» » Студенти ЮФ побували в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

Студенти ЮФ побували в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

Дата: 11-11-2015, 10:44 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Студенти юридичного факультету групи ПР-34 разом з куратором відвідали Тернопільський обласний краєзнавчий музей – найдавніший заклад культури і просвітництва області. Музей славиться свою цікавою експозицією, унікальними фондовими збірками, численними виставками.

Найбільше студентів вразила та зацікавила діорама «Битва за Тернопіль», що відтворює вуличні бої в центрі міста (сучасний бульвар Т.Шевченка, вул. Грушевського, вул. Сагайдачного, Театральна площа). Композиція охоплює оперативний масштаб спільних дій наступаючих частин радянської  армії, які після відмови гітлерівців капітулювати перейшли до ліквідації шістнадцятитисячного ворожого гарнізону. При створені діорами використані кадри хронікально-документальної кінострічки «Битва за Тернопіль».

Також молодь вазила масштабна картина – відтворення розіп’ятої України. Це своєрідний символ складної історії українського народну: поневірянь, зневіри, відчаю.

Сьогодні збірки музею становлять більше 166 тисяч матеріальних пам’яток, серед яких є унікальні. Стародруки, старовинна зброя, збірки національного одягу, поштівки, рідкісні світлини та документи, предмети міського та сільського побуту, багаті філателістичні та нумізматичні колеції, ряд вартісних антикварних речей, особисті речі та архіви видатних уродженців краю та інше – все те, чим жив і що творив народ упродовж кількох століть.