» » Круглий стіл «Науковий економічний пошук в умовах сучасних суспільних викликів».

Дата: 7-04-2014, 10:22 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Четвертого квітня 2014 року відбувся круглий стіл студентів заочної форми навчання «Науковий економічний пошук в умовах сучасних суспільних викликів».

Координаторами виступили проректор з наукової роботи ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Зеновій-Михайло Васильович Задорожний, директор Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій,  доктор економічних наук, професор Оксана Миронівна Десятнюк, заступник директора Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій,  кандидат економічних наук, доцент Святослав Васильович Питель.

Декан факультету обліку і аудиту, кандидат економічних наук, доцент Олександр Любомирович Шашкевич, декан факультету економіки і управління, кандидат економічних наук, доцент Віктор Михайлович Островерхов, декан факультету банківського бізнесу, кандидат економічних наук, доцент Богдан Петрович Адамик,  завідувач кафедри фінансів, доктор економічних наук, професор Ольга Павлівна Кириленко, спеціаліст Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій, кандидат історичних наук, доцент Тетяна Миколаївна Гонтар увійшли до складу організаційного комітету.

Розпочала захід директор Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій Оксана Миронівна Десятнюк. «Ми зібралися для того, щоб здійснити апробацію ваших наукових досліджень. Ви повинні оприлюднювати результати своєї праці, публікувати їх у фахових виданнях. Саме ваші пропозиції є досить вагомими в умовах сьогодення. Я бажаю усім плідної роботи й цікавої дискусії», - сказала Оксана Миронівна.

Привітавши учасників круглого столу, Зеновій-Михайло Васильович розповів: «Я радий, що цей захід організований саме студентами заочної форми навчання. Проблеми вітчизняної економіки є актуальними для всіх. Я впевнений, що ваші пропозиції будуть узагальнені та направлені у відповідні державні інститути. Приємно відзначити, що наш університет готує не тільки фахівців, а й відомих вчених. Сьогоднішній круглий стіл це перший етап ваших наукових досліджень. Я бажаю вам успішних виступів».

Першою представила свою доповідь «Інструменти формування економічної стійкості підриємства» студентка групи МОзм-51 Тетяна Борщовська. «Коливання економічної активності, криза у реальній економіці та фінансовій системі України й інших країн світу істотно вплинули на стійкість роботи суб’єктів господарювання, продемонстрували їх слабкі сторони, неготовність, надзвичайно низьку гнучкість та адаптаційні можливості для подолання існуючих труднощів. Внаслідок цього багато з них опинилися на межі банкрутства і сьогодні вирішують питання забезпечення подальшого функціонування», - зауважила Тетяна. Дослідженню цієї проблеми вона і присвятила свою роботу.

Студентка групи ФУМзм – 51 Леся Чорній виступила на тему: «Шляхи зміцнення фінансової бази органів місцевого самоврядування». Свою роботу «Трудова міграція та її вплив на формування ринку праці регіону» презентувала студентка групи УПЕПзм-51 Вікторія Зварич. Студентка групи УПЕПзм-51 Людмила Стандратюк доповіла на тему: «Демографічна криза в Україні та її вплив на відтворення трудового потенціалу».  Розкрили питання «Підтримка ліквідності банків шляхом рефінансування НБУ після фінансово-економічної кризи» та «Механізм реалізації валютної політики НБУ в сучасних умовах» студенти групи ФБСзм -52 і групи ФБСзм -51 Марія Кузів та Андрій Скірка.  Студентка групи БСзм-51 Іванна Крупніцька представила свої дослідження на тему: «Причини виникнення та шляхи подолання банківських криз». З доповідями  «Проблемні аспекти амортизації необоротних активів» і «Теоретичні основи формування податкового потенціалу малого підприємництва»  виступили студентки груп ОБзм -51 та ФОзм -51 Ольга Золотарчук і Оксана Козубець.

Обговоривши виступи, учасники круглого столу підсумували, що необхідно підтримувати ініціативу проведення навчально-наукових заходів та використовувати інноваційні освітні технології в процесі наукового пошуку.