Сумуємо...

Дата: 12-05-2014, 12:13 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Ректорат, профспілковий комітет, професорсько-викладацький колектив факультету банківського бізнесу Тернопільського національного економічного університету глибоко сумує з приводу смерті кандидата економічних наук, доцента, професора кафедри банківського менеджменту та обліку Тиркала Романа Івановича і висловлює щирі співчуття родині, близьким та друзям. Низько схиляємо голову перед його відходом у вічність. Ми завжди будемо пам’ятати людину, яку ми поважали за доброзичливість та щирість.

Тиркало Роман Іванович народився 25 березня 1940 року в селі Воля Мацькова Нижньоустріцького району на Дрогобиччині (нині – Польща). У 1957 році закінчив Львівський обліково-кредитний технікум, працював кредитним інспектором, керуючим Галицьким відділенням Держбанку СРСР.

Упродовж 1959–1964 рр. – студент кредитно-економічного факультету Одеського кредитно-економічного інституту. Працював інженером, старшим інженером науково-дослідної лабораторії, у 1965–1968 рр. – аспірант кафедри організації і техніки кредитування та розрахунків Одеського кредитно-економічного інституту. Кандидатську дисертацію «Грошово-кредитні відносини в сільському господарстві» захистив у 1971 р. Після закінчення аспірантури працював старшим науковим працівником науково-дослідної лабораторії (1968–1969), старшим викладачем кафедри аналізу господарської діяльності (1969–1970) Одеського інституту народного господарства. Від жовтня 1970 р. по вересень 1973 р. – старший викладач кафедри фінансових дисциплін Тернопільського фінансово-економічного інституту. Протягом 1973–1991 рр. – доцент кафедри грошового обігу та кредиту, завідувач кафедри грошового обігу та кредиту цього навчального закладу. Від серпня 1991 р. – професор кафедри банківської справи ТНЕУ.

Паралельно з викладацькою, науково-дослідницькою роботою працював на адміністративних посадах (заступник декана, декан фінансово-економічного факультету, декан кредитно-економічного факультету Тернопільського фінансово-економічного інституту (1971–1981); декан кредитно-економічного факультету, факультету банківського бізнесу, директор Інституту банківського бізнесу ТАНГ (1989–2003).

У вересні 1993 року разом із працівниками Ощадного банку України проходив стажування у комерційних банках Німеччини.

У науці займався проблемами вдосконалення кредитних відносин, організації та прогнозування грошового обігу. Автор понад 70 наукових праць. Підготував 10 кандидатів економічних наук.

12 травня 2014 року о 19 годині відбудеться панахида в Домі печалі, похорон - 13 травня 2014 року о 13 годині.