Студенти та викладачі кафедри міжнародних відносин та дипломатії ННІМВ ім. Б. Д. Гаврилишина взяли участь у заході «Європейський калейдоскоп: угорський колорит»
Нещодавно у Тернополі відбулася яскрава культурно-мистецька імпреза «Європейський калейдоскоп: угорський колорит», організована Посольством Угорщини в Україні та Почесним консульством Угорщини у Тернополі в рамках святкування Днів Європи.
До участі в заході долучилися завідувачка кафедри міжнародних відносин та дипломатії ННІМВ імені Б. Д. Гаврилишина Оксана Тулай, викладачі та студенти спеціальності «Міжнародні відносини».
Програма заходу була насиченою та надзвичайно цікавою. Гості мали змогу відвідати три мистецькі виставки: фотопроєкт Яноша Ейферта «Танець — моє кохання», виставку ілюстрацій Като Лукач і експозицію «Старі кав’ярні Будапешта», де було представлено традиційний угорський десерт естерхазі з філіжанкою кави .
Особливу увагу привернула презентація магістрантки кафедри Маріни Кучерук, яка поділилася атмосферою угорських традицій кавування. «Повернувшись із заходу, я досі перебуваю під враженням. Це була справжня подорож, сповнена кольору, ритму та історії. Особливо мене вразила виставка Яноша Ейферта “Танець — моє кохання”, яка передала душу танцю. Вдячна за можливість виступити і поспілкуватися з Почесним консулом Угорщини у Тернополі Тетяною Чубак та дипломатом із питань культури й освіти Посольства Угорщини в Україні Євою Хеізерне Хегедюш. Це важливий досвід для мене як здобувачки спеціальності “Міжнародні відносини”», — поділилася Маріна.
Також студенти кафедри мали честь читати поезію видатних угорських поетів. Соломія Окунь виконала вірш Аді Ендре «На вівтарі Угорщини», Олеся Курильцьо — «Лист» Шандора Петефі, а Дар’я Ростоцька — «Мій рідний краю!» Шандора Петефі.
Студентки із задоволенням поділилися своїми враженнями.
Олеся Курильцьо (група МВСК-11) зазначила: «Атмосфера заходу була теплою та натхненною. Для мене було особливим досвідом читати поезію Шандора Петефі й торкнутися глибини угорської літератури. Перегляд фільму про Гедеона Ріхтера зміцнив моє розуміння важливості внеску науки в розвиток суспільства. Подібні заходи зближують культури і створюють простір для щирого діалогу».
Дар’я Ростоцька (група МВСК-11) зауважила: «Цей захід став для мене професійним і особистим відкриттям. Виставки, читання віршів та традиції кавування — усе це допомогло глибше пізнати угорську культуру. Документальний фільм про видатного вченого Гедеона Ріхтера наголосив на важливості особистості в розвитку держави. Це яскравий приклад того, як культурна дипломатія зміцнює добросусідські відносини і формує взаємоповагу».
Соломія Окунь (група МВСК-11) наголосила: «Відвідування заходу розширило мій кругозір і культурно збагатило мене. Особливо мене вразили виставки та поезія Аді Ендре, яку я мала честь читати. Фільм про Гедеона Ріхтера змусив задуматися про відповідальність науковця перед суспільством. Такі події об’єднують людей на основі спільних цінностей».
Приємною несподіванкою для учасників став подарунок від представниці Посольства Угорщини в Україні Єви Хеізерне Хегедюш — книги для кафедри та студентів, що стануть у нагоді для вивчення угорської мови та культури і сприятимуть розвитку міжкультурної компетентності майбутніх фахівців.
Завідувачка кафедри міжнародних відносин та дипломатії Оксана Тулай відзначила важливість таких культурних ініціатив, які сприяють розвитку міжкультурного діалогу та поглибленню взаєморозуміння між народами.