» » Відбувся фестиваль «Cрібні струни – 2015»

Відбувся фестиваль «Cрібні струни – 2015»

Дата: 29-04-2015, 16:37 | Автор: головний редактор газети ТНЕУ «Університетська думка» Марія Баліцька

Бандура, скрипка, гітара, баян, фортепіано – музичні інструменти, за допомогою яких студенти Тернопільського національного економічного університету представляли свою майстерність на фестивалі  «Срібні струни – 2015».

Фестиваль авторської музики, пісні та співаної поезії організував колектив  відділу гуманітарної освіти та виховання з метою залучення студентів університету до активного творчого життя, підтримки творчих колективів та окремих виконавців, сприяння їх самореалізації.

Ведучими на фестивалі були студентка ФЕУ Марія Сьорак та студент ФКІТ Василь Файфура.

Розпочався концерт з виступу ансамблю бандуристок «Калинове намисто», який діє у Тернопільському національному економічному університеті під керівництвом Орести Мочули.

«Єднаймося, люба родино», – таким був лейтмотив пісні, яку подарувало глядачам «Калинове намисто». Єдналася музикою і піснями творча університетська родина – така багата на талановиту молодь.

Якщо ж згадати древню Грецію, де музика трактується як мистецтво муз, то можна сміливо констатувати, що на фестивалі «Срібні струни – 2015» представили своє мистецтво музи нашого університету – п’ятнадцять творчих колективів та окремі виконавці, які отримали грамоти від  ректора та подарунки від первинної профспілкової організації університету.

Варто визнати, що для когось музика – розвага, а для більшості – мистецтво. Відтак номінації допомогли організаторам фестивалю визначити кращих. Отже, кращими виконавцями фестивалю «Срібні струни - 2015» стали студенти факультету банківського бізнесу Марія Катеринюк та Михайло Красношапка; кращу інструментальну композицію (кавер-мікс пісень гурту «Скрябін») подарувала глядачам студентка ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина, піаністка Тетяна Дмитрук; гармонійну спорідненість тексту і музики найкраще представив студент КЕПІТ Олег Крушельницький; «Магія голосу» студента факультету економіки та управління, бандуриста Андрія Бахівського зачарувала аудиторію піснею «Кленова балада»; оригінальні тексти представив студент ФКІТ, гітарист Віталій Кобиця; у номінації «Оригінальність виконання» найкращими були студенти ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина Світлана Боднар, Андрій Баюрський, Іван Лилик; майстерне володіння музичним інструментом представив глядачам студент факультету фінансів, баяніст Дмитро Худик; кращий сценічний образ створив Богдан Попович, а його неперевершене виконання кавер-мікс «Новонароджений» (британський рок) заторкнули найпотаємніші струни душі кожного, хто здатний розуміти особливу мову музики. Приємно відзначити, що подарунок від ректора Тернопільського національного економічного університету, доктора економічних наук, професора А.І. Крисоватого отримав найталановитіший учасник фестивалю авторської музики, авторської пісні та співаної поезії «Срібні струни - 2015» Богдан Попович.

Почесною гостею фестивалю була Оксана Корзун, яка подарувала присутнім свої пісні, а учасникам фестивалю – власні компакт-диски.

Церемонію нагородження провела начальник відділу гуманітарної освіти та виховання Світлана Миколаївна Сорочинська.

З музикою час пролетів непомітно… Від майстерного виконання улюблених творів душі присутніх і актова зала університету були сповнені почуттями і яскравими переживаннями, адже, коли людині сумно, – вона вникає у текст пісні, а коли ви щасливі – просто насолоджуйтеся музикою, бо, як сказав Едвард Гріг, слова інколи потребують музики, але музика не потребує нічого…