» » Міжнародне стажування студентів ЗУНУ у Школі молодого дипломата в Гаазі

Міжнародне стажування студентів ЗУНУ у Школі молодого дипломата в Гаазі

Дата: 14-09-2023, 09:23 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Неймовірні враження та багато практичного досвіду отримали студенти освітньої програми «Психологія перемовин та медіація» навчально-наукового інституту комунікацій Західноукраїнського національного університету Ірина Капалкіна, Євгенія Капалкіна та Євген Ісмаїл під час міжнародного стажування у Школі молодого дипломата в Гаазі (Нідерланди).

Упродовж серпня 2023 року учасники школи мали змогу спробувати свої сили у конкурсах з ведення міжнародних перемовин, конференціях, воркшопах, відвідали Міжнародний суд ООН у Палаці миру, Міжнародний кримінальний суд та посольства у Гаазі, розширили свою міжнародну мережу через спільноту Young Diplomat  за допомогою мережевих сесій і загалом відпрацьовували навички у дипломатичних симуляціях та інших практичних завданнях.

Як перетворити дискусію на тему інклюзії, різноманітності та рівності у взаємовигідну ситуацію? Що можна зробити, щоб сприяти цій зміні? Які поточні виклики в міжнародній політиці щодо різноманітності та інклюзії?  Це основні питання, які розглядалися під час роботи Школи молодого дипломата цьогоріч.

Серед спікерів виступили:

• Ганс ван ден Берг – засновник та директор Школи молодого дипломата, керівник проєктів центру міжнародно-правового співробітництва;
  • Пол Мертс – аналітик міжнародних переговорів, член Керівного комітету програми процесів міжнародних переговорів (PIN), програми підготовки до міжнародних переговорів (POINT) і консультативної ради журналу «International Negotiation (JIN)», співзасновник Інституту Клінгендала;
  • Марене ван Елгерсвеген – політичний співробітник WO=MEN – нідерландської гендерної платформи, дослідник у мережі молодих науковців FEPS Europe – Фонду європейських прогресивних досліджень;
  • Аделін Тібаквейтіра – міжнародний тренер з жіночого лідерства та старший менеджер проєктів у Центрі міжнародного правового співробітництва;
  • Ремі Смолінські – співзасновник Міжнародної асоціації навчання та дослідження переговорів INTRA та міжнародних змагань з перемовин «The Negotiation Challenge»;
  • Джоана Матос – міжнародний тренер з перемовин, викладач Університету Твенте.

Загалом, щоб потрапити на стажування, студентам із різних країн світу довелося добряче позмагатися. Усі претенденти, а їх було понад 150 осіб,  готували презентації, де висвітлювали проєкти упровадження отриманого досвіду у себе на батьківщині, а також надсилали свої резюме.

Цьогоріч у Школі молодого дипломата взяли участь студенти з України, Японії, Швейцарії, Франції, Австрії, Німеччини, Нідерландів, Румунії, США, Суринаму (Південа Америка), Мексики, Ємена, Бельгії та Польщі.

Студенти навчально-наукового інституту комунікацій ЗУНУ відзначають дуже високий рівень організації школи, глибокий отриманий досвід з ведення дипломатичних перемовин, надзвичайно цікаві завдання та симуляції, високо-інтелектуальне міжнародне студентське середовище та неймовірну красу Нідерландів.

Надзвичайно радіємо, що саме наші студенти вибороли цьогоріч можливість взяти участь у Школі молодого дипломата.

Щиро сподіваємося на подальшу співпрацю з міжнародною організацією «The Young diplomat» і надалі.