» » У ТНЕУ розпочала свою роботу Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності «СОЦІАЛЬНА РОБОТА»

Дата: 14-05-2014, 19:18 | Автор: Марія Баліцька

Соціальна робота в Україні з кожним роком набуває все більшої популярності і важливості. Тому все більше випускників загальноосвітніх шкіл обирають вищі навчальні заклади, у яких готують фахівців зі спеціальності «Соціальна робота».

Міністерство освіти і науки України, Тернопільський національний економічний університет, юридичний факультет, кафедра соціальної роботи проводять на базі ТНЕУ другий етап  Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна робота» серед студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, урочисте відкриття якої відбулося 14 травня 2014 року.

У залі засідань ректорату учасників олімпіади та їхніх наставників привітали проректор з наукової роботи ТНЕУ, доктор економічних наук, професор З.-М.В.Задорожний; доктор філософських наук, професор, перший проректор академії праці, соціальних відносин і туризму В.В.Буяшенко; доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної роботи ТНЕУ – голова журі А. В. Фурман (пропонуємо уривки із виступів):

З.-М.В.Задорожний: «Дуже приємно, що у нашому університеті зібралися представники різних вищих навчальних закладів України і що саме наш університет, за пропозицією Міністерства освіти і науки України, є базовим із проведення Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна робота», адже у нас є відповідна кафедра, висококваліфіковані науковці-педагоги та завідувач — доктор психологічних наук, професор Анатолій Васильович Фурман.

Нема жодного сумніву, що кафедра соціальної роботи справиться із такими обов’язками, які покладені на неї Міністерством освіти і науки України. Шкода, що через ситуацію, яка склалася у державі, багато учасників не приїхали... Але віримо, що все минеться, і надалі студенти з усієї України братимуть участь в олімпіадах зі спеціальності «Соціальна робота». Шановні учасники студентської олімпіади, бажаю вам дати гарні відповіді на поставлені запитання, щоби отримати грамоти та нагороди. А ще бажаю Вам добре провести час, щоби у Вас були гарні враження і приємні спогадами про наше місто і про наш університет, адже студентське життя — це найкращі і найцікавіші миті юності».

В.В. Буяшенко, Київ: «Дорогі учасники олімпіади зі спеціальності «Соціальна робота», ми раді бачити вас — таких креативних, енергійних, впевнених і сміливих, які обрали шлях служіння людині. Ми з вами добре знаємо, що соціальна робота є дещо молода, але маємо уже осередки серед вищих навчальних закладів України, де діють школи соціальної роботи, і ви є найкращими представниками тих шкіл, які займаються питаннями соціальної роботи, бо займатися можуть лише ті, які мають внутрішнє покликання допомагати людям. Бажаю, щоби і роботи Ваші були оригінальними, креативними, щоби, врешті, можна було вирішити усі питання, які хвилюють суспільство. А ми – журі Всеукраїнської студентської олімпіади –будемо толерантними і зваженими при оцінюванні Ваших робіт, Нехай щастить усім, успіхів вам!»

А. В. Фурман: «Ми бачимо соціального працівника — як універсального солдата соціогуманітарної сфери або людських стосунків. Соціальний працівник — є практикозорієнтованим компетентним соціологом; уміє працювати з тонким матеріалом (людьми); є майстром соціальних стосунків...

У Тернопільському національному економічному університеті ми готуємо соціальних працівників як повноправних психологів, розвиваємо у них  навики діяти публічно, виступати перед аудиторією… Поле діяльності соціального працівника широке — від лікаря до священика.

Дорогі студенти, зичу вам не шукати легких шляхів, а йти вчитися у тих, які мають талант педагога. Бо коли вчитель сам — талант, тоді можна розвинути мислення. Потрібно обов’язково формувати соціальне мислення, яке фактично є психологічним. Кожне слово є ембріоном теорії. Теорії не буває багато — не потрібно її боятися, вона показує оте невидиме – реальне, яке існує...»

Після невеликої перерви учасники олімпіади, які приїхали до Тернополя з Києва, Умані, Чернігова, Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Кам’янця-Подільського, Львова, Херсону, Хмельницького; а також студенти юридичного факультету ТНЕУ і Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка, які здобувають фах зі спеціальності «Соціальна робота», писали індивідуальні письмові роботи з теоретичних аспектів соціальної роботи та виконували практичні завдання з соціальної роботи. А потім усіх чекала екскурсія файним містом Тернополем, яку організували студенти ТНЕУ.

Олімпіада продовжить роботу 15 і 16 травня, коли й будуть оголошені переможці.