» » Студенти ТНЕУ склали присягу на вірність народу України

Студенти ТНЕУ склали присягу на вірність народу України

Дата: 18-07-2015, 13:55 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Сьогодні особливий день у Тернопільському національному економічному університеті. Найкращі юнаки та дівчата вищого навчального закладу присягнули на вірність народу України. Дев'яносто сім випускників – молодих, відважних, цілеспрямованих – гордо стояли на плацу військової частини, вдивляючись у схвильовані обличчя  своїх батьків, друзів, наставників.

Урочиста церемонія відбувалася за участі ректора ТНЕУ, доктора економічних наук, професора Андрія Ігоровича Крисоватого, міського голови Сергія Віталійовича Надала, начальника Центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ, полковника Володимира Гукалюка,  військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату, полковника Володимира Катинського, заступника начальника Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, проректорів  та деканів факультетів Тернопільського національного економічного університету

Вишикувавшись під команду «Струнко»,  юнаки винесли прапор України й заспівали Гімн. Він звучав гордо , бо усі вдумливо й впевнено промовляли:

«Ще не вмерла України ні слава, ні воля.

Ще нам, браття українці, усміхнеться доля.

Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці».

Особлива атмосфера панувала серед гостей свята. Виступаючі бажали миру  Україні, здоров’я хлопцям й дякували за патріотизм та силу духу. «Віримо, що для вас честь офіцера, гідність, обов’язок  – це не просто слова, а життєві орієнтири, – зазначив   військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату, полковник Володимир  Катинський.

Вітаючи молодих людей, Сергій Віталійович сказав: «Я вірю, що Україна в надійних руках, адже ви озброєні не тільки економічними знаннями, а й основами військової справи. Із вірності своїм бойовим побратимам, народу, слову та обіцянкам починалися великі перемоги, які творили великі народи. Зичу вам бути вірними своєму слову та присязі. Сподіваюся, що саме ви, сучасне покоління, зможе повністю змінити нашу армію і, у випадку необхідності, із честю захистити свою країну».

Щирі, теплі батьківські слова сказав Андрій Ігорович: «Сьогодні наша держава переживає непрості часи – буремні. Особливо актуальними є слова: мир, спокій, голубе небо. На нашій території йде неоголошена війна. Я вірю в те, що народ України переможе. Пишаюся тим, що студенти нашого університету є гідними нащадками козацького роду – вільного, незламного, духовно багатого».

Ректор ТНЕУ нагородив кращих юнаків  та дівчат грамотами та висловив подяку за сумлінність в оволодінні військовими навичками. «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину», – сказав Андрій Ігорович й побажав любити землю на якій ми живемо й народ, який повинні захищати.

Випускники Центру підготовки офіцерів запасу звернулися до присутніх і словами вдячності, а також словами вітань один одному. «Сьогодні ми повинні дати три присяги, – виголосив випускник Олександр Топоренко. – Перша – це присяга перед Богом та батьками, які подарували життя. Друга – перед коханою людиною та третя – перед Україною, яку ми повинні пронести крізь усе своє життя».

Привітати наших студентів прийшли виконавці творчих колективів ТНЕУ й подарували гостям та учасникам церемонії патріотичні пісні про Україну.

Прийнявши присягу, студенти  пройшли урочистим маршем, продемонструвавши чіткий стройовий крок та військовий вишкіл. Традиційно, кожен з молодих людей мав нагоду кинути монету «на щастя».

Батьки схвильовано вітали своїх синів і доньок, адже тепер вони не просто студенти, а захисники Вітчизни.

Щиро вітаємо випускників військової кафедри ТНЕУ! Упевнені, що у ці непрості часи Ваші відвага та завзяття стануть прикладом для усіх, хто любить свою землю, рідний дім й вірить у перемогу.