відповідальність, це суперечки і дискусії, тривалі наукові пошуки й успіхи.

Навчальний процес забезпечує 640 науково-педагогічних працівників, у тому числі 45 осіб - зовнішні су­місники і погодинники, висококваліфіковані практики. Високий рівень професіоналізму фахівців університету підтверджений державними і відомчими відзнаками. В класичному університеті Тернополя працюють: заслужених працівників освіти України – 18 чол.; заслужених діячів науки і техніки України – 7 чол.; заслужених винахідників України – 2 чол.; заслужених економістів України – 4 чол.; заслужений будівельник України - 1 чол.; заслужений працівник промисловості України  – 1 чол.; заслужений тренер України – 1 чол.; заслужених юристів України – 3 чол.; заслужений лікар України – 1 чол.; заслужених працівників культури України – 3 чол.; "Відмінників освіти України" – 10 чол.

Понад  10% науково-педагогічного персоналу є академіками (48 чол.) та членами-кореспондентами (17 чол.) академій.

Із числа науково-педагогічних працівників науковий ступінь доктора наук мають 114 осіб, кандидата наук – 499 осіб, учене звання професора – 79 осіб, доцента – 351 особа. У закладі вищої освіти 27 кафедр із 43 очолюють доктори наук, професори; 16 кафедр - кандидати наук, доценти.

 

 

Перелік навчальних підрозділів

Перелік навчальних підрозділів

Освітній процес в університеті забезпечують 11 навчально-наукових інститутів, 5 факультетів, 3 філії, 4 коледжі та 47 кафедр. На даний час в університеті навчається 13 046 осіб.

Факультети:

 1. Економіки та управління.
 2. Комп’ютерних інформаційних технологій.
 3. Фінансів та обліку.
 4. Юридичний.
 5. Соціально-гуманітарний

Інститути:

 1. Навчально-науковий інститут біоресурсів і природокористування.
 2. Навчально-науковий інститут міжнародних відносин ім. Б. Гаврилишина.
 3. Навчально-науковий інститут креативних студій.
 4. Навчально-науковий інститут публічного управління.
 5. Навчально-науковий інститут інноваційних освітніх технологій.
 6. Хмельницький навчально-науковий інститут.
 7. Вінницький навчально-науковий інститут економіки.
 8. Івано-Франківський навчально-науковий інститут менеджменту.
 9. Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу.
 10. Нововолинський навчально-науковий інститут економіки та менеджменту.
 11. Єреванський навчально-науковий інститут (Республіка Вірменія).

Філії: Луцька, Свалявська, Самбірська.

Навчально-наукові центри: Рівненський, Дрогобицький, Хмельницький

Коледжі:

 1. ВСП "Вінницький фаховий коледж економіки та підприємництва ЗУНУ"
 2. ВСП "Фаховий коледж економіки, права та інформаційних технологій ЗУНУ"
 3. ВСП "Чортківський фаховий коледж економіки та підприємництва ЗУНУ"
 4. ВСП «Єреванський фаховий коледж ЗУНУ»

Сучасність

Надання якісних освітніх послуг, будівництво комфортабельних гуртожитків, сучасних спортмайданчиків, відкриття залу єдиноборств, спорткомплексу «Економіст», нової бібліотеки, залів електронних ресурсів, зміцнення матеріально-технічної бази дають можливість молоді реалізувати себе.

Візитною карткою закладу вищої освіти є бібліотека ім. Л. Каніщенка ЗУНУ.

Бібліотека Західноукраїнського національного університету ім. Л. Каніщенка − сучасна високотехнологічна інформаційна система. Вона надає цілодобовий віддалений доступ до інформаційних ресурсів, впроваджує online-сервіси, забезпечує комп’ютеризоване обслуговування.

Фонд бібліотеки налічує 601368 тис. одиниць зберігання. У тому числі понад 100 тис. електронних видань. Наукової літератури – 255711 примірники, навчальної – 239993 примірників, художньої літератури – 23593 примірники. Уся література заіндексована, штрихкодована і отримала екслібріс бібліотеки.

Принцип загальнодоступності інформації, її оперативне надання у зручній формі залишався основним в обслуговуванні користувачів поточного року.

Бібліотека ЗУНУ намагається забезпечити своїм користувачам максимально комфортні інформаційні умови для навчання та творчого наукового пошуку. З цією метою книгозбірня постійно розвиває та урізноманітнює свої інформаційні сервіси. З-поміж них, в числі пріоритетних, – створення режиму вільного доступу до повнотекстових електронних ресурсів. Зокрема, бібліотека забезпечує вільний доступ до повних текстів навчально-методичних комплексів 1290 дисциплін (НМКД), включених в навчальні плани. Крім того, сайт бібліотеки забезпечує вільний доступ з університетської мережі до повнотекстових баз даних видавництв «Ліра-К», «ЦНЛ» та «Кондор». Найбільш системним електронним ресурсом вільного доступу є контент інституційного репозитарію ЗУНУ (eTNEUIR) що включає такі розділи як:

-  дисертації та автореферати;

-  курсові та магістерські роботи студентів;

-  монографії;

-  наукові видання ЗУНУ;

-  матеріали наукових та науково-практичних конференцій;

-  наукові праці викладачів ЗУНУ;

-  видання бібліотеки ЗУНУ;

-  патенти.

На сьогодні комп’ютерний парк ЗУНУ налічує близько 1500 одиниць. Комп’ютери використовуються як в адміністративних цілях (деканати, кафедри, відділи, центри), так і в навчальних (навчальні лабораторії при факультетах, бібліотеки). Усі вони об’єднані в одну корпоративну мережу, що включає в себе філії за межами Тернополя. У Тернополі всі корпуси мають доступ до мережі Internet. Із розвитком нових інформаційних технологій університет вдосконалював свій підхід до навчання, зокрема, надаючи студенту можливість використовувати свій вільний час для подальшого самовдосконалення та реалізації свого потенціалу.

 

Центр підготовки офіцерів запасу 

На базі Західноукраїнського національного університету працює Центр підготовки офіцерів запасу, який здійснює військову підготовку за програмою Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Юнаки та дівчата отримують звання «молодший лейтенант» запасу, навчаючись в університеті. 

 

Міжнародна співпраця

Досвід міжнародної діяльності ЗУНУ, основу якого складають 110 діючих договорів про міжнародну співпрацю з іноземними університетами-партнерами та 22 угоди про співпрацю з міжнародними організаціями  Європи, Канади, США, Африки, Китаю, Грузії,  Казахстану, Марокко тощо дозволяє активно реалізовувати міжнародні освітні та наукові проєкти. Університет є дійсним членом таких організацій, асоціацій та мереж, як Європейська асоціація університетів; Європейська асоціація міжнародної освіти; Балтійська Програма; Великa Хартія університетів; Мережа університетів транскордонного співробітництва; Мережа університетів Східної Європи, Балтійська Програма Університетів, Норвезько-український альянс університетів.

Одним із найбільших міжнародних проєктів в університеті є проєкт "Норвегія-Україна" із професійної та соціальної адаптації військовослужбовців та членів їх сімей. У рамках цієї міжнародної ініціативи здійснюється професійна перепідготовка слухачів за спеціальністю «Підприємництво», а також реалізується система заходів соціально-психологічної адаптації, сприяння у працевлаштуванні та відкритті власної справи. 

Культура

Заклад вищої освіти відомий на теренах України не лише високим освітнім рейтингом та членством у багатьох міжнародних організаціях, а й славиться своїми творчими колективами.

 Культура є оберегом історичної пам'яті, яка живить і зміцнює народ. Мистецтво незримою силою формує громадянську спільність, робить нас неповторними, несхожими на інших.

Адміністрація докладає усіх зусиль для особистісного розвитку й росту кожного студента. Творчі колективи та солісти ЗУНУ відшліфовують свою майстерність у найрізноманітніших жанрах й можуть скласти гідну конкуренцію справжнім професіоналам. 

Колективи ЗУНУ: народний художній театр пісні «Для тебе» (вокальні гурти: «Інтонація», «Cry Not», «Краплинки»), вокальний гурт «Етноріка», студія сучасної хореографії «TNG dc», вокальний ансамбль «Галичанка», ансамбль мажореток «Леді Ві», студентський хор «WUNU Voice», музичний гурт «Sofie».

Потенціал художніх колективів закладу вищої освіти є вагомим підґрунтям для подальшого розвитку та мистецьких здобутків Західноукраїнського національного університету.

Спорт

Спорт є однією з найвагоміших складових у вихованні молоді.

У 2020 р. учасниками всеукраїнських змагань були більше 300 студентів університету.

В класичному університеті Тернополя навчаються: 7 майстрів спорту міжнародного класу і 28 майстрів спорту України.

 

Університет пишається спортивними досягненнями своїх команд:

волейбольна жіноча команда «Галичанка-ЗУНУ» – учасник Суперліги;
гандбольна жіноча команда «Економ-Університет» – переможець чемпіонату України з гандболу серед команд вищої ліги, срібний призер Кубка України;
баскетбольна чоловіча команда «Тернопіль-ЗУНУ» – бронзовий призер чемпіонату України з баскетболу серед команд вищої ліги;
регбійна жіноча команда «Універ-ЗУНУ» приймає участь у Чемпіонаті України з регбі-7 серед жіночих команд Суперліги;
чоловіча команда  «ДСО-ЗУНУ» приймає участь у Чемпіонаті України з волейболу серед команд 1 ліги;
баскетбольна чоловіча команда «Тернопіль-2-ЗУНУ-КРИСТАЛ» бере участь у Чемпіонаті України з баскетболу серед команд 1 ліги;
 

Студенти університету мають змогу займатись у 12 спортивних секціях, серед яких: легка атлетика, футбол, аеробіка, настільний теніс, волейбол, самбо, дзюдо, бокс, регбі, гандбол, баскетбол та шахи. До спортивно-матеріальної бази університету належать три спортивних зали, три спортивних майданчики, зал дзюдо і самбо, зал боксу, зал настільного тенісу, шаховий клуб, зал аеробіки і зал атлетичної гімнастики. Триває будівництво спортивного стадіону.

Бути студентом – це вірити у власні сили. Вам, молодим та енергійним, неймовірно поталанило, адже навчання у ЗУНУ – вдалий початок для професійного розвитку, запорука конкурентоспроможності на ринку праці, успіху, кар’єрного зростання. 

Освіта й наука є безцінним надбанням народу, що визначає його потенціал на століття уперед. Професорсько-викладацький колектив Західноукраїнського національного університету працює так, щоб кожен студент і випускник були впевнені, що їхні хист і вміння, їхнє економічне мислення відповідатимуть вимогам завтрашнього дня.

 

Навчайтеся у нашому університеті, примножуючи свій інтелектуальний потенціал та утверджуючи високий освітній статус Західноукраїнського національного університету.

 

Ми хочемо, щоб Ви були успішними та особливими! Приєднуйтесь до нашої університетської родини!

         

Facebook - https://www.facebook.com/ZUNUniversity 

Instagram - https://www.instagram.com/zunu_official/

Twitter - https://twitter.com/ZUNUniversity 

Telegram - https://t.me/tneu_official 

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCzmAJJqajyKzUUvbo5Wo-Ew