» » «Європа в правовому об’єктиві»

«Європа в правовому об’єктиві»

Дата: 24-05-2016, 11:21 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

23 травня 2016 року колектив юридичного факультету ТНЕУ організував відкриту лекцію «Європа в правовому об’єктиві», яка була присвячена Дню Європи в Україні.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

Україна – єдина держава, яка не є членом ЄС, де на державному рівні відзначається День Європи.

Щорічне відзначення цього заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.

Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє важливу роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.

Захід організований викладачами кафедри міжнародного права та європейської інтеграції Коруц Уляною та Кравчук Мар’яною.