» » Підсумки Всеукраїнської школи-семінару молодих вчених і студентів «Сучасні комп’ютерні інформаційні технології»

Дата: 23-05-2014, 09:52 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

16-17 травня 2014 у стінах Тернопільського національного економічного університету відбулась четверта Всеукраїнська школа-семінар молодих вчених і студентів «Сучасні комп’ютерні інформаційні технології». Співорганізаторами заходу виступили факультет комп’ютерних інформаційних технологій ТНЕУ, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний університет "Львівська політехніка", Вінницький національний технічний університет, Асоціація фахівців комп’ютерних інформаційних технологій.

Для участі у школі-семінарі надійшло 146 тез від 277 авторів.

Відрадно, що серед делегатів школи-семінару були представники 23 навчальних та наукових закладів України, таких як НТУУ «Київський політехнічний інститут», НУ «Львівська політехніка», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний Аерокосмічний Університет ім. М.Е.Жуковського "ХАІ", Харківський національний університет радіоелектроніки, Харківський університет повітряних сил, Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України, Миколаївський національний університету імені В.О. Сухомлинського, Одеський національний політехнічний університет, Івано-Франківський університет нафти і газу, Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя, Рівненський державний гуманітарний університет та інші.

До участі в школі-семінарі зголосилися молоді вчені, аспіранти та студенти, які в своїх дослідженнях розглядають сучасні проблеми та тенденції розвитку комп’ютерних інформаційних технологій. В дебатах на пленарному та секційних засіданнях взяло участь понад 100 молодих науковців.

Учасників школи-семінару привітали: декан факультету комп’ютерних інформаційних технологій ТНЕУ Дивак Микола Петрович, засновник Благодійного фонду "МагнетікВан.Орг" Савчишин Руслан Володимирович, менеджер з персоналу ТзОВ «Елекс» Цебрій Юлія Станіславівна.

На пленарному засідання, яке було організоване у форматі лекцій, виступили:

- Дивак Микола Петрович (доктор технічних наук, професор, декан факультету комп’ютерних інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету). Тема лекції: Особливості розвитку індустрії інформаційних технологій в Україні.

- Цмоць Іван Григорович (доктор технічних наук, професор кафедри автоматизованих систем управління Національного університету «Львівська політехніка»). Тема лекції: Синтез комп'ютерних нейромереж узгоджено - паралельної обробки даних в реальному часі.

- Косолап Анатолій Іванович (доктор фізико - математичних наук, професор кафедри спеціалізованих комп'ютерних систем Українського державного хіміко-технологічного університету). Тема лекції: Математичне моделювання складних систем

Робота секцій відбувалась за такими напрямками:

1. Математичні моделі об’єктів та процесів.

2. Комп'ютерні мережеві технології.

3. Спеціалізовані комп’ютерні системи.

4. Цифрова компресія, оброблення, синтез та розпізнавання сигналів і зображень.

5. Прикладні засоби програмування та програмне забезпечення.

6. Інженерія програмного забезпечення.

7. Бази даних і знань та побудова інтелектуальних систем на їх основі.

8. Комп’ютерні технології інформаційної безпеки.

9. Інформаційно-аналітичне забезпечення міжнародної та економічної діяльності.

За підсумками роботи школи-семінару відзначено грамотами учасників, які презентували кращі роботи.

Школа-семінар відбулась за сприяння Асоціації фахівців комп’ютерних інформаційних технологій, Благодійного фонду "МагнетікВан.Орг", ТзОВ «Елекс», профспілкового комітету працівників ТНЕУ, профспілкового комітету студентів ТНЕУ.

За результатами роботи школи-семінару опубліковано збірник матеріалів тез доповідей четвертої Всеукраїнської школи-семінару молодих вчених і студентів «Сучасні комп’ютерні інформаційні технології».