» » Відбулася студентська наукова конференція «Творча спадщина Лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка»

Дата: 31-03-2014, 12:19 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

28 березня 2014 року в науковій бібліотеці Тернопільського національного економічного університету відбулася студентська наукова конференція «Творча спадщина Лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка», приурочена 200-літтю від дня народження Т. Г. Шевченка.

Конференція відбулася в контексті вивчення українознавчих дисциплін, що становлять вагому складову в діяльності кафедри ДІДУ. Мета проведення наукового заходу – необхідність збереження й популяризації культурної спадщини української духовної еліти, утвердження національної ідентичності молоді.

У роботі заходу брали участь студенти факультетів фінансів, банківського бізнесу, економіки та управління, комп’ютерних та інформаційних технологій та Навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин імені Б.Д. Гаврилишина.

Модератором наукового заходу виступила заступник завідувача кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства з наукової роботи, кандидат історичних наук, доцент Білик Н. І. До організації конференції долучилися кандидати історичних наук, доценти Гавліч І. Б., Чуйко І. С., Юрчак Н. М., доктор філологічних наук, доцент Шкіцька І. Ю.

З привітальним словом до присутніх звернулися заступник директора наукової бібліотеки Панчук А. В. та головний редактор газети ТНЕУ «Університетська думка» Баліцька М. Й.

Першокурсники підготували креативні презентації про вагомий внесок в українську культурну спадщину багатогранної творчості Лауреатів Національної премії України ім. Т. Шевченка – Петра Мідянки,Івана Марчука, Василя Лопати,Володимира Івасюка, Івана Гончара,Наталії Сумської, Богдана Бенюка,Ніни Матвієнко, Богдана Ступки, Івана Миколайчука,Сергія Параджанова,Олеся Ульяненка, Віри Вовк, Ліни Костенко,Василя Симоненка,Ольги Сумської, Юрія Іллєнка, Василя Стуса,Дмитра Богомазова, Людмили Монастирської, Мирослава Скорика,Анатолія Криволапа, вокальної формації «Піккардійська терція».

Про актуальність наукового заходу свідчить відгук одного з учасників: «Участь у конференції справила на мене незабутнє враження. Доповіді студентів відкрили нові імена, які вагомо збагатили культурну спадщину нашої Неньки. Хочеться додати, що такі конференції в наш час є дуже потрібними, адже в багатьох українців слово «культура» асоціюється тільки з такими видатними людьми, як Л. Костенко, Н. Матвієнко, І. Миколайчук та ще декількома відомими прізвищами. Але ми повинні знати більше імен тих, хто працював над тим, щоб слово «Україна» було відомим для іноземців. Тому такі наукові конференції слід проводити якомога частіше, щоб «окультурити українським» наших студентів та й не тільки. Особливої подяки заслуговує робота організаторів конференції, які розробили насичену та цікаву програму».