30 січня

Дата: 30-01-2016, 12:30 | Автор: Директор Музею історії ТНЕУ

ТНЕУ

1950 – народився Сергій Ілліч Юрій, ректор Тернопільського національного економічного університету (2002 – 2012).Доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член (академік) Академії економічних наук України, академік Академії наук вищої школи України, Почесний професор Віденського міжнародного університету, голова науково-координаційної ради Західного наукового центру НАН України і МОН України у Тернопільській області, голова Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, віце-президент Федерації волейболу України, лауреат премії імені С. Подолинського, дійсний член Клубу ректорів Європи, Почесний громадянин м. Тернополя.

Тернопільщина
 1892 – у Відні помер громадсько-політичний діяч, адвокат, уродженець Гусятинщини Іван Борисикевич. Обирався заступником голови Руської Ради у м. Львові, був учасником Слов’янського конгресу в м. Празі, долучився до створення Української народної гвардії, Галицько-Руської матиці. Двічі обирався послом від Гусятинського повіту до Галицького сейму.
  1941 – на Лановеччині народився письменник, поет і драматург Василь Фольварочний.
  1950 – у Скалі-Подільській народився ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктор технічних наук, академік Михайло Згуровський.
  1965 – у с. Острів Теребовлянського району народився український поет, прозаїк, військовик, заступник керівника батальйону ОУН Борис Гуменюк.

Україна

1834 — народився Володимир Антонович, видатний український історик, археолог, етнограф.
  1895 — народився Петро Дяченко, командир полку Чорних Запорожців, командир 2-ої дивізії Української Національної Армії, генерал-хорунжий УНА в екзилі.
 1930 — народився Всеволод Нестайко, український дитячий письменник ("Тореадори з Васюківки", "Незвичайні пригоди у лісовій школі", "В Країні Сонячних Зайчиків").
  1982 — помер Віктор Глушков, український математик, піонер вітчизняної комп'ютерної техніки.
 1992 — Ісландія визнала незалежність України.
  1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Королівством Іспанія.
  1992— перша канадська жінка-астронавт українського походження Роберта Лінн Бондар закінчила восьмиденну місію на човнику НАСА «Діскавері».
  2004 — користувачем Юрій Коваль створено першу статтю Вікіпедії українською мовою — Атом

Світ

1882 — народився Франклін Рузвельт, американський політичний і державний діяч, 32-й президент США.
  1923 — народився Леонід Гайдай, російський кінорежисер і сценарист.
 1931 — у Лос-Анджелесі відбулась прем'єра німого кінофільму Чарлі Чапліна «Вогні великого міста».
 1948 — помер Махатма Ганді, індійський громадський та державний діяч, один із керівників та ідеолог національно-визвольного руху Індії, творець філософії ненасильства, «батько нації».
  1951 — помер Фердинанд Порше, один з найкращих автомобільних конструкторів XX століття, засновник компанії Porsche.
  1991 — помер Джон Бардін, американський фізик, єдиний у світі науковець, двічі удостоєний Нобелівської премії в одній номінації — з фізики (1956, 1972).
  2007 — в продаж надійшла операційна система Windows Vista.