» » «Актуальні проблеми міжнародних економічних відносин: фінансові стратегії та інституційні системи міжнародного співробітництва»

Дата: 11-11-2014, 12:22 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Шостого листопада 2014 року в Тернопільському національному економічному університеті відбулася V Наукова конференція студентів та молодих вчених «Актуальні проблеми міжнародних економічних відносин: фінансові стратегії та інституційні системи міжнародного співробітництва». Організатором конференції виступила кафедра міжнародних фінансів та глобальної економіки ім. С.І. Юрія.

На адресу конференції надійшла 81 заявка від студентів та молодих учених з Львівської державної фінансової академії, Сумського державного університету, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Донецького національного університету, Полтавського університету економіки і торгівлі, Запорізької державної інженерної академії, Тернопільського національного економічного університету. У роботі конференції взяло участь понад 50 учасників. За результатами роботи конференції видано збірник тез доповідей учасників.

Учасників наукової конференції привітали: директор Навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина, к.е.н., доцент І.М. Таранов, завідувач кафедри міжнародних фінансів та глобальної економіки ім. С.І. Юрія д.е.н., професор В.Є. Куриляк, голова ради молодих вчених ТНЕУ к.е.н., доцент Т.Я. Маршалок.

Упродовж конференції виступили: Тетяна Кічун (доповідь «Спільна митна політика європейського союзу та України»), Марія Коханська (доповідь «Еміграція інтелектуального капіталу з України»), Марія Кузик (доповідь «Інноваційне суспільство та інтеграція України в світовий ринок інновацій»), Ірина Олійник (доповідь «Сучасні тенденції розвитку світової валютної системи»), Олена Сосульська (доповідь «Тенденції екологізації у міжнародній економічній діяльності»), Вікторія Бестанчук (доповідь «Переваги і недоліки інтернаціоналізації нафтової галузі України»), Ольга Біяк (доповідь «Структура та перспективи розвитку світового ринку альтернативної енергії»), Галина Коваль (доповідь «Діяльність ТНК на території України та їх вплив на економічний розвиток країни»), Софія Войцеховська (доповідь «Удосконалення системи синдикованого кредитування як наслідок глобалізації фінансового ринку»), Зоряна Ковенська (доповідь «Негативний вплив офшорних зон на модернізацію української економіки»), Ольга Ковальчук (доповідь «Чинники формування фінансового забезпечення інвестиційної діяльності держави»), Марія Вільшанська (доповідь «Інтернет-банкінг»), Ірина Замолинська (доповідь «Інновації на ринку банківських послуг»), Марія Новак (доповідь «Розвиток нестандартних форм зайнятості молоді в умовах глобалізації»), Олеся Гичка (доповідь «Проблема скорочення венчурного інвестування в світовому масштабі»), Юлія Місюк (доповідь «Фонди суверенного багатства: сучасні реалії, проблеми та перспективи діяльності у глобальному просторі»), Віктор Цокало (доповідь «Імперативи оподаткування нерухомості в Німеччині»), Христина Заривенна (доповідь «Стратегічні вектори позиціонування України в умовах глобалізаційних змін»).

Активну участь у науковій дискусії та обговоренні актуальних проблем розвитку міжнародних економічних відносин брали студенти Навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина, факультетів банківського бізнесу, фінансів, економіки та управління, а також викладачі кафедриміжнародних фінансів та глобальної економіки ім. С.І. Юрія. За найкращі доповіді учасникам було вручено сертифікати.