» » Науковий семінар «Формування глобальної мережевої економіки: закономірності корпоратизації та проблеми соціалізації бізнесу»

Дата: 19-05-2015, 19:18 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

19 травня 2015 року з ініціативи кафедри міжнародних фінансів та глобальної економіки ім. С.І. Юрія відбувся науковий семінар «Формування глобальної мережевої економіки: закономірності корпоратизації та проблеми соціалізації бізнесу». Питання, розглянуті упродовж, стосувалися особливостей зародження та розвитку сучасної мережевої економіки, її специфіки у різних країнах та регіонах світу; проблем корпоративної соціальної відповідальності, її стану за кордоном та у вітчизняних реаліях.

Жваву дискусію учасників семінару викликали проблеми, представлені у доповідях:

– «Досвід Європи у формуванні глобальної мережевої економіки» (Лазурко Оксана – студентка групи МЕНМФ-31 ННІ міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина);

– «Досвід Азії у формуванні глобальної мережевої економіки» (Питель Анастасія – студентка групи МЕНМФ-31 ННІ міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина);

– «Міжнародний досвід використання методик оцінки корпоративної соціальної відповідальності» (Бестанчук Вікторія – студентка групи МЕНМФм-51 ННІ міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина);

– «Особливості формування соціальної звітності компаній» (Гичка Олеся – студентка групи МЕНМФм-51 ННІ міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина);

– «Проблеми соціалізації бізнесу в Україні» (Рожко Михайло – директор ПП «Wood Energy»).

Активну участь у роботі наукового семінару взяли: директор ННІ міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина, к.е.н., доцент І.М. Таранов; в.о. завідувача кафедри міжнародних фінансів та глобальної економіки ім. С.І. Юрія, д.е.н., професор В.Є. Куриляк; д.е.н., доцент кафедри міжнародних фінансів та глобальної економіки ім. С.І. Юрія, Н.Я. Кравчук, заступник директора-керівник Українсько-німецької факультет-програми ННІ міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина, к.е.н., доцент А.О. Рожко; викладачі, аспіранти та студенти ННІ міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина. Модератором заходу виступила к.е.н., доцент кафедри міжнародних фінансів та глобальної економіки ім. С.І. Юрія І.Я. Зварич.

У результаті роботи наукового семінару здійснено теоретичні узагальнення та вироблено практичні рекомендації щодо закономірностей розвитку глобальної мережевої економіки у посткризовий період, особливостей функціонування мережевої економіки в країнах Європи та Азії, використання міжнародного досвіду та методик під час оцінки корпоративної соціальної відповідальності, необхідності удосконалення процесу формування соціальної звітності компаній в Україні, подальшого посилення ролі соціалізації бізнесу задля забезпечення сталого розвитку національної економіки.