» » «Актуальні проблеми економіки та управління на сучасному етапі»

«Актуальні проблеми економіки та управління на сучасному етапі»

Дата: 12-10-2016, 09:37 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Одинадцятого жовтня 2016 року з ініціативи колективу факультету економіки та управління ТНЕУ відбулася Міжнародна студентська науково-практична веб-конференція «Актуальні проблеми економіки та управління на сучасному етапі». Співорганізаторами конференції виступили Вроцлавський економічний університет, Люблінський католицький університет Івана Павла ІІ, Вища школа економіки м. Бидгощ (Республіка Польща), Білоруський державний економічний університет, Батумський державний університет ім. Шота Руставелі (Грузія), Університет Усти-Над-Лабем (Чехія), Університет Павла Йозефа Шафарика м. Кошиця (Словаччина).

Програмою конференції було передбачено не лише панельні дискусії, але й використання Skype-зв’язку з вищими навчальними закладами-співорганізаторами заходу. Передумовою організації конференції саме у такому форматі стало бажання студентського активу факультету економіки та управління знайти нестандартні підходи для обговорення проблем економіки та управління в умовах сучасних викликів, ідентифікації існуючих проблем, виробленні практичних рекомендацій щодо використання економічного та управлінського інструментарію для висхідного розвитку інституційних одиниць та економічної системи в цілому.

Основні проблемні напрями, які розглядали учасники конференції: розвиток вітчизняних підприємств: тенденції, можливості і перспективи; актуальні проблеми теорії та практики менеджменту організацій; інвестиційно-інноваційний потенціал розвитку вітчизняних підприємств; суспільні передумови регіонального розвитку; соціально-демографічні детермінанти розвитку людського потенціалу; фінансові механізми забезпечення підприємницької діяльності; соціальні чинники становлення і розвитку вітчизняного бізнесу; публічне управління в Україні: проблеми становлення та розвитку.

Словами вітань до присутніх звернулися: декан факультету економіки та управління канд. екон. наук, доцент В. М. Островерхов, заступник декана факультету економіки та управління по науковій роботі канд. екон. наук, доцент О. Ф. Овсянюк-Бердадіна, завідувач кафедри менеджменту та публічного управління д-р екон. наук, професор М. М. Шкільняк, завідувач кафедри економіки підприємств і корпорацій д-р екон. наук, професор В. І. Гринчуцький, завідувач кафедри управління персоналом та регіональної економіки канд. екон. наук, професор Є. П. Качан. Вітальні слова для учасників конференції пролунали від уповноваженої особи щодо співпраці між Вроцлавським економічним університетом і Тернопільським національним економічним університетом доктора габ., професора Анетти Зелінської.

Жваву дискусію виклали доповіді студентів стосовно: фрілансерства в Україні (Бахівський Андрій, ст. гр. УПЕП-42), актуальних проблем менеджменту організацій  (Городинська  Вікторія, ст. гр. МОА-32), коучингу як ефективного стилю управління персоналом (Хрустальова Юлія, ст. гр. УПЕП-42), проблем корпоративної культури (Оріховська Ольга, ст. гр. УПЕП-41), проблем практики підприємництва в Україні (Джула Світлана, ст. гр. МОА-31), забезпечення економічної стійкості вітчизняних підприємств (Гарбера Юрій, ст. гр. ЕППм-21),використання інтернет-технологій (Володимир Уляна, ст. гр. ЕППм-21), мотивування як засобу підвищення ефективності діяльності (Федорова Анастасія, ст. гр. МОА-41), аналізу виробничого потенціалу підприємства як основи формування стратегії його розвитку (Солонина Марія, ст. гр. ЕППм-21).

Результатом проведення Міжнародної науково-практичної веб-конференції «Актуальні проблеми економіки та управління на сучасному етапі» стало видання збірника тез доповідей студентів факультету економіки та управління, юридичного факультету, Навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина, університету Усти-Над-Лабем, Батумського державного університету ім. Шота Руставелі, Бялостоцього технічного університету, Вроцлавського економічного університету. Усі учасники конференції отримали сертифікати про участь, а найактивніші доповідачі були нагороджені грамотами та подарунками від декана факультету економіки та управління Віктора Михайловича Островерхова.