» » Відкрита лекція на юридичному факультеті

Відкрита лекція на юридичному факультеті

Дата: 26-09-2016, 16:07 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

23 вересня 2016 року, продовжуючи добрі традиції юридичного факультету, доцент кафедри теорії та історії держави і права, канд. іст. наук, доцент Андрій Васильович Грубінко прочитав відкриту лекцію на тему: «Феодальна держава і право Росії» для студентів першого курсу ЮФ Тернопільського національного економічного університету. Втім, двері аудиторії були відкритими для усіх охочих.

Сьогодні така тема лекції відзначається достатньою актуальністю з огляду на непрості відносини Україні із східним сусідом. За відомим афоризмом В. Момотюка: «Тепер ворогів мало знати в лице, треба знати ще й їхній ідентифікаційний код». Так, на занятті було послідовно викладено особливості формування Російської держави феодальної доби, які і до сьогодні залишаються визначальними в її існуванні: 1) політика зовнішньої імперської експансії; 2) повне підпорядкування церкви світській політичній владі; 3) самодержав’я; 4) консерватизм, слабкість прогресивних суспільних верств. Уміле використання лектором мультимедійного обладнання дозволило донести навчальний матеріал до слухачів максимально ефективно і забезпечити легке його сприйняття і засвоєння.

Щиро дякуємо Андрію Васильовичу за, як завжди, цікаву і пізнавальну лекцію.