» » «Інноваційний університет та лідерство»

«Інноваційний університет та лідерство»

Дата: 28-04-2015, 12:24 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Упродовж 22-24 квітня у КНУ імені Т.Шевченка відбулася підсумкова презентація результатів мікропроектів в контексті імплементації Закону України «Про вищу освіту». Доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії, директор НДІ ІРД ТНЕУ Длугопольський Олександр Володимирович презентував проект «Система внутрішнього забезпечення якості освіти та освітньої діяльності ВНЗ» на прикладі ТНЕУ.

Фінансування проекту здійснювало Міністерство закордонних справ Республіки Польща, організацію – Спілка ректорів вищих навчальних закладів України. Мета проекту – створення ефективної системи внутрішнього забезпечення якості освіти, функціонування якої буде спрямоване на перманентний процес підвищення якості освіти й освітньої діяльності у ВНЗ.

Короткостроковий результат проекту – створення моделі системи забезпечення якості освіти та освітньої діяльності у ТНЕУ.

Довгострокові результати проекту:

– ефективне функціонування створеної системи забезпечення якості освіти та освітньої діяльності у ТНЕУ;

– формування рекомендацій для Національної агенції із забезпечення якості вищої освіти щодо критеріїв оцінки систем внутрішнього забезпечення якості у ВНЗ;

– цикл публікацій щодо досвіду впровадження системи внутрішнього забезпечення якості освіти у ТНЕУ.

Для досягнення короткострокових цілей проекту Олександр Володимирович вивчив досвід Варшавського університету (жовтень 2014 р.) щодо гарантування внутрішньої якості освіти та освітньої діяльності, взяв участь в українсько-німецькому форумі «Освіта, наука, інновації в університетах: актуальні виклики», що відбувся 6-7 березня 2015 р. у КНУ ім. Т. Шевченка, під час роботи якого ознайомився із особливостями функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у кількох університетах Німеччини (зокрема, University of  Konstan, University of Cologne, University of Magdeburg), завдяки чому отримано додаткову інформацію для побудови ефективної моделі забезпечення якості освіти у вітчизняних ВНЗ.

На базі ТНЕУ 3 грудня 2014 р. відбулося засідання круглого столу «Розвиток студентської науки в контексті Євроінтеграційних перетворень», який організували представники Студентського наукового товариства університету. 18 березня 2015 р. відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання економічної освіти: досвід, потенціал, перспективи», а також засідання Координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта» 27 березня 2015 р. спільно із Університетом банківської справи НБУ, Західним науковим центром НАН України та МОН України.

25 березня 2015 р. у ТНЕУ відбувся круглий стіл з питань удосконалення освітньої діяльності, організований лабораторією моніторингу якості освітньої діяльності та колективом факультету обліку і аудиту. Упродовж роботи учасники круглого столу обговорювали результати анкетування студентів ІІІ курсу денної форми навчання факультету обліку і аудиту, проведеного лабораторією моніторингу якості освітньої діяльності.

У результаті здійсненої роботи у ТНЕУ створено Комісію із забезпечення якості освіти, затверджено її склад та план діяльності на 2014-2015 н.р., розроблено анкету оцінки професійного рівня професорсько-викладацького колективу університету відповідно до вимог діючого законодавства, організовано перші круглі столи, присвячені реформуванню системи вищої освіти України.

Для досягнення довгострокових цілей проекту з ініціативи ректора ТНЕУ, доктора економічних наук, професора Андрія Ігоровича Крисоватого засновано громадську організацію «Україно-Американська асоціація працівників вищої школи» (Ukrainian-American Аssociation of College’s Educators), метою якої є об’єднання українських професіоналів у галузі вищої освіти для обміну досвідом з американськими колегами та можливість інтеграції в міжнародну освітню спільноту. Заплановано проведення міжнародних освітніх тренінг-програм, орієнтованих на підвищення професійного рівня викладачів, метою яких є активізація міжнародного співробітництва у сфері передових освітніх технологій, підвищення мобільності серед викладачів, науковців ВНЗ на усіх континентах.